Kada niste u traktoru, vozite

Jes , helikopter , i onako kukuruz napala diabrotika i jedva stoji , pa kad bi poslije kiše išo da obidješ njivu , dobar poso bi uradio.:haha:
 
Bice i to za neku godinu,ako ne helikoped onda dronovi i ostale zajebancije...

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
@Spajki
Panda 4x4 ce se probiti jako dobro kroz atar. Po meni nije vazna toliko snaga, koliko izbalansirana masa (prednja zadnja osovina 50-50), prava dimenzija guma! Sa z128 sam prolazio po ataru posle kise malte ne odmah, a sa Astrom i po suvom nekada je zeznuto da li ce proci. Problem je u GUMAMA, na astri su jako siroke i mala je masa po jedinici povrsine kojom gazi zemlju, grim mali i proklizi casom.
 
Astra proklizi cim se zaba popiski. Z128 ne znam masu ali racunam da je astra maksimalno 300kg teza. Zastava je prolazila kroz blato, po snegu je isla u dvoristu (mrzelo me da cistim sneg pa ajd da probam, kad ono moze i bez ciscenja:osmeh:). Gume na astri 205r16, na Z128 145r13.
 

Gde sam proso sa mojom starom astrom mnogi su tu ostali i cekali trakore i ozbiljne terence da ih izvlace. Slika sve govori. I to u planinu, a ovo sam slikao kad sam se konacno docepao ravnice i " dobrog " puta.
 
Мени није јасно, како неки са путничким аутом прођу тамо куд нису могли теренци и трактори.....ваљда су их заобилазили или шта?

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Borislave, veruj mi da je izdrzljiva samo tako i ekonomicna, a ide kao metak. Bas je se jedan G II zaglavio na sred te deonice pa ga izvlacio policijski PUCH. Ja ne preuvelicavam nista. Jednostavno ako zagledate sliku videcete da je doljnji deo prednjeg branika sav blatnjav i ispod njega blato sto je pocelo da spada. Bukvalno je negde sluzio kao grtalica. Posle toga oteram je u perionicu na detaljno pranje i opet sam jos mesec dana nalazio zemlju po garazi sto je ispadala ko zna sve odakle.
 
Nije svako blato isto,za povrsinsko (masno) blato je najbolji uski tocak jer lakse sece do tvrdjeg sloja i prolazis bez muke. Tu siroka guma tesko hvata i u 90% ostajes u mestu.

Za duboka i gusta blata je sirok tocak majka. Sto veca povrsina prijanjanja i konstantan moment, isto kao po pesku. Uzak tocak se ukopa i vrti u prazno. Za takvo blato se preporucuje i smanjivanje pritiska u gumama.

Zato negde astra prodje a terenac ostane :osmeh: Koliko puta su na dzipijadama gospoda koju mrzi da izadje i da vidi kroz sta treba da prodje ostajali u svojim masinama od po 30 hiljada E, a smauraj od nepunih 1000e prodje kao od sale.

Niva je kao i mnoge stvari u Srba precenjena kategorija.Klasika stalni 4x4 (50-50) sa blokadom srednjeg i veoma lako stane pred ozbiljnijom preprekom.

Ako se vozi po bas losem terenu onda obavezno nesto sa blokadom bar na zadnjem diffu uz klasicnu centralnu.
 
Ова дугачка Нива је лошија од краће али не у механичком погледу већ маневарском....ал што рече неко, не бије бој светло оружје већ срце у јунака.
А УАЗ је за њу тата.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Taj UAZ je borbeno oklopno vozilo.U njemu sve cvrči,škripi,lupa ali prohodnost mu je ekstra.Ne bi ga naftasi koristili da nije dobar.
 
Nazad
Vrh