Kada niste u traktoru, vozite

Za to teglenje prikolice mislim da je ML magare number one

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Toyota hilux broj 1. Ako ćeš baš da tovariš pozadi.

Meni je u planu neka Nissan Navara. Najviše zbog vožnje goriva i semena, obilaska atara. Do 10.000 e max.
Mladje ne gledam. A Toyota hilux je prilično skuplja.
 
Toyota Hilux je masinerija..imam Corollu i Rav4 neunistive masine, japanac je japanac..
mada i Ford Ranger Raptor je bomba

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Ja sam se prosle zime razocarao u "Moderne terence".
Na Tari sam se svega nagledao,raznih zaglavljivanja i sletanja sa puta po snegu skoro metar visine.
Audi A6 Allroad nije za nas poljoprivrednike,to je ipak putnicki auto,ali sta radi po snegu Navari,Patfinderu i ostalim dzipovima pa to je smesno. I to sam vise puta licno prisustvovao.
 
Ja mislim da tu najvecu ulogu imaju gume. Ja imam All-terrain i na ugazenom snegu i ledu nisu za k.... Vise su plasticne i nemaju one sitne sarice, iako su m+s.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Gume imaju značajnu ulogu, ali ako vozilo nema optimalan raspored mase i prenos snage na točkove to ne pomaže.
Audi kvatro pogon sa TorSen međuosnim diferencijalom je tu uvek bio među najboljim.
Što se tiče velikih terenaca, moja niva je izašla svuda gde oni nisu uspeli.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Декс треба ми и товарни простор,не би узимао класичан СУВ.
Тојота Хилукс је такође опција ал све што нађем или је претерано скупо или је олупина.
Исузу сам гледао да купим нов,кипер сандук,на теретно али је цијена отишла ван сваке памети.
 
Jedan poznanik je natovario bidon sa gorivom i krenuo na njivu da tankuje traktore koji su radili, nije ni stigao do cilja, šasija pukla i dobio kiflu od terenca.Skupa je to za.ebancija, preskupa, plus sisa goriva k'o tele.
 
Imaju nekolika navara ovde kod mene uglavnom ljudi koji rade po sumama sa drvima i jedan sto ima gradjevinske masine. Vise puta sam gledao njih petoro u kabinu, pozadi gorivo, ali ne previse i oprema, alat i to tako tera. Bar ja nisam cuo ili video da je neka postala kifla. Tako da mene to ne bi odbilo od kupovine.
 
Čitao sam nešto o tim navarama koje su se savijale na pola. Ali kažu da su to neki modeli iz 2004.godine, i da tih slučajeva ima širom sveta upravo sa tom serijom.

Znam jednu u Mionici, apoteka gde uzimam repromaterijal, tovare je svaki dan ne žale je. Naročito zimi, vrlo često tovare i malo jače od tone. Razvoze po farmama koncentrate i ostalo.
 
Ja sam tovario 1250 kg najvise. Ali nije za duze ture, jer je registrovan za 700kg i ima gibanj sa 3 lista. Mogao sam da doplatim i za 1000kg, ali je onda i tvrdji u voznji, ima 5 lista. Hteo da narucim zamenske vazdusne jastuke umesto stos gume, pa po potrebi da ih naduvam, jeftinije bilo nego doplata za gibnjeve, ali nije mi zatrebalo jos uvek. Od kuce do njive bez problema zena vozi pun bidon, cak ima i jedan poveci uspon, pa joj tu automatski menjac odlicno dodje.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Navara do 2016 ima lošu antikorozivnu zaštitu,pa truli i na kraju pukne šasija.

Ima je poznanik koji radi šumu,dušu joj vade teraju kao tudje.Samo zaštita na dve sezone i gas.A i sve više samouslužnih perionica sa automatskim pranjem poda,pa za 100 din dobiješ dobru preventivu.

Ima tamo u kraju odakle je član Kremator i matora D22 svaki dan u šumi i ništa joj ne fali :)
 
U zadnjih x meseci,možda i godinu dana,uvek je jedan ili dva ili skoro svi kod nekog "majstora",nema šanse da ih sve namestim za foto sešn..190ka evo tri godine se nije makla od špric gita,a bela 124ka čeka nju pa da ode ona na sređivanje...
Muka je nekad to sa starim kolima,sad će biti treći put da crnu 124 vozim na korekciju gluposti na enterijeru..malo mi fali da otera sve u kasni i kupim jedan nov,al onda dođe dan kao što je danas, sunčano,nedelja i odem da sevprovozam za svoj ćeif ,i zaboravim brzo na sve što me nervira..
 
Nazad
Vrh