Kada niste u traktoru, vozite

Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

Ako stoji u garazi trosi imanje. Samo koliko moze da ispari na cepu za punjenje. :D
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

@Rale 83
Mozda moze ali da teras 60km/h u najvecem stepenu prenosa... Ali prvi ulazak u naselje (koje ima bar nekoliko semafora i ima vise od 10 vozila na putu) ode potrosnja preko 10l odmah!
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

Nema rezervoar za benzin samo cist gas. Dabe necu da vucem supalj rezervoar. A na tehnickom pokazes da je upisano da ima pogon na gas i nikom nista.
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

bojcetic je napisao(la):
Ljudi price da auto benzinac od preko 150ks moze da trosi manje od 10l je smesna. :cao:

Moj ima ravno 150 konjica i potrosnja je ta koju sam naveo. Presao sam preko 2000km za ovih mesec dana od kad imam Bendzu i svaki put je pistolj na pumpi toliko pokazao spram km na satu... :D
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

drago mi je da ima i realnih ljudi, @rale83 svaka cast, objasnio si sve! :D

samo mi jedna stvar nije jasna, zasto ljudi kupujete sportske aute ako ih vozite tako da vam potrosnja bude tolika, koja je svrha onda tih konja? ne mislim stvarno nista lose, oduvek me zanimalo to.. :ppozdrav:
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

Pa da vide ribe i komsije ovo , ono pa moze i neki drift :haha:
Kao momak sam vozio Seat Toleda , pa onda citroen xantiju (90ks) td intercoler pa onda skodu 19 sdi 64ks , toleda slupao 2x citroena 1x a skodu jos nisam ogrebo 5god je kod mene . I opet da imam jaci auto sigurno bi udario negde , nekako mi ta voznja u krvi . I sad kad podjem praznim kamionom iz sela zgazim ga po krivinama , uzbudjavame kako pusti turbina i vristi motor a prazan izuzetno nabija kilometrazu , samo stalno moram da gledam da tofo ne predje 70
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

ma i ja gde god sednem samo do poda, mada da ne cuje zlo za sad nista nisam ni cuknuo, imam neku granicu ipak, a i ne pijem kad vozim NIKAD pa je mozda i to :haha: :haha:

i kupim ko covek dizela da se smirim malo kao dizel slab i tako to, mada opet ga teram pun gas i eto da iznesem potrosnju kad sam ga kupovao lik mi je rekao da je jako mali potrosac da ne prelazi 6l po gradu meni nije sisao ispod 7.2 NIKAD, a vecinom mi je na 8.5!!! posteno da se ne lazemo, ali do poda! :ppozdrav:
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

@srkitransporter

Nije sve u stiskanju papucice gasa do poda. Ja uglavnom vozim po otvorenom pa tu snaga dolazi do izrazaja zbog ostvarivanja (cesto bespotrebne ali zeljene) krajnje brzine. Za gradsku voznju je mnogo vazniji obrtni moment motora nego snaga i zato motori sa manjim momentom (citaj: manje elasticni motori) imaju vecu potrosnju goriva.

Uostalom, nisam vam ja kriv sto morate da prelazite tako kratke relacije po gradu. Ja sam naveo u kakvim uslovima vozim a ko nece da veruje-ne mora jer meni nije ni iz dzepa ni u dzep... :D
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

@Bubu izvini stvarno ali kod nas turbace kupuju samo oni koji stiskaju gas, za to su pravljeni! a sto se mene tice ja ne mogu da izdrzim da ga ne stisnem u koji god auto da sednem. a za tvoju potrosnju nista nisam rekao... :ppozdrav:
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

Beograd zahteva jak turazan auto , startan a takvi auti i trose , ja sa skodom zavcem mud.. kroz beograd , i u sustini je drzim papucicu skoro uvek u patosu , al se ona nesto ne odaziva na to :haha: :haha:
cak mi brzi kombi od auta , al ga izbegavam zbog potrosnje i putarina . Skoda mi sa 45 hiljade pocela troskariti ulje , a sada sa 90 je spremna za generalnu i trosi jedno 20% vise goriva tako da mi preostalo samo na kamionu da se izivljavam :zli:
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

Ako cemo se vladati tvojom prvom recenicom onda svi koji voze kola sa turbo-dizel motorom vole da stiskaju gas do poda tj. da ajce? :haha:

Milion puta sam dokazao uzivo mojim prijateljima kako se moze smanjiti potrosnja goriva a ko je hteo da slusa-cuo je.
Da bi ti osetio pravu car stiskanja gasa do a da to nije driftovanje i paljenje guma (posto i ja to radim) treba da imas auto od barem 200 konja a cesto i jaci da upravo taj tzv. 'pun gas' dodje do izrazaja. Mnogi bespotrebno stiskaju papucu i sami sebi povecavaju potrosnju bez nekog velikog efekta-evo uzecu totalno glup primer:
-vozis auto totalno nebitno koji je od recimo 100 konjica i ti mu 'zabodes' gas u drugoj brzini do patosa i cekas da 'navuces' taj pun gas umesto da si dodavao gas postepeno i dobio isti rezultat u ubrzanju.
Pouku izvucite sami vi sto vam ne samo kola vec i masine nenormalno trose... :cao: :D
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

E bubu , bubu , nece jednostavno nece , ja pocinjem da je ganjam tek od 3 al ne ide 64ks atmosferac
na 80na sat kad preticem neki kamion treba mi jedno kilometar prostora , ili dosta ranije da spremim auto
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

brate ja dok prodjem kroz ceo Beograd uvece naidjes na pet manijaka koji hoce da se potrkaju, tako da nije gas do poda za dzabe.. :cao: ja konkretno nemam zivaca ni kad se sam vozikam da menjam lagano, volim da me lepi za sediste i jbg teram pun gas uvek, a i ne mislim na potrosnju niti se trudim da je spustim, necu da crknem za litar dva tri...

mislim bezveze raspravljamo ovde, ukusi su razliciti i naravno da se moze spustiti potrosnja niko to ne osporava ali ispod neke granice jednostavno ne moze da se spusti vise! :nono: :ppozdrav:
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

Jbg, taj auto nema neki ni moment a ni snagu. Gledaj da bas ne ides pun gas u preticanju...
Inace, posto nisam bas u toku-jel to motor 'obican' dizel ili common-rail?

@srkitransporter

Sto se tvog auta nisam u toku pa ako bi mogao da napises sta vozis, cisto da zadovoljis moju radoznalost?
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

Onda su se moje tvrdnje obistinile po ko zna koji put... :cao:

Jednostavno olaksaj pritisak na papucu i efekat ce biti zagarantovan a nista u ubrzanju neces izgubiti...ima vremena jos treba da nabijes 'radnog' iskustva u voznji...
 
Nazad
Vrh