Kada niste u traktoru, vozite

Rade se i simensove i delfijeve , samo malo ko . Ovde rel. blizu kod mene ima servis , jedini u Bosni rade Delphi a mislim i Siemens dizne.
 
Kakva su iskustva sa Alfom 147 1.6 120ks? Ja planiram sebi da uzmem a zeni cu verovatno Reno Megana...

Imam je ja od decembra prosle godine. Nisam ni planirao da je kupim, ali mi tako ispade. Nije kvarljiva kao sto pricaju i ne trosi mnogo kao sto pricaju. Oce da izbaca neka upozerenja, ali je uvek lazna uzbuna i uvek sama ugasi. Dobra je za voznju. Dosta tesna pozadi i dosta mali gepek. Opremu ima cudo jedno, a nije skupa.
 
Bolji je motor od 105 ks nego taj od 120, Manji potrosac , nema varijabilnu bregastu koja nije bas jeftina

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja sam probao tu sa 120ks i ide jako lepo,a drugar ima 105ks koja isto nije losa... E sad cu videti sta cu se odluciti,svidja mi se sto ima brdo opreme...
 
Ima li neko na forumu fiat 500l ili fiat tipo nov i kako je zadovoljan? Razmisljam o 1.4l 95ks + fabricki gas varijanti.
 
Vozio je NA firmin 500l. Sedeo sam u njemu, sedalni deo sedišta je kratak i ne deluje mi nešto udoban. Više će on o autu.
 
Ima li neko na forumu fiat 500l ili fiat tipo nov i kako je zadovoljan? Razmisljam o 1.4l 95ks + fabricki gas varijanti.

Nemam ga licno,ali sluzbeni mi je povremeno 500l 1.4 cist benzin i za po gradu je ok,ali otvoreni put mu je muka pogotovo sa klimom.Auto ko auto sasvim ok.

Tipa sam imao prilike da vozim nekih 200km karavan verzija sa 1.6mjet motorom i vredi svaku paru.Lepo poteze i nije naporan za voznju.
 
Danas sam majci bio da kupim auto,htela je megana 2004 god,obisao sam danas 90% auto placeva u NS sve kad gledas na net-u u fulu a kad odes on jadan poderan,zapao mi je za oko ford fusion 2005god 1.6 tdci lepo ocuvan auto ali dimi ubija i na 4000-4500 obrtaja motora pali greske,i onda na kraju naletim na Opel merivu 2004god 1.6 cist benzin automatic menja,od prvog vlasnika sa sve servisnom knjigom od pocetka pa do sad,114.000km po meni extra auto,2250e i kaparisao sam ga jer msm da je za nju automatic extra resenje... Jel ima neko iskustvo sa Merivom?
 
Koliko sam ja cuo u servisu,samo da nije onaj mali motor tri cilindra kod opela,oko 200 hiljada i raspadne se motor,ovi ostali sasvim zadovoljavaju odnos cena kvalitet..ako je tako dobar ko sto kazes ja se ni bi sekirao...
 
Ja u vectri imam 1.8 (z18xe) , 280.000 na satu ima . Kap ulja ne fali od menjanja do menjanja . Auspuh nazad kad gledas u cevi cist skroz . Izvucem merac od ulja i nekog postavim gas da da , na 4-5000 obrtaja ni malo ne duva na cev od meraca bukvalno nista . Ono oko sebe kad gledam po selu niko sa opelovim benzincima nije imao problema dok sa dizelima vec jesu ( pogotovo dti).
Ali malo mi cudno za 13 godina samo 114.000km

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
I meni je bilo cudno ali ima servisnu knjigu gde je sve pisano od pocetka pa do sad ,zadnja klupa kao da nije koriscena,stvarno ocuvan auto.
 
Jel servisna knjiga sa basOpelovog ovl servisa ili nekog drugog servisa ? Ako je ovlasteni servis mozes provjeriti tacnost a ako nije uglavnom je fals pravljena u Sapcu ili sl.
 
Kolege jeli poznajete nekog ko radi carinjene automobila,moze i prevoz sve komplet. A da ni je skidanje koze sa ledja.
 
Koja je bolja varijanta : Alfa Romeo 147 JTD sa full opremom ili Peugeot 307 hecbek. Oba auta su u slicnom cenovnom rangu i u odlicnom stanju ?
 
Nazad
Vrh