Kada niste u traktoru, vozite

Kako se zove ženski volkswagen?
 
Poslednja izmena:
Potrošnja je na strani Italijana.Izuzetno mali potrošači a plus mogu da progutaju raznorazno smeće koje se po našim pumpama toči što za WV grupaciju ne može da se kaže jer su veoma osetljivi po tom pitanju a delovi da ne spominjem.Vozio sam Francuza,udobnost je vrhunska.Trenutno vozim Švaburinu i jedina prednost u svoj priči mu je što drži iole pristojnu cenu bez obzira na godište a ako ćemo po tome porediti šta je bolje nema poređenja.
 
@markokurjega

Otac moj vozi Reno Megan Senik, eto to nisam ni spomenuo jer nije moj auto. Od francuskih kola, Reno je poslednji ali eto caletu se svideo auto pa pazario. Nemam neke zamerke, vozio sam ga par puta. PSA (za neupucene Pezo-Citroen grupacija) ima motore koji trpe mnogo vece torture i duze traju od VW motora. Ostalo je manje-vise slicno.

Ne vozim francuza jer sam oduvek zeleo da kupim BMW i dok nisam skupio sredstva za pomenuti auto, nista izmedju njega i Lade Nive (tj. i Rive koju isto vozimo sad vec 'po selu') nisam hteo da pazarim iako mi je nudjeno xx kombinacija posto mi se brat bavi bas ozbiljnim uvozom polovnjaka i on sam ne voli BMW vec Audi. Moj sledeci auto ce opet biti BMW i to isto kao i ovaj, serije 5 (dace Bog novije generacije, E60) i 6 benzinskih cilindara :)
 
Slazem se sa svima da je jedina prednost VW sto drzi cenu, ali mi isto tako nisu ni jasne budale koje za 25 godina star golf 2 daju skoro 2000e. Pa za te pare mozes kupiti AUTO i to dosta mladji. Kao sto rece NorthArmy delovi za PSA grupaciju su izuzetno jeftini, a jos ako znas kod koga da kupis onda je jos jeftinije. :) Za svo vreme koliko vozim promenio sam u svom vlasnistvu 20 auta a jedino se svo vreme uporedo zadrzao jedan Citroen koji je kod mene napravio 600000km bez otvaranja a pre toga je imao oko 100000 i od jesenas se vozi u Novom Beceju. A ako neko zeli da mi kaze da delove za VW mozes kupiti bilo gde, naravno da moze ali samo turske ili kineske dok kvalitetni delovi kostaju malo bogatstvo pa cak i za famoznu dvojku. Prvi italijan kojeg sam kupio je bio proslog leta i to Marea karavan i guta sve zivo kao sto Matic kaze.

Inace je opste poznato da se u Srbiji i Bosni momcina ceni samo ako vozi golfa. :haha:


Bubu, BMW je iznad svih i to za tri stepenice iznad svih ostalih. Trenutno skupljam pare za E60, ali dizelasa.
 
Ja sam vozio ford sieru ,kad sam hteo da promenim auto gledao sam opele ali su svi bili nekako izvozani a usput sam primetio da koji god francuz bio svi su bili ocuvani. Majstor mi je rekao sto se tice cene delova ako hocu nemca da odrzavam sa originalnim delovima a ne sa turskim sve izadje na isto dal bio nemac il francuz stim sto za francuze nema plagijata. Onda sam se raspitao po selu, jedan drug pre dve godine kupio reno megan a sad zeni uzeo reno klia. Ni on nije bez veze kupio francuze. Kaze da je probao i ostale ali nijedan nije tako udoban kao francuz. Isto jedan reko ,dosad vozio mercedes mislio da nema boljeg ,sad vozi pezo ,prezadovoljan. Tako sam onda i ja uzeo reno megan 1.9 dci ,motor odlican menjac isto. Ja sam prezadovoljan. Sto se tice glfa moje misljenje da na nasim prostorima imaju naduvane cene . Imao sa prilike da se vozim u njima, meni dosta traktora na njivi . Kad sidjem s traktora onda hocu da sednem u auto a ne ponovo u traktor.
 
Ovde moze svasta da se nauci: da su Francuski delovi jeftiniji nego Nemacki, da Italijanski auto manje trosi nego ostali. Da li ste mislili na Reno4 i Fiata Pandu?
 
Ma kakav Golf i drzanje cena...smesna prica. :osmeh: Teca je krajem leta uzeo Golfa IV 02god 1.9tdi za Golfa full oprema za vecinu Italijana i Francuza standardna (abs,klima,centralna,servo,elektro podizaci i felne) stvarno utegnut i ocuvan auto placen 7300e u kesu + registracija i kasnije veliki servis,danas se takav golf moze za 4000-4500e kupiti da biras,a mi ovde pricamo o drzanju cene... I dalje necu da poredim(tipa da li uzeti 307 ili IV) jer smo svi subjektivni na neki nacin,ali su ovo cinjenice sto se tice drzanja cene.
 
svasta se ovde moze procitati Boze sacuvaj...mada svako ima svoju marku auta koja mi je dobra i koju na neki nacin voli...tako da svako ubedjivanje i raspravljanje ovde je smesno..ja imam i francuza i nemca i po meni je nemac izmislio auto za francuza..ali svako ima svoje misljenje i dobro je sto je tako..:ppozdrav:
 
img2016.jpg
img2999.jpg
Sieru sad vozim na njive a megan je porodicni auto.
 
Ma kakav Golf i drzanje cena...smesna prica. :osmeh: Teca je krajem leta uzeo Golfa IV 02god 1.9tdi za Golfa full oprema za vecinu Italijana i Francuza standardna (abs,klima,centralna,servo,elektro podizaci i felne) stvarno utegnut i ocuvan auto placen 7300e u kesu + registracija i kasnije veliki servis,danas se takav golf moze za 4000-4500e kupiti da biras,a mi ovde pricamo o drzanju cene... I dalje necu da poredim(tipa da li uzeti 307 ili IV) jer smo svi subjektivni na neki nacin,ali su ovo cinjenice sto se tice drzanja cene.


Ili si lupio za ovu cenu pa ostao živ ,ili je njega je neko debelo zezno,za 7500 Evra, Za te pare je mogao da bira golfa 5 ko bombona.
 
Ta je cena bila leta 2009-te,drug je tad na placu prodao identicnog samo karavana i imao je pogon 4X4 za 7500e.

- - - - - - - - - -

Sunce ti poljubim sad vidim da nisam u onoj poruci imao ukljucene brojeve pa mi je izostalo "krajem leta 2009" godine.
 
Ne znam ,nekako sam navikao na golfove imao sam pre ovoga isto golfa ,i prezadovoljan sam bio ,od ovoga ne očekujem toliko,a još jedna stvar koja mi igra ulogu je ta što jako dobro drže cenu,bez da vređam ostala kola ali francuzi i italijani dosta brzo gube cenu a to ipak nešto govori.

Francuzi ne gube cenu zbog kvaliteta nego da budu povoljnihi:haha::haha:
 
Golf je masina ja sam imao tricu i svi su govorili to je promasena serija a kod mene presla preko 700000 km bez otvaranja i motora i menjaca jedino mu je malo bila slabija limarija a i vozan je dosta i po makadamu a zimi ga je zeznuo onaj pijesak sto su posipali po putu.Inace najvise volim vw i imao sam jos 2, a sad golfa 5 i vw cady.
 
Ma kakav Golf i drzanje cena...smesna prica. :osmeh: Teca je krajem leta uzeo Golfa IV 02god 1.9tdi za Golfa full oprema za vecinu Italijana i Francuza standardna (abs,klima,centralna,servo,elektro podizaci i felne) stvarno utegnut i ocuvan auto placen 7300e u kesu + registracija i kasnije veliki servis,danas se takav golf moze za 4000-4500e kupiti da biras,a mi ovde pricamo o drzanju cene... I dalje necu da poredim(tipa da li uzeti 307 ili IV) jer smo svi subjektivni na neki nacin,ali su ovo cinjenice sto se tice drzanja cene.

Mi smo skoro kupili Golf IV 1,4 rebyt 2002 za 3450 E+ registracija i veliki servis. Auto je kao bombona ali u odnosu na moj audi je dosta tvrdji i kruci. Moje misljenje je da se francuski auto ne moze porediti sa nemackim ako su iste klase. Nemac je za korak ispred.
 
Bubu,kojimotor u tvom bmw-u. Znam da je e39 model,al koji je tu motor u pitanju. Ako je manji od 2.5,odnosno benzin 2.0 150ks,ili dizel 136 ks,odnosno 150 ks,ne znam koje ti je godiste,napisi mi neke utiske u voznji. Imao sam 525d sa 163 ks,a sad merkam 2.0 benzin, Imam wartburga,a volim bmw i dok ne budem mogao da ga kupim,drugi mi auto ne treba osim bmw. Mozda pazarim i neki e34 525 tds ili 525i oko 1990 godista,pa da ostatak para potrosim na potrebnije stvari od auta.
 
ja vozim golf 3 tdi automatik 96g.p sad ima 278 000 km i motor je ko suza imao sam i pasata3 i golfove 2 i opele ali ovaj TDI motor je neprevaziđen.Svaki auto ima mana i dobri strana tako da je džaba raspravljat.Sledeće auto će biti dacija daster 4x4 benzin i dok je nebudem mogo kupit a valjda će bizi ove godine ne mijenjam ništa.Dačija je sada po meni dobar auto otkad ga reno preuzeo a za nešta novo iz w koncerna nemam pare za novo.
 
Nazad
Vrh