Kada niste u traktoru, vozite

Mišljenja o C4 Picasso? 2012 godište, generacija pre poslednje. 2.0 HDI. Manuelni ili automatik?
Ima li ko iskustva sa njima?
 
U istoj sam potrazi. Sve isto.
Dobio sam preporuku da bezim od poluautomatskog ("robot") menjaca jer crkava. Cak sam kod jednog video u servisnoj i ostranoj da je takav menjac menjan vec na 110 000km. Za cist automatik sam cuo da je ok. Manuelni u tom restajlingu moraju biti sa 6brzina, inace je budzeraj od starog tipa sa 5brzina. Ja sam takodje trazio 2.0hdi ali je tesko ga pronaci i to sto ima su na slikama super a uzivo jad i beda pa sam zato resio da gledam i 1.6hdi. Kasnije serije su uglavno e-hdi motori. Nemaju ad blue ali imaju eolys i start-stop sistem. Sto se tice opreme, ako vidis da auto poseduje zavesice preko zadnjih stakala onda znaj da je jak sa opremom. Takodje, restajling modeli imaju zaobljene strelice na znaku, drugaciji prednji branik, led lampe u braniku, ekran u boji. Generalno, poneki imaju problema sa kompresorom klime. Po meni, jeste 2.0 jaci motor ali osim ako neces stalno ici natovaren do kraja onda i 1.6 moze da posluzi. Kod 2.0 je skuplja registracija, potrosnja je skoro ista kao i 1.6 (prazni) dok su delovi skuplji za 2.0 ali kazu da se 2.0 manje kvari. Ti ako imas jos neke informacije, posalji u pp jer i ja trazim isti auto da kupim
 
Pričamo o modelima pre 2013. godišta?
Ono što mi se sviđa je da su udobni auti, imaju gomilu i kojekakve opreme, dodataka, pregrada . Čak mi se ta starija generacija sviđa više od novije.

Koliko sam čuo ti 1.6 HDI automatski su svi robot menjači. Tek noviji 2.0 su klasični automatski. Ne znam koliko su pouzdani motori i da li imaju ostale boljke što se tiče elektronike, struje itd. Ovi na oglasima su verovatno sa prepolovljenom kilometražom a i nema ih nešto puno.
 
Poljoprivredni sajam 2011te u Parisu nas 5ca citroen C5. Drugar u cugu odvezao,stali samo radi wc i samo na jednoj pumpi u Francuskoj,da izmolimo jednu crkinju da nam proda jos piva,posto smo rezerve zduvali a nocu nedozvoljavaju prodaju alkohola. Malo manje od 24h voznje. Dok sam ja najduze , vratio u cugu Minhen Zrenjanin,jedini bio trezan posle oktober festa

Sent from my WP5 using Tapatalk
 
Jel koristite neke mirise i osveživače u kolima?
Ja više ne znam šta bih probao,sve mi nešto slabo ili se brzo potroši..
 
Postoji bezmirisni osveživač. Osvežava vazduh u vozilu a nema nikakav miris.
Meni lično smetaju kojekakvi mirisi osveživača i ja ih ne koristim.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
To moras gledati u tudjem autu koji ti se miris svidja ili kako traje . U tvom nemozes .
Inace , vunderbaum jelkice cvjetni miris npr lavanda ,...
 
Prije mjesec dana na pumpi neka djevojka kupuje miris za auto i nešto njoj i radnici na kasi ne ide da otvore. Kad su uspjele bio je tako lijep miris da sam odma htio kupiti i ja, ali ode zadnji primjerak.

Nikako poslije da odem potražiti, uglavnom bilo je u nekoj plastičnoj ampuli, crno pakovanje. Ako gdje nađem kačim sliku.

Inače, ne podnosim bilo kakve mirise koji se kače na retrovizor da se klate. Ako mora onda samo limenke.
 
Jelkicu nemoras staviti na retrovizor taman posla. Stavis onako nedje .
Stvar je u tome da culo mirisa funkcionise i namjena mu je da prepozna mirise okoline , samim tim kad to uradi obavio je zadatak a tesko je vise mirisa odjednom konstatovati . Zbog toga se miris osjeca 15ak minuta do pola sata ako je konstantan i onda ga vise ne osjecamo . Nakon vece pauze ga opet mozemo osjetiti ali svaki put manje jer smo upoznati sa njim. Zato mi miris u nasem autu slabo kasnije osjecamo a drugi koji udju vise.
 
Meni majstor kad menja filter kabine, novi napsce nekim sprejom, bas dugo i fino mirise, nije napadan miris, onako prija.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Koristim isključivo ovaj:

areon__3800034953597.jpg
 
Generalno, ok auto, jedino vidi kakva je situacija sa motorom, jer kao što znaš tu postoji mogućnost problematične uljne pumpe.
Mada i ona se zameni i teraj narednih 200hkm..
 
Imam takav motor ja i evo skoro 150000 km jos nisam imao problem sa uljnom pumpom

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Ako ti pravi majstor održava auto sam će zameniti set uljne pumpe jer zna servisne intervale, pogotovo ako je auto stigao bez uredne servisne dokumentacije po običaju.Nije neka stavka da se zameni set a miran si posle toga dugo.
 
Škoda octavia, 2.0 tdi, 103 kW, 2012 godište. Kakva su iskustva sa tim autom, ima li nešto problematično zbog čega bi je trebalo izbjegavati?

Nisam planirao mijenjati auto, ali mi ispalo nešto povoljno pa se dvoumim kupiti ili ne.
Pogledaj oznake na glavi ako se završava slovom A beži od toga,jer je to serija kojoj su glave pucale kao dobar dan.

EGR standardna boljka,ako kupiš odmah skidaj i čisti.Jer je čuven po prljanju usisnih ventila kao i skoro svaki CR.

Uljna pumpa nije problem jer nije PD već CR motor.
 
Nazad
Vrh