Kada niste u traktoru, vozite

Ford Mondeo 1.8 presao oko 400 000km ...kod nas je od 2005 i vozi se svaki dan vecinu kilometraze je presao kod nas i do sad bez kvara samo redovno menjanje ulja,filtera itd...da ga sad ne ureknem puj puj puj :osmeh:
 
Najjeftiniji automobili za održavanje su Italijani.Brat ima Lanciu Lybry a održavanje je smešno.Komplet delova za veliki servis staje 15.000 dinara dok sam ja samo za španer zupčastog remena za Audija davao toliko pa vi vidite.
 
@ Attila Drug na laguni zadnji disk je dao 9000 dinara i to ne original,a original gm-ov disk za astru g je 5500.pa ti vidi!Francuzi su kod nas skupi za odrzavanje,pitaj majstore koji radi turbine od kojih najvise auta im donose turbine!Teca ja platio turbinu za lagunu 1200 evra,za 2.2 dci motor,i to je tebi jeftino!
 
Promašena serija automobila.Imao sam sreća po mene veoma kratko Renault Safrane 2.0.Jeste vrhunska udobnost i luksuz u vožnji ali kada su se popalila obaveštenja o servisima,ciknula nivelacija,anlaser,alternator i još štošta otputovao je u večna lovišta odnosno vraćen nazad tipu od koga je kupljen.
 
@ Attila Drug na laguni zadnji disk je dao 9000 dinara i to ne original,a original gm-ov disk za astru g je 5500.pa ti vidi!Francuzi su kod nas skupi za odrzavanje,pitaj majstore koji radi turbine od kojih najvise auta im donose turbine!Teca ja platio turbinu za lagunu 1200 evra,za 2.2 dci motor,i to je tebi jeftino!
To nije ista klasa auta da se razumemo u klasi Astre G je Megan I restajling i njemu cene nisu preterano skupe,on je ujedno i medju zadnjim Renoovim autima kog nisu pretrpali elektronikom i da nema problema s njom.Dalji Megani imaju nenadjebive 1.6 motore i menjace nema im mane,samo je ostalo blago receno krs.
 
@ Attila Drug na laguni zadnji disk je dao 9000 dinara i to ne original,a original gm-ov disk za astru g je 5500.pa ti vidi!Francuzi su kod nas skupi za odrzavanje,pitaj majstore koji radi turbine od kojih najvise auta im donose turbine!Teca ja platio turbinu za lagunu 1200 evra,za 2.2 dci motor,i to je tebi jeftino!

Jam sam gledao za moju lagunu prednji disk jer bi trebalo da ga menjam i cena mu je 5900din sa ležajem nov ne znam ko je proizvođač jer nisam zapamtio. A nije svaki disk isti različite su veličine i debljine moj je 1.6 16v i ide disk 295 a za astru ne verujem da je veći od 250 pa sad ti vidi. To što upoređuješ lagunu i astru to ti nije ista klasa astra je klasa megana a laguna je je u klasi vektre pa ti vidi cene delova u odgovarajuću klasu

- - - - - - - - - -

Za reno su cak neki djelovi skuplji i od mercedesovi strica kad je na merecedesu e klase mjenjao onaj varijator ili vec kako se zove dao je 1000 evra za reno clio je bio 1200 evra

Druže grešiš za 1.6 je ta remenica variabilna 18.000+5.000 din ruke
 
podrzavam da je opel jeftiniji za odrzavanje
a nekazu ljudi dzabe "je.... auto ako ispod haube nepise achtung":ppozdrav:
 
Ni za jedan automatski menjac nemate remont ispod 700-800e obicno idu 1000-1200e i ako nije neka besna masina de luxe puno je bolje ubaciti manuelni menjac.
Meni je na mom Renou 21 1.7 93god otisao automatski menjac i ubacen drugi polovan sa sve rukama kostalo 100e k'o zadnji lonac za neki besan i manje. :osmeh:
 
Ja kad bi uzimao automatika nebi uzimao ako nema bar 120 konja ovo sve ispod nije to to ovog clia sam vozio ide on samo kad pretices moras ga bas stisnuti do poda da bi vratio u manju brzinu i da bi potegao, mada fino zvuci preko 4000 obrtaja.
 
To se zove "Kickdown" i na svakom autu funkcionise na istom principu ako hocete da ga nabijete u vece obrtaje bez da presalta morate stisnuti gas do kraja inace pocne da prebacuje na 2000-2500 obrtaja opet zavisno od modela i podesenosti.
 
Ma da mi plate nebi vozio francuza,nemac je nemac pa neka kaze ko sta oce,bilo koji,ja licno vozim ford fiestu,ali nikad ne bi uzeo klia umesto fieste,ili pezoa 206,nikad!
 
A ja opet ne bih uzeo fiestu onako nezgrapnu,visoku,unutra malo bolje uradjena od juga. (ova novija od 2003-2005),jbg sve je stvar licnog izbora. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh