Kada niste u traktoru, vozite

Uzmes Sorento i bog da te vidi,Rover nemoze vodu da mu nosi na terenu.....

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока
 
Pa na dzipijadama su uglavnom Nive nenadjebive tako da onda i ne treba da menjam auto.
 
Pa na dzipijadama su uglavnom Nive nenadjebive tako da onda i ne treba da menjam auto.
А и набавна цена и одржавање.
Мада, имао сам кратку Лајку па се зезнем и заменим за дугачку са сандуком. Нема шансе да прође где прође каратка. Једном сам тако насео да су ме извлачила 2 Фергусона а каратка је ту пролазила 100 пута.
 
Ja ne ne znam kakvi su vasi atari i njive ali kod mene mozes sa svakim autom u svaki deo atara da prodjes bez problema, a cime ko obilazi njive samo stvar prestiza i luksuza kao i na asfaltu.
 
Ti freelanderi su teški krš, a i kod nas što se prodaju izvađena im je duša. Dizel motori 2.0 su iz BMW-a, ali dosta lenji, koliko sam primetio. Većini ne radi pogon 4x4 jer je loše rešen sa nekim lamelama, koje redovno zablokiraju. Drugar kupio, to je menjao, i ubacio remontovan, pa mu ponovo zablokiralo i posle kupio novo, cena neka luda. Tako da na njih, većina skida kardan, i ćera ih na prednji pogon. Imaju još problema sa elektronikom i menjačem, barem on je imao.
Od mene preporuka za Suzuki Grand Vitaru. Posedujem jednu već skoro 6god. i jako sam zadovoljan. Pogon je jako dobar, motor lepo povuče, jedino mu fali 6.br na otvorenom bi se smanjila potrošnja, koja je inače u proseku oko 9l.
Na neke testove je prelazila gde Niva nije mogla, zaparvo nisu testovi već takmičenja ili šta. Ako baš hoćeš za offroud kupi pikup džip. Mozes i seme, štogod nositi. L200, Navaru, Hillux.
 
Ja ne ne znam kakvi su vasi atari i njive ali kod mene mozes sa svakim autom u svaki deo atara da prodjes bez problema,
То стоји. И ја њиву у Панчеву обилазим Цитроеном а ортак Мечком ал' воћњаке у Гроцкој обојица Нивама.
Почела је прича од Дејана-Амерић а он по Космају не може без џипа (мада Нива није џип).
 
Kod nas kada su Mađari ispitivali zemljište, tj tražili naftu, za Nis vozili su L200, Navaru i Hillux. I rekoše da se tadašnji Hillux najbolje pokazao. Mada za po atare, svaki jedan će proći, jer niko ne ide u nekim extremnim uslovima, a ni atarski putevi nisu baš toliko loši.
Santa Fe, po meni ništa posebno. Nemaju ništa posebno pogon, za nešto ozbiljnije.

Navara ima jedan velik problem sa limarijom, zbog loše antikorozivne zaštite, dešava se da na sastavu između prikolice i kabine dodje do truljenja, i prepolovi se. Ima i članak negde o tome.
 
Poslednja izmena:
Amarok je nov model, i tada nije bio u priči. Mada ni ne setim se nikad njega, jer ne verujem ni da bih ga ja kupio, jer je za njega ondašnji 2.0 slab motor.
Nemoj se uvrediti kolega, znam da si postao vlasnik. Svaka čast i neka služi. Kod tebe je 3.0, kao u Touarega?
 
Kada su vam putevi takvi do njiva, uzmite brate na vojnom otpadu pinzgauera, nema gdje ne moze proci, na banderu se penje. Provjereno.:osmeh:
 
Kada su vam putevi takvi do njiva, uzmite brate na vojnom otpadu pinzgauera, nema gdje ne moze proci, na banderu se penje. Provjereno.:osmeh:
Слаба понуда, јака цена, треба променити мотор. Али возе се, има их. А најбоље кад их офарбају у црвено и сл. Не стоји му брате! Строго смб :osmeh:.
 
Putevi su dobri, obicnim kolima možeš proći, nego si ih oni u tom periodu uništili, (vlazno vreme)velike mašine, a sa džipovima 100x na dan išli atarima.
Pogon spominjem jer nije svaki kadar kad su losi uslovi, dal blato ili snežni smetovi bili u pitanju, a nadjes se u takvoj situaciji. A kad kupujete dzip gledaš da ima dobar pogon, ako to nije bitno, svaki je dobar.
 
Nazad
Vrh