Kada niste u traktoru, vozite

pkb,za sad da ne ureknem,prezadovoljan a imao sam toliku averziju prema francuzima,totalno sam promenio misljenje po svim pitanjima,inace auto je 2003god,1.8 benzin,kupljen zaista od prvog i jedinog vlasnika posedujem original serv.knjizicu,sad sam mu ugradio i plin i sa tim sam zadovoljan a izasao me je oko 3700 sa sve ugradnju plina,kazem oko zato sto su nam,zetu i meni tu bile pomesane pare pa tako se i odnosim sa ukupnom cenom,u sustini izuzetno udoban i komforan auto koji bi svakome preporucio

- - - - - - - - - -

evo jos koja slika
 
fabia.jpg
 
Dali zna neko koliko je full generalna za mecku 300 d ,treba mi informacija za drugara .Trazi mu covek jednu cifru sa rukama i delovima pa da uporedimo ?????????
 
Tako je montoja, ja se zeznuo, kolega i ja imamo uaza onog novijeg sa širom maskom napred, serija posle ovog ćirinog a pre ovog novog huntera.
 
Moze slika od njega koliko hocete ali neznam de da ih postavim da se ne bi ljutili moderatori... Pa tako nekako skoro svako ima svoj auto.. To je Uaz 69 Sad neznam tacno koje je godista ali dosta ima godina,mnogo sam vremena i truda ulozio u njega,sve je uradjeno do naj sitnijih detalje,ojacavana sasija,kavez u kabini,kocnice,diferencijali,motor ubacen drugi od Opel Rekorda ja mislim da je 2.4 benzinac,pa atestiran,farbanje i jos neke sitnice mi ostale da uradim na njemu ali nema se vremena,treba da napravim nosac rezervnog tocka i jos neki sitnice... A da i vitlo da ubacim...
 
Jel i menjač od opela, kod njega je reduktor odvojen od menjača pa se može ubaciti motor i menjač u kompletu, a kod novijeg uaza je reduktor zajedno sa menjačem i to prestavlja problem prilikom ubacivanja drugog motora, jer mora da se pasuje među ploča.
 
Da i menjac je od opela jer je odvojen reduktor od menjaca i to je velika prednost za ubacivanje drugih motora.. Planiram da ubacim motor od nekog mercedesa ali da je dizel jer sa ovim dosta trosi,mada ima prednosti jer ga vozim samo zimi pa dobro pali na hladnoci.....
 
Jel i menjač od opela, kod njega je reduktor odvojen od menjača pa se može ubaciti motor i menjač u kompletu, a kod novijeg uaza je reduktor zajedno sa menjačem i to prestavlja problem prilikom ubacivanja drugog motora, jer mora da se pasuje među ploča.




od tamića se namontira zvono menjača i uradi spojnička,imam ja urađeno samo mi fali Uvaz
 
Od tamica je los motor za njega,pricali mi ljudi koji su ubacivali taj motor i kazu da je pretezak za njega i da pocinje da lomi sasiju... Tako sam cuo...
 
Hvala vojvodjanin . A to je verovatno bio 200 d ? Dali se to i isplati raditi ,nije mu nesto bas i limarijski malo je poceo da popusta,a kaze nebi ga menjo ,a dog ga dovede u red izaci ce ga ::novac::::novac::::novac::
 
Nazad
Vrh