Kada niste u traktoru, vozite

I moj jugisa je bio 89 godiste ,imao sam jos omegu 91 imala je sekvent plin motor 2.4 vodila se kao 2.0 jako sam i sa njom zadovoljan bio zver od auta samo kozu i klimu nije imala sve ostallo je imala.Imo sam i corsu a 1.5 isuzu 92 godiste i ona je bila jako zahvalan automobil dog je sluzio motor posle nisam imao para uraditi generalnu ,preskupi delovi za isuzu motore.Pa na kraju golfa 1.6 dizela posebna prica motor perfektan palio na najgorim minusima isao sam maltene do wc a sa njim nisam izlazio iz njega nego ima i on svojih boljki mucio me ventilator za grejanje malo instalacija pozadi ,brisaci ,brave mi vise dosadile ,amortizeri kratkog veka ,lezajevi na tockovima ali sve je to jeftino ali isto tako kratkog veka itd .
 
Achtung i nema greske.Ja sam imao ruse,jugoslovene,nemce i jos uvek imam nemca i jugoslovena jednog.Mada u poslednje vreme u okolini vidjam sve vise francuza,obicno onih malih,gradskih.
Inace moj deda,bivsi profesionalni vozac tvrdi da za njega boljeg auta od fice nema i da ga je prodao samo zato jer je odmah po isteku garancije poceo da truli.
 
Slazem se za achtung tek odskora vozim dva mala mecica ali su stvarno za mene nezamislivi.
 
I ja se slazem za ahtung ,ali netreba ni neke druge proizvodjace podcenjivati .
 
Mene je Z128 dobro sluzila. Kod nas je presla od 0km do 170k km. Menjali smo 2 puta set kvacila, klinasti i zupcasti 2 ili 3 puta, ulje svakih 10k km, svecice na 20k km. Menjani su svi kocioni cilindri i instalacije. 2 puta je zafarbana (samo gde je popustila u tom trenutku), 1 pragovi radjeni. Mislim da je to sve. Dobro bilo je sijalica x puta, brisaci i 3 ili 4 para guma. Prodata u selu, i odmah nakon toga 5k km radjena generalna.
 
Do skora sam i ja vozio auto '86. sa "ahtung" pod haubom,ali sada sam presao na drugi kontinent,i tamo pod haubom pise warning,za sad se nezalim ima tek 27 000 km.
 
Idu te lade nisam mogao da verujem kad me jedan provozao kako to vuce.. A posle sam se uverio i na moju Ladu Nivu,isla je kao luda a bogami znala je i dosta da popije...:osmeh:
 
Da nastavim. Pre stojadina imao sam 125 P novog,i tu sam propisao krv. Na nekih 15000 mi je prosvirao klip kao da ga je neko burgijom od 5 mm prosvirao odozgo. Iskakala mu ramena, probijao lancem deklu zalepi termostat pa se pregreje i prolupa i ko zna sta jos. Pri najmanjem snegu okretao se na putu i zaglavljivao. Pre 125 P sam vozio ficu 1966 god i to je bio savrsen auto. Kupili ga moji roditelji novoga a mene je sluzio do 1998 savrseno, kada ga je otac prodao posto smo kupili nesretnog 125 1977 god. i izdrzao je do 1984 kada smo kupili pomenutog stojadina.

Uz sve ovo sto ste nabrojali da vam je crkavalo na Fiat-u 125p na mom fiatu 125p su pucali zadnji gibnjevi. Taman krenem negde pukne gibanj on se nakrivi na stranu ma bruka od auta. Jedino je udobnost automobila na zavidnom nivou retko koji auto je tako udoban.

- - - - - - - - - -

Mene je Z128 dobro sluzila. Kod nas je presla od 0km do 170k km. Menjali smo 2 puta set kvacila, klinasti i zupcasti 2 ili 3 puta, ulje svakih 10k km, svecice na 20k km. Menjani su svi kocioni cilindri i instalacije. 2 puta je zafarbana (samo gde je popustila u tom trenutku), 1 pragovi radjeni. Mislim da je to sve. Dobro bilo je sijalica x puta, brisaci i 3 ili 4 para guma. Prodata u selu, i odmah nakon toga 5k km radjena generalna.

Sa Z-128 poveze me (stariji) covek pican koji je perfektno odrzavao svoj automobil, vozio nekih 60km/h na sred puta auto pocne da se baca levo-desno sletimo u jedan dubok sanac(provaliju) pored puta, jedva zive glave izvadismo!Moja sreca sto sam se vozio pozadi pa sam prosao nepolomljen u odnosu na ostale! Na automobilu su pukla ona dva drzaca zupcaste letve iscupala se iz sasije i izgubila je kontrolu upravljaca "kako" ni dan danas mi nije jasno! Ali od tada Zastavin auto u moje dvoriste ne ulazi i daleko mu lepa kuca...
 
Od 160 brze nije moglo na ravnom putu. S' obzirom da je Lada 1300 S, prosek je uvek bio 8-9l, caletu je jedared uspela da smanji na 7 ali penzioner voznja i dobro gorivo bilo tada a isla je potrosnja tu do 10l cepanja pod uslovom da je auto skroz ispravan, bez mane na karburatoru i paljenju. Nivu nisam terao nikad preko mozda 110 jer imam osecaj da polecem.

Nisam bas debil da dizem auto na dizalicu 3 puta zbog fotkanja brzine:


 
Poslednja izmena:
Od 160 brze nije moglo na ravnom putu. S' obzirom da je Lada 1300 S, prosek je uvek bio 8-9l, caletu je jedared uspela da smanji na 7 ali penzioner voznja i dobro gorivo bilo tada a isla je potrosnja tu do 10l cepanja pod uslovom da je auto skroz ispravan, bez mane na karburatoru i paljenju. Nivu nisam terao nikad preko mozda 110 jer imam osecaj da polecem.

Nisam bas debil da dizem auto na dizalicu 3 puta zbog fotkanja brzine:



Lajka je dobra masina, jedina mana prednje kugle i prednje viljuske sa kojima se moze isgubiti glava! I Medjuzupcanik izmedju razvodnika palenja i Uljne pumpe zbog kojeg moze da zariba motor. Ostalo je OK! Ako je 1300 motor je ekstra. Ostali motori su promasaj zbog lanca i lancanika koji su kod Lade tesko sranje...
 
Do skora sam i ja vozio auto '86. sa "ahtung" pod haubom,ali sada sam presao na drugi kontinent,i tamo pod haubom pise warning,za sad se nezalim ima tek 27 000 km.

Neli tvoj auto je kvalitetan i tu nema sumnje , ali on sa Amerikom zajedničko ima samo ime , trebalo bi pod haubom da piše " 주의" .

(I ja vozim i Koreanca super su )
 
Na Nivi sam imao problem sa uljnom pumpom upravo iz razloga sto su se nutevi 'pokvarili' Kugle i krajevi spona par puta menjani komplet za tu kilometrazu, set kvacila 2 puta, diskovi 1 strugani i 1 menjani, dobosi menjani zbog demontaze, 2 puta radjeni tefloni na glavi i to je generalno to uz redovne servise. Taj auto je bas svasta preziveo kod mene i na njemu sam sve naucio. Riva se snega ne boji kad je kadar sofer i kad su dobre gume.
 
@Sasa P
Na svakom servisu svakog auta kojeg smo posedovali odvoji se dodatnih sat vremena da se provere i stvari kao letva volana, pakne, diskovi itd. Sve uvek se menja sta god se primeti da je pri kraju. Zato i kad astru budem prodavao bice jaca cena, ali za svaki delic auta znam sve i sve kazem kupcu.
 
@MOMOSARIC.Upravu si,ali kad se kaze shevi,ima neku tezinu kao i onaj krst na masci.Prave zuti dobro,a jeftino.:osmeh:
 
Korejski Gm Daewoo je sve samo nije Chevy :osmeh: Odlicna kola sa proverenim komponentama, kao i nekim sopstvenim resenjima, kao npr 2.0 dizel motor u Cruzu i Captivi. Tetka ima Kalosa sedan iz 2005, za sada odlicno sluzi.
 
Nazad
Vrh