Kada niste u traktoru, vozite

Devojka može biti sa sela al auto mora biti iz Nemačku! :)

Ne znam ,nekako sam navikao na golfove imao sam pre ovoga isto golfa ,i prezadovoljan sam bio ,od ovoga ne očekujem toliko,a još jedna stvar koja mi igra ulogu je ta što jako dobro drže cenu,bez da vređam ostala kola ali francuzi i italijani dosta brzo gube cenu a to ipak nešto govori.
 
Opet pocinje rasprava ciji je duzi...

Jedna objektivna stvar, izmedju sedenja kao na drvenoj klupi (VW je poznat kao jako tvrd auto) i sednja u udobnoj sofi uvek bih izabrao ovo drugo.

@Nedjo A po cemu ste vi to shvatili da je to tako? Da li ste sve te aute posedovali pa ste sve stavke stavili na papir i pravili uporedne testove?

Bas bih voleo da se javi neko ko je radio uporedne testove u generacijski istim autima (naravno da mislim na fabrike koje pominjete) pa da kaze koji auto je bolji. Jer je sve ovo do sada sam cisto lupetanje i rekla kazala jer kada nemas za bolji auto onda ti je taj koji imas najbolji pa ga na sav glas hvalis.
 
Da ne govorimo o potrošnji , to se valjda za vw tdi zna , i to ne u nekim sirovim brojevima , nego u prosječnoj svakodnevnici .
Drugo nešto oću da napomenem , što je jako bitno , a sto posto sam siguran da je tačno. Prosječan golf na našim prostorima , bilo koje generacije , ima možda duplo više predjenih km od nekog francuza , i svih drugih . Sigurno je da su Vw ( dobro i audi i merc.) auta sa najviše predjenih km u prosjeku , to je jako bitno . kako ćeš porediti golf 4 sa nekim sličnim francuzom kad prosječan golf 4 ima 300-400 000 km , a takvih francuza ovde skoro da i nema.
 
@MOMOSARIC Da li si radio uporedne testove? Kako znas da nema takvih auta, istrazivao pa si video da nema?

Znaci mene samo interesuje da cujem potkrepljene cinjenice. Jer je i potrosnja relativna stvar i zavisi od vozaca do vozaca.
 
Ja vozim i VW Passat i ladu Nivu i citroena (tacnije kombi) Pasat je dobar ali kada pogledam kvalitet izrade one plastike u kabini,nekako kao da je bolje u kombiju.Ta plastika kao da ima gumu preko nje pa nista ne zvrji iako je presao 350 000km,a Pasat je presao 128000 km pa vec pocinje nesto da zvrji .A Ladi kad nesto ne zvrji odma je tu nesto sumnjivo
 
Nema potebe raditi uporedne testove .Samo otvoriš oči i uši i pogledaš i poslušaš oko sebe .Netreba biti slep kod očiju.Testove je već uradilo tržište i narod koji eksploatiše automobile.SAAB je čudo od auta ,ispred VOLVA je u Švedskoj ali kad bi ga ponudio na našem tržištu ljudi bi rekli neka hvala , treba to nekad i prodati ,a ne na otpad oterati.Kad imaš VW pare su ti kao u banci .Zatrebaju ti ,sačekaš prvi vikend i na pijac ,i sve mušterije idu na VW a citroeni ,mazde ,tojote,terač 5-6 puta i na kraju daš pošto drugi hoće.
 
dragorade,ja imam 3 golfa i pezo 206 kupljen nov...a 1 rodjak mi vozi citroen c5.golf 4 mi je 2003,a francuzi su isto tu godinama iako nisu iste klase mogu da ocenim koji je bolji,koji vise udara po dzepu u delovima,koji vise trose,i na kraju treba to i prodati...tako da znam sta pricam.
 
Slažem se sa Spasojem,golfu je najveća prednost stabilna cena...
Što se tiče kilometraže vozio sam samo benzince opela na 150000km menjana glava pojeo je antifriz,hilzne kao nove...mazdu 626 sa oko 500000km prodata,kod mene ništa nije pipano i pežoa 405 sad ima blizu 300000km oko motora ništa nije dirano...mislim da golf benzinac teško može nadmašiti pomenute koliko ih u ceni nadmašuje,naravno pričam o polovnim automobilima
 
Golf je najbolji auto za razbijanje kamenja u bubrezima. :osmeh:
Sto se tice cene delova i mitova o Francuzima...ovce su uvek bile za sisanje pa tako i majstori jos uvek klepaju po usima. Meni je ovih dana otisao senzor temperature na mom 206,zovnem u obliznju radnju kao nema,mora da poruci,redak deo ali eto za 20e od prilike moze da nadje "ucinice mi" zovnem u NS-u jednu firmu kaze 1120din,sto se tice servisa ulje,filteri,remenje,spaneri to je manje vise isto za sve jer se kupuje odredjen proizvodjac koji proizvodi filtere,ulje,remenje,spanere a ne Pezo,Mazda,Citroen...

- - - - - - - - - -

I termostat sam mu promenio,kupio kod ovog lokalnog za 1100din,da sam i njega kupio u NS-u ne bi bio preko 700-800din.
 
Nazad
Vrh