Kada niste u traktoru, vozite

Pa to je auto, a ne džip za offroud. Prvenstvena namena tog pogona je za stabilnost, i nešto bolju prohodnost po snegu. To što piše da ima 4x4, ne znači da je sposoban za offroud, ni auto, niti SUV-ovi
 
Gledam po oglasima ove opel insignije sa 4 vuce jel neko vidio uzivo to na delu. Cini mi se jako nizak auto za off road.

To je adaptivni 4x4 ni prici za off road, prvenstveno je namenjen ocuvanju stabilnosti pri naglim promenama pravca ili ostrih skretanja. Moze da poogne i po klizavom.Za off road cak ni ponizgledu ne treba nekome da padne na pamet :osmeh:

Vozio sam alfu 156 q4 i od tog 4x4 jedina korist ti je sto bas trebas da preteras da bi zavrsio u kanalu, bas se oseti razlika sto se tice stabilnosti uodnosu na klasican pogon na jednoj osovini. Ali recimo jednom sam morao da pesacim kad je pala ledena kisa ni dukat da joj das nece da krene :osmeh:
 
Evo danas je 2 meseca kako sam uzeo merivu,presao sam do sada 3200km i nikakvih kvara nije bilo,auto je extra sto se tice udobnosti i lepo se vozi,potrosnja do sada je oko 8L kombinovane voznje. Ja sam prezadovoljan...
 
Za sneg odlicne, po suvom su dosta bucne. Dosta tvrda guma tako da i u krivinama zna da bude veselo ako preteras.

Sve u svemu za rusku zimu odlicno, za nasu ako bude dosta snega ok, ovako nije bas najbolja kupovina.
Nije tvrda ali je po suvom bucna tako da je osecaj kao da se vozis u kamionu. Samo pevaju. Nisam primetio da mi plese auto na klizavom, ali po onoj tabeli je medju zadnjim rangovima sto se tice voznje na kisi.
Na svakoj gumi pise na nalepnici klasa za voznju po kisi, buka u db kao i klasa potrosnjegoriva. Npr klasa za voznju po kisi kod Michelina Alpin 5 je klasa B, Sava Eskimo S3 je C dok je Kama E klasa.
 
Michelin je keva,nije dzabe najskuplja,udobna,mekana,tiha,ne trosi se tako lako....

Bas tako... Mi smo sad skinuli set Michelin g. sa auta (pre par meseca, skinuli letnje). Sad razmisljam da li staviti takve (ili slicne), jer mi se ne prelazi na niskobudzetne gume... i sto se tuce udobnosti, a i radi sigurnosti... jeste da ti samo jedanput spasi zivot, ali koliko ja znam imam samo jedan, pa ce mi dobro doci...
 
Narucene su BF Goodrich All terrain ko2. Cim stavim javljam utiske...

Послато са GT-S7580 уз помоћ Тапатока
 
Dobre su,ja ih imam kao i MudTerain KM koje su za blato ,za asfalt nisu bruje mnogo,one se vode kao 10% asfalt 90% blato,ove su 50%-50% i idealne su,jbg nisu dzape zakon za Paris-Dakar....
Michelin ima najbolju tehnologiju kao i Kaucuk,tjs poseduju najveci izvor pa mogu kako hoce.
 
Imal iko iskustva sa ford fokusom 2006 godiste (ta serija) ili c.maksom od forda...Audi posustaje pa ako bi sto pare skupio do proleca trebobi nesto kupit.....svida mi se fokus ili golf 4...
 
Zato sam i narucio all terrain, za Mud kazu da su u negazenom snegu zakon, ali na ovom ugazenom na putu bolje su All posto imaju i one sitne sarice... ne znam samo da li da ih menjam preko leta ili se ne trose mnogo. One se valjda vode kao All seasons.

Послато са GT-S7580 уз помоћ Тапатока
 
Verovatno cu i ja tako, prodacu ove sto dosle na auto.

Послато са GT-S7580 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh