Kada niste u traktoru, vozite

U Kolubari na površinskim kopovima se voze UAZ-ovi, ljudi moji da vi vidite gde to sve prodje i šta izdrži... Niva je mala beba za UAZ.
 
Vozio sam uaza nekih 10-ak km, kad bi imao nekog neprijatelja dao bi mu on da vozi :osmeh:

Ako nekoga svrbi dzep, a hoce pravu stvar nek spremi 9000e i dobije Puch-a kupljen od civilne zastite sa 40 000km izvezao jedan teren od tad nije ugledao svetlost dana, meckin 3.0 dizelas, prednja zadnja blokada, reduktor 9 sedista nema gde ne moze da izadje :osmeh: Moze i za 8700,a ostatak u dobroj rakiji jer vlasnik voli da potegne :haha:
 
Nemogu nista bolje da smisle od ovog diferencijala
d5641c58b89f-1920x1080.jpg
 
Kao sto Bojan rece dobra guma radi posao.Dok mi je Jugo bio jos u voznom stanju naletim kod vulkanizera na gumu '85-to godiste nasa domaca al nzm ko je pravi.Prava guma za off road cak sta vise mogao si i eksere-srafove montirati na nju ako je za to bilo potrebe ali nije.Samo jedna pogonska je bila ta dok je druga bila zimska i prolazio svuda.Ima jos jednu 14-mislim al nisam imao gde da je montiram al stvarno jednom dobra guma...

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam sad skoro na moj YUGO stavio sve 4 ruske zimske gume. Imaju opasnu saru. Skoro kad padase kisa ceo dan uvece sam iso nekim seoskim putem i jedan veliki uspon duzine 50-60 m, a pored suma pa padalo lisce. Slajfuje, kopa, ali ne staje. Taman kao da stane ja ga malo iscimam na gas pa opet krene i savladam i taj uspon. Voda se sliva na sve strane od kise i blato samo tako, a onaj susljak kao slag na tortu. Kad sam sve to proso zamislim se nesto kako uspeju neki sa terencima da se zaglave, to mi nikako nije jasno.
 
Ja sam gledao te ruske gume, čini mi se cordiant ili tako nešto sad kad sam kupovao za 307, ali nisam znao nikoga da čujem iskustva pa uzeo sava eskimo S3+. Mislim da je ono najdublja šara što se može naći kod nas (ima bar 11 mm onako odokativno), a još imaju i mjesta za klinove.
 
E da Cirdiant su gume. Ove moje su dimenzije 155/70 R13 i sara im je dubine 9-10 mm s tim sto je razmak izmedju krampona isto poveci. Gledao sam dosta na kamionima taj Cordiant, a i cena im je povoljna pa se nisam mnogo razmisljao. Ovde su bas dosta jeftinije od eskimo. Vedecu kako ce da se pokazu na snegu i ledu.
 
Na trzistu postoje i Kama gume, u dimenziji 195-65-15 su oko 4400 dinara, sto je jeftinije od Tigra u istoj dimenziji. Pitanje je kakve su, nema komentara na internetu, osim jednog decka koji je stavio na Mareu i kaze da su bucne.
 
Za sneg odlicne, po suvom su dosta bucne. Dosta tvrda guma tako da i u krivinama zna da bude veselo ako preteras.

Sve u svemu za rusku zimu odlicno, za nasu ako bude dosta snega ok, ovako nije bas najbolja kupovina.
 
Ove sto sam ja kupio ne da nisu tvrde vec su izrazito mekane. Kako sam njih stavio upravljac se mnogo lakse okrece, skoro ko servo da ima. Za buku nista ne mogu da kazem jer ga preko 70 sa njima nisam vozio tako da je buka sasvim normalna.
 
Ni jedna zimska guma ne može biti tvrdja od letnje ,one i treba da su mekše na niskim temp.zbog ostvarivanja boljeg kontakta sa klizavom površinom, snegom i ledom.
 
Gledam po oglasima ove opel insignije sa 4 vuce jel neko vidio uzivo to na delu. Cini mi se jako nizak auto za off road.
 
Nazad
Vrh