Kada niste u traktoru, vozite

Da,da živ.Sa takvim autom već godinama bez problema a ima i onih koji su iz M.B-a prešli na 4 znaka pa ga hvale na sva usta.
 
Samo vas slušam , inače ako počne rasprava koji je model bolji biće beskrajno.
Nego ako treba neki savjet oko dijelova slobodno pitajte , potpuno sam kompetentan , u tom sam poslu 15 godina. Evo npr Siniša1979 je u pravu , što se tiče ležaja točkova , FAG je najbolja marka , osim rijetkih modela koje ne rade.

Za bilo koju grupu dijelova mogu da vam kažem "rang listu " proizvodjača po kvalitetu 100% tačno.
 
Uglavnom sam na ovome do zime
adt1JUxs.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Napisao sam da je menjac trobrzinac automatik a to znaci da je prva brzina produzena i izuzetni su na 100 m. Ne samo ovaj moj auto nego svi trobrzinci. Mislim da se u B. Jarku odrzavaju trke na 100 m. i na poslednjim je pobedio jedan stari opel sa menjacem trobrzincem. Hvala za savete. Sto se tice brava na vratima hoce da se polomi onaj deo od spijatera ali lako mogu da se nabave rezervni. Zimi je problem sa njima (bravama).
Dobro sam pročitao vaš post i nije mi promaklo da je trobrzinac. Većina i ima trobrzinski menjač. Samo nešto mi baš ne štima da automatik ima bolje ubrzanje od manuelca. Ali ok,ja vam verujem i neka na tome ostane. Zato MOOOLIM ostale članove da se ne upuštamo u daljnju diskusiju oko toga jer što kaže @ Momo biće beskrajno! Za brave vrata tj taj deo od spijatera znam da može da se nabavi za audi-a ali kupite za baćušku i videćete da je jače. Naravno da je glavni uzrok ne podmazivanje i silovanje vrata ako se ne otvore iz prve ali to morate saputnike po prstima da udarate jer takvi ce i metalnu bravu otkinuti! Kamoli od špijatera.
 
Neka moja iskustva sa kolima, u principu delvi za kola istog godišta u istoj klasi manje više koštaju isto, postoji razlika ali je vrlo mala tu je osnovno ovo u istoj klasi, vozim Opel Omegu 97 godište 2.0 16v benzinac sa plinom, u toj klasi koja je ona mislim da ne postoji jeftiniji auto, jeste problem korozija ali to je zato što je auto došao iz Švajcarske, kompletan set za veliki servis sa vodenom pumpom košta oko 95e, znači ne orginal ali sasvim dobar koji bi trebalo da se menja na 60.000, majstor mi traži za ruke 20e zato što je kod omege motor uzduž stavljen, slično kao kod BMW-a pa mu je pristupačan, ne treba mu kanal.
Trenutna cena Omega ovde se kreće od 1.000 do 1.800 eura, pasat to godište košta duplo više para a omega je duplo udobniji auto.
 
Samo vas slušam , inače ako počne rasprava koji je model bolji biće beskrajno.
Nego ako treba neki savjet oko dijelova slobodno pitajte , potpuno sam kompetentan , u tom sam poslu 15 godina. Evo npr Siniša1979 je u pravu , što se tiče ležaja točkova , FAG je najbolja marka , osim rijetkih modela koje ne rade.

Za bilo koju grupu dijelova mogu da vam kažem "rang listu " proizvodjača po kvalitetu 100% tačno.
Evo Momo pošto si kompetentan mene muči jedan problem(važi i za ostale naravno).
Imam WV transporter 2 kamionet sa tri sedišta i hteo bih da zamenim motor i menjač pošto su prilično loši. U njemu je motor 1.6 dizel kao u golf 2. E sad tako bi bar trebalo ali nisam siguran da li pašu nosači motora i karter :sta:(tako mi bar rekao majstor).Da li neko zna može e li se prebaciti motor i menjač iz golfa 2 u njega bez nekih prepravki.
I koja je cena tih motora i menjača
I pošto se
 
Talinu može se motor prebaciti ali moraš staviti nosače motora, karter, uljnu pumpu sa transportera jer na njemu motor je više nagnut u levu stranu nego na autu, a cena je oko 300-350€ na auto otpadu, stranac. E sad za menjač , nije isti jer na dvojci stoji motor popreko a na kombiju uzdužno, znači moraš naći njegov menjač orginal.
 
Motor iz golfa može , ali moraš sa starog prebaciti nosače ,karter i uljnu pumpu . Mjenjač nemoža golfov mora od t2 .

Neko me pito na pp o redoslijedu brendova dijelova za bmw , (manje više važi i za druga auta):

-filteri : 1: Mahle-knecht , Mann , Hengst
2: Bosch, Fiaam, Champion , ...

-Kočioni sistem : 1: Ate, Textar,
2: Trw, Pagid, Jurid,Ferodo,Bosch ,

-Vješanje: 1: Lemforder
2:TRW
-Kvačilo 1: Sachs, Luk
2:Valeo (iza ovih je jedno deset praznih mjesta )
-Ležajevi: 1:Fag
2:SKF,SNR,Koyo,Timken,...
Kaiš (remen) 1:Contitech
2: Gates, Dayco, Bosch,Skf
Španeri i klizači ; 1: INA ( dolazi i u različitim pakovanjima : (Ruville,Febi,.....)
2: Snr,Skf,
Elektronika : 1: Beru,Bosch, Hella,Siemens,Delphi,.... zavisi

Brisači: 1:SWF, Champion
2:Bosch,Valeo,....
Dihtunzi : 1:Elring,Victor reinz,Goetze,...
Motorni dijelovi :1: Mahle, KS,Goetze,Glyco,...

( Naravno da su OE dijlovi uvjek broj jedan (npr BMW pakovanje ali tu su uglavnom ovi proizvodjači pod br 1, ali sa BMW logom.
 
Nikola_Vuk Koliko trosi omega na 100 km plina? Vozio sam se u njoj sinoc i jako mi se svidela,pa me samo to buni,ostao je manje vise jasno iz tvog posta,ako mi odgovara potrosnja,krecem u potragu za nekom koliko toliko dobrom omegom.
 
Baća ali kada bi stavio menjač od pasata onda bi išao rikvercom napred, jedino da se rastavi menjač i ako postoji mogućnosta da se prevrne diferencijal, onda bi moglo da se stavi taj menjač ali to je sve budževina najbolje orginal.
 
Na to sam zaboravio.Može menjač da se izremontuje.Imao sam problem na Audiju 80 iskakao iz brzina.Majstori iz Šapca tvrdili da je menjač gotov i nudili drugi sa ugradnjom.Mene nije mrzelo da ga skinem i rastavim.Kada sam skinuo poklopac video sam odmah šta je u pitanju.Pukla opruga koja drži birač brzina na mestu i ne dozvoljava mu da iskače.Kvar koji me nije ništa koštao jer sam taj deo dobio za džabe.
 
Nikola_Vuk Koliko trosi omega na 100 km plina? Vozio sam se u njoj sinoc i jako mi se svidela,pa me samo to buni,ostao je manje vise jasno iz tvog posta,ako mi odgovara potrosnja,krecem u potragu za nekom koliko toliko dobrom omegom.
Meni je u omegi sekvencijalni plin, ide dosta fino sa njim, vrlo je mala razlika između benzina i plina. Što se potrošnje tiče na otvorenom putu troši oko 9-10l plina s tim što je kod vas dosta lošiji plin nego u CG pa ga troši i do 11l, u gradu pošto se auto stalno pali na benzin i vozi se na njega dok se ne ugreje, troši oko 2.5l benzina + standardno plin.
 
Sad trenuto se vozam u wartburgu na plin i bez deset litara ne moze da se predje sto km,sto znaci da omega nije velik potrosac za tu snagu,a i teska je,rekao bih.
 
Nazad
Vrh