Kada niste u traktoru, vozite

Kada nismo u traktoru uglavnom se vozamo sa...

2qckqko.jpg


I posle kaze ne zivi se od poljoprivrede,xDD,naravno sala,lep auto :ppozdrav:
Ja vozim hondu nsr,i sluzi dobro,pozdrav

- - - - - - - - - -
 
Zdravo svima. Evo samo sto sam uso u stan i odma da vam se pohvalim da mi otiso motor na Seat Cordobu 1.9 GT TDI.Tacnije zadnjih 200km poceo motor da mi je cuje jace nego obicno. Ali na to ja nisam obratio paznju , mislim mozda lupa neka plastika. Sad pod mali gas bas lupa i upalina mi se lampica za ulje. Ja mislim da je otisla radilica . Neznam sta vi mislite ?
 
Zdravo svima. Evo samo sto sam uso u stan i odma da vam se pohvalim da mi otiso motor na Seat Cordobu 1.9 GT TDI.Tacnije zadnjih 200km poceo motor da mi je cuje jace nego obicno. Ali na to ja nisam obratio paznju , mislim mozda lupa neka plastika. Sad pod mali gas bas lupa i upalina mi se lampica za ulje. Ja mislim da je otisla radilica . Neznam sta vi mislite ?
I ti frace trgujes sa poljomasinama .................
 
Moram po malo.

- - - - - - - - - -

Zanima me da li moze radilica na auto da se obradi ili da se kupi nova , i koliko vreme treba da bi se zamenila?
 
Kad se tako čuje motor to se narodski rečeno kaže ,prolupao motor, ili ti je ostalo malo ulja ili ti se ulje toliko razgradilo da ne vrši više funciju podmazivanja,ili ti je crkla uljna pumpa, što pre si stao to ćeš imati manje štete,radilica ako nije nikad rađena (obrađivana) moći ćeš je nositi na obradu ,što ti je moj savet jer novu nećeš naći u tom kvalitetu, jedino ako ti nije totalno zaribala ,a to ćeš znati po tome da li ti se auto ugasio sam ili si ga ti ugasio.majstor kod koga budeš nosio će ti reć na koju specijalu će ti obrađivati radilicu,i po toj specijali ćeš tražiti ležajeve za istu, i njih moraš obavezno zamenuti,a kad to već radiš onda nek ti pregleda i karike jer će ionako morati čupati klipove napolje.A posao traje poprilično ako nađeš brzog majstora koji ima radionicu za obradu ,možda ti bude trajalo 2-3 dana pre toga nikako.
 
Najzad pre neki dan sam saznao sta mi je kvar na auto. Posto je garazista skinuo glavu motora , konstantovao je da se neki ventil polomio i napravio stetu: ostetio glavu itd. Opravka mi se uopste ne isplati. Nova glava sa pratecim delovima izlazi oko 1600e + 1000e ruka i moje cimanje , a da stavim drugi motor , nije mi ni to neko resenje , jer lamela i menjac su pri kraju , cena motora je oko 1000e plus ugradnja, i naravno moje cimanje da idem u otpad da ga kupim itd . Zahvaljujem se svim drugarima sa foruma koji su hteli da mi pomognu i savetuju.
 
Ma necu uzeti nista za sada. Vozicu dzipa Hundaji Santa Fe. Trosi tacno 3.5l vise nego Sejat. Kad se izracunam , ja vozim 50 000km/god. A to je po ceni ovde goriva 2000e vise placam gorivo . Znaci za 2 godine ja mogu ustedeti 4000e ako kupim auto koji mi manje trosi. Ali posle ima druge dazbine , kao npr. Parking na koji drzim drugi auto mi je na 15km od stana , itd. Videcu ovih dana sta cu uraditi. Mozda cu kupiti neki Pezo 206 ili tome slicno.
 
fiat615 pa ovde (gorivo) benzin je jeftiniji od dizela. Sacu bas da pogledam kako benzinci stoje sa cenama.
 
Ima i ovde za te pare ,ali najveci problem je preci tehnicki. Jer primera radi auto kosta 1000 , ali posle treba jos 2000 da se ulozi da bi taj isti auto preso tehnicki. ovde su toliko rigorozni na tehnickom pregledu da se dosta cesto desava da ni nov auto ne predje tehnicki. Zato se uvek precizira sa prodavcem da u tu cenu bude uracunat i njegov tehnicki ili da vec bude auto tehnicki spreman.
 
Sad nemam puno do posla 10km , ali uglavnom sam bio na 20km , jednom sam radio mesec dana na 80km u jednom pravcu. Dok mi zena ima 45km u jednom pavcu tako vec 8 god.
 
Nazad
Vrh