Kada niste u traktoru, vozite

Vozio sam ja bmw 525d e39.2002 god,dao u zamenu za njivu,vlasnik njive hteo neki auto dobar da kupi kad proda tu njivu,ja mu u sali ponudim zamenu i on prihvati. Sad vozim wartburga koji je kod nas od 2000 godine. Na zimu cu nadam se opet uzeti bmw pa makar e34 model ako ne uspem skupiti para za e39,mora se malo kesa ostaviti za nesto nepredvidjeno.
 
@ North ARMY U klasi tih automobila proglasena je najvecih dimenzija (fiesta 2002-2005 godiste,stariji model,ne ova nova),a meni ne treba auto kad ja ne mogu komotno od 90 kila da sedim na vozacevom sedistu,mogu ali iza mene moze dete od 5 godina da sedi,jedino!
 
Imam i ja kila pa sedim bez problema.
Brat ima za porodicni 206 on je oko 190 cale 180 mladji brat 175 i niko nije ispod 90kg,strina isto nije skart i svi stanu bez problema jedino sto je njegov s 5 vrata.

Ako se prica o Svabama ove mi se posebno svidjaju:
19213_1232995020.jpg

RightFront.jpg
 
Castrol EDGE 0W-30 6,5l ide, kupim svaki drugi servis 7l po nekih 1000 dinara litra + filteri u kvalitetu 50-ak evra (mozda sad malo i vise) sa oba filtera klime pa ti racunaj. Oba prednja diska, plocice i senzor sam platio 14000 prozivodnja Pagid (partner ili sta god vec firme Textar koja je prva ugradnja u BMW). Spojka na kardanu i lezaj sa nosacem Meile nesto preko 3000 dinara. S' obzirom na uzitak u voznji i udobnost i nije tako skup servis.
 
@aca74
ne mogu sa mopedom u obilazak jer vrlo cesto je potreba da ide bar dvoje. Traktor je spor kao kornjaca i strucka. Jugo je za te potrebe odlican. Jeftin, na jeftino gorivo i moze 5 ljudi da doveze do njive.


Za renault posle drugarove lagune, imam jako lose misljenje. Deluje mi da je auto osmisljen da svakih 2-3.000km nesto crkne. Kad smo kod francuza. Jedino mi se dopada pug 2.0hdi sa 90ks. Prost i jednostavan motor koji je presao 400.000km u pug 206 kod prijatelja iz sela. To je jedino sto na autu nije menjao. Zet policajac hvali 206 made in france sa 1.4 benz. Svi ostali sto su van Francuske proizvedeni vise po servisima.
 
PSA grupacija ima dobre motore ali previse gluposti na autima koji se ponekad kvare bez veze. Citroen je ubedljivo najudobniji od francuza a cini mi se i najdugotrajniji. Reno i nije tako kriticno los ali je jako jako osetljiv na nase gorivo. Mislim da se 1,5dCi dosta bolje pokazao od 1,9 i 2,2.
 
@ Mil I ja u fiestu imam 1.4 tdci motor,to je isti motor kao i 1.4 hdi u pezou,i nisam cuo da su imali kvarove na te motore,ali za dci i benzince u pezou bogami kvarova uvek!
 
I HDI i DCI imaju jako velikih problema,ali ne zato sto su generalno losi motori nego su tamo presli bar 300 000km gde su dovedeni pred kraj zivota + u Srbiji presli na mazut od goriva pa zato crkavaju nasim ljudima kad kupe polovnjake. Jos su se najtolerantnije pokazali JTD motori koji su za sad nenadjebivi sto se tice snage,elasticnosti,potrosnje i sposobnosti da proguta od vode do mulja(1.9JTD sa 116ks).
 
Ja ne znam da neko ima problema sa Pezoom ili Citroenom dizelom. Ima kola koji dodju i sa 150000km pravih, ne sekiraj se NA ali kad nesto ne valja onda ne valja. Cinjenica je da je nase gorivo smece ali dizeli mnogo teze podnose lose gorivo od benzinaca iz prostog razloga sto Common-rail motori rade sa skoro 10 puta vecim pritiskom ubrizgavanja goriva i kojem motoru je filter losije koncipiran taj odsvira svoje vrlo brzo posto svo smece provuce kroz filter.
 
Vozim Audi 80 CC 1985 god. Menjac trobrzinac automatk i na semaforu ostavim iza sebe koji god auto pozelim. Motor 1800 ccm 90 KS. limarija od pocinkovanog lima i prva farba na njemu bez trunke korozije. Delovi bagatela ali ne trebaju, sem ono sto je potrosni materijal. Menjao sam lezaje zadnjih tockova, oba lezaja 980,0 din. Ni oni ne bi otisli da ne vucem prikolicu sa 750 kg tereta. Od 1996 je u mojim rukama a ove godine sam ugradio plin u njega i trebao sam to uraditi mnogo ranije. Sluzi me kako treba i nemam nameru da ga otpisujem iako glat mogu da uzmem A4, normalno desetak godina star. Moram da napomenem da je ta serija proglasena za auto godine 1986.
Da zaboravio sam, morao je da se radi prednji i zadnji kos posto nisu od pocinkovanog lima.
 
Poslednja izmena:
Većinom ste u pravu gdine Duško58. Pocink šasija je ::super:: Bagatelni su uglavnom svi delovi za taj model,jer ih prave kosooki ili neka druga jeftina radna snaga,osim prednjih krila tj blatobrana. A i njih neko vaja a nisu Švabe. E to je skupo ko djavo! Pre nekih 10 godina je komad bio cirka 100 DM ili E,ne sećam se, a i ne tako davno sam se raspitivao i koštali su cirka 80evra. Možda negde ima i jeftinije al ne mislim. Inače sa tim ležajevima za 980din nećete napraviti bog zna kakvu kilometražu. Pretpostavljam da su ili Optimal ili Febi bilstein.... Čajniz.... Moj savet vam je da sledeći put stavite Fag-ov set koji košta isto toliko ali za jedan točak i zaboravićete na iste. Kako hoćete. Kako vas slušaju one male kvake-brave vrata,jel se lome? Ubacite od Lade samare i biće bolje! A što se tiče start mašine..... Okušajte sreću sa nekom alfom npr alfa 33 1.5ccm ima 90ks. Baš me zanima rezultat.... Jeste da je vaš automatik pa baš nisam siguran u ishod jer mi automatski menjači apsolutno nisu poznati ali i italijanski manuelni imaju zahebane osobine.... Prednji i zadnji koš ste morali raditi zbog zuba vremena i prethodnog vlasnika jer je šasija kompletno prolazila kroz nekih 5-6 "bazena" kojekakvog čišćenja priprema podloga zaštita i ko zna čega sve. Opel je delimično pocinkovan i od toliko godina se uglavnom dezintegriše,tj istrune žestoko.... Samo dobro sačuvani primeri Opela opstanu.
 
Poslednja izmena:
Napisao sam da je menjac trobrzinac automatik a to znaci da je prva brzina produzena i izuzetni su na 100 m. Ne samo ovaj moj auto nego svi trobrzinci. Mislim da se u B. Jarku odrzavaju trke na 100 m. i na poslednjim je pobedio jedan stari opel sa menjacem trobrzincem. Hvala za savete. Sto se tice brava na vratima hoce da se polomi onaj deo od spijatera ali lako mogu da se nabave rezervni. Zimi je problem sa njima (bravama).
 
Prave to sada valjda ovi u maloj privredi, nije problem da se nadje. Ne bi se one ni lomile kada bi se to redovno mazalo i silom ne bi otvaralo.
 
@ Mil I ja u fiestu imam 1.4 tdci motor,to je isti motor kao i 1.4 hdi u pezou,i nisam cuo da su imali kvarove na te motore,ali za dci i benzince u pezou bogami kvarova uvek!
Ne znam kako si došao do takvog zaključka.
Ja imam 106 benzinca kupljen nov 2000 godine.Nikad ni jedan kvar na motoru.Prošle godine bez ikakvog pregleda kod majstora seo i otišao u švajcarsku tamo još 2000 km u lokalu
Ima sada 195000 km ,samo kvalitetan i redovan servis i nikakvih problema.
Najveći problem je što je naša platežna moć skromna pa smo prinuđeni kupovati polovne aute koji su svakakvi.
Drugar kupio megana 5 godina star svaki mesec kod majstora otarasio ga se a drugi nikad ni jedan problem identičan auto iz uvoza.Nema pravila.
 
1Cika Dusko samo Vi kupite A4,evo ja cu preuzeti odgovornost na sebe da ga prozovam par puta mesecno da ne zardja. :haha::ppozdrav:
a ove godine sam ugradio plin u njega i trebao sam to uraditi mnogo ranije.
To kazu svi koji sa benzina predju na plin jos ako je kvalitetno uradjen nema frke,samo sipaj i vozi ga imam u zelenku 2 pune godine bez ikakvog i najmanjeg kvara osim kad sam ja dosao na genijalnu ideju da ga prestelujem bolje od majstora. :osmeh:
 
Nazad
Vrh