Kada niste u traktoru, vozite

Koja je bolja varijanta : Alfa Romeo 147 JTD sa full opremom ili Peugeot 307 hecbek. Oba auta su u slicnom cenovnom rangu i u odlicnom stanju ?

Ja imam 147 1.6 TS, a dobar drug 1.9 JTD, a imao sam prilike da se vozim u 307. Po meni za porodicno vozilo koje se tera svakodnevno je bolji 307. Medjutim 147 ima uglavnom bolju opremu, bolje lezanje na putu i upravljivost. Lepsa je za voznju. Taj 1.9 JTD je jedan od najboljih kao sto svi vec znaju. Ova od mog druga je full u pravom smislu te reci, ima cak i fabricku navigaciju. Ima je u oglasima jer je prodaje ili menja.
 
Kakav je 1.6 benzinac u 307? Potrošnja, cijena redovnog održavanja, neki karakteristični kvarovi?
Stari zateže za dizelaša jer očekuje malu potrošnju i nikakve probleme kao sa 1.9d u 309, a ja što više čitam iskustva vlasnika kontam da će se ta ušteda u gorivu brzo dati na popravke.

Sa kojim ću se dugoročno manje zajebati, kontam uzeti auto bar za narednih pet godina.
 
Што знам за тог бензинца, је да пређе преко 400к, али уз доста поправки које крећу после 200к пређених, мана бобина, и мењач, и зезање због горива лошијег. Потрошња му је просечна између 8-9 литара.
 
Od sada ova kolica vozimo
69d8e882456775a433c0af390497819a.jpg


Послато са Smartphone6.1 уз помоћ Тапатока
 
Ajmo narode treba mi pomoc :osmeh:

Ima li ko iskustva sa zamenom sijalice na faru kad je ksenon u pitanju, da li mora kod majstora ili se moze i ovako menjati, sinoc mi crce ona sijalica u projektoru valja tj vidim ne radi pa ne znam sta mi je ciniti
 
Mozes i sam,ako ne treba da rasturas pola auta...a ako menjagr,zameni obe,jer ce i druga ubrzo da crkne,a i nece sijati istom bojom,tj jacinom,pa ce pre policija da te zaustavlja,bar ja sam imao takav slucaj.
 
Ajao muke, menjao obe i oba balasta jer je jedan crkao, morali skidati ceo branik i oba fara zbog balasta inace da je samo sijalica lako bi zamenili. Na svo sranje majsto mi iscupa dnevno svetlo led sto imam pa je morao novo da naruci jer ovo nije moglio da se sredi tako da je otisao u minus. Garant mi je sve po spisku al sta da mu radim "sith happens"
 
Поздрав форумаши,има ли неко фиатов модел sedici 4х4,некако ми примамљиво изгледа,а нзнм какви су,овде у околини нисам нешто видео да га неко вози.
 
Poslednja izmena od urednika:
To i mene interesuje,ja bi da prodam Nivu i uzmem nekog modernijeg terenca ali mislim da ovo nije Nivi ni do praga.Inace ovo je isti auto kao i Suzuki SX4.
Ako neko ima iskustva sa ovim modelima bilo bi lepo da ih podeli sa nama.
 
Kod mene u selu su par njih Lade Nive zamenili Land Rover Freelander, teraju ih po njivama samo tako i svi su zadovoljni, svi su dizel, modeli 2002/03 god.
 
Nazad
Vrh