Kada niste u traktoru, vozite

Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

Teca je imao golfa 3 1.9SDI do pre par meseci uzeo ga starog 5-6g sa 80-90 000km kad je dosao do 215 000 morao na generalku jer je trosio ulje kao lud,istina trosio je 5.5l normalne voznje,ali nije se ni moglo divljati posto nije ni vukao narocito,bio je dosta trom na gasu. Komsija ima golfa 1 1.6d trosi mu 5.5-6l d2,ne ide nikako al zato bruji za medalju.
Sve u svemu stari dizel=traktor i bolje benzinac.
NOV dizel je svakako bolji od benzinca,ali polovan dizel (istog godista kao i benzinac) kosta za 500-1000e vise,pa vi vidite koliko mozete da se vozate za razliku u ceni,a i odrzavanje je osteno jeftinije.
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

SDI motori su se kod nas pokazali dosta lose, uglavnom zbog loseg goriva
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

@NA mani se ti sdi ja imam tdi i nemam problema sa njim redovno održavanje jes da gorivo ide i iz traktora i kombajna ali dok sam imao benzinca nisam mogao najamiti para za gorivo ,a i ti nađeš golfa 1 koji je star skoro 30god pa naravno da će tresti ali uporedi ti stojadina i golfa 1 pa vidi koji više trese i manje ide
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

I ta tvrdnja da dizel motor u autu duže traje od benzinca :nono: pogotovu kod ovih novih :nono: npr. Opel suza benzinac pogotovu 2.0 sahraniće 1.6 ili 1.7 opel dizela,a i sa vw je slična situacija,mercedes isto,bmw da ne pričam,nego ljudi uvezu polovnog dizela koji ima npr.120-150000 na satu smanjeno mu 100000 a motor već rađen i on pređe još 100-150000 i tada kaže moj ato ima 300000 a još ide,a nema pojma da je već rađen
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

Montoya tačno skroz.Benzinski motori su dosta dugotrajniji od dizelaša.Idu i dizelaši dosta dugo ali ne koliko benzinci
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

@miloše HAMER nije moj, za sada , što ne znači.
ovo mi je trenutno dok ne kupim nešto bolje
ove godine je postao punoletan , ima 230000
vhxow8.jpg

do sada su mu zamenjena 2 grejača, 4kompleta guma, i ulje redovno na svakih 10 000, i normalno dizel i samo gasssss!
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

ma sve to isto,vise manje je vazno....najbitnije da ti sjednes u taj auto da se odvezes do te točke di zelis...i da se ne kvari :ppozdrav:
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

Mercedes 250d je masina taj stvarno moze i preko milion.
Nasa opstina je imala sluzbeni auto reno 25 benzinac 2000. Oni su ga vozili 700 000-800 000 prodali ga i covek presao jos 200-300 000,znaci milion presao :D
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

moj ne mora da predje 1 000 000 km, posle 999 000 ostaviću ga kao suvenir :D
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

Ja sam uvek bio za dizela, sa Skodom sam prezadovoljan jest malo trom ali ide, pre toga sam vozio pezoa 505 isto disel i sad je kod mene ali nije registrovan od 1998 god. njega sam vozio u najvecoj inflaci znaci sipalo se sve i svasta nisam nikakvih problema sa njim radio sam mu jednom dizne i pumpu ::svaka cast::
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

Moje licno iskustvo dizel je zakon.Imao sam 1.6d golfa 2, sad 1.9 trojku golfa presli su silu km.Od toga dobar deo sa prikolicom u kojoj je bilo 500-1000kg(kupusa, krompira, prasadi...)Znaju malo ulje da trose i bucniji su od benzinca ali sve u svemu :D
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UbgKUyBAX80[/youtube]
probali smo ovo sa dizelom ali mnogo dimi na auspuhu :cao:
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

moj audi je tdi pa ne bruji kao traktor,radi kao singerica,ima 270 000km,ulja ni kapi ne trosi,nit je common-rail zahtjevan za odrzavanje,stari je kupio krajem 2002 novog P 406 2.0hdi,sad ima 220 000km,motor kao bombon,a ti su motori bili prva generacija common-rail motora.
jugo ne ide bolje od dvojke.postojala je dvojka 1.6td,kakvih se malo vozilo na ovim prostrima,auto 75ks,5 brzina,lagan,880kg,isao je kao golf trojka tdi sa 90ks.kod nas su se motori sdi pokazali dobri,u normalnoj voznji,nemaju turbinu,pa dugo duraju,no ljeni su,pa mladji vozaci ih moraju ganjat,tako da vise trose od tdi-a i manje traju,jer im nedostaje snage.prijatelj je prije par godina kupio novu cetvorku sdi,auto se bas vukao po cestio,nakon dvje godine ju prodo.
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

danas isao sa ujakom koji ima paju 02god 130ks kaze trosi mu 8-9l ako se moze nazvati gradskom voznja po gradu od 15-20 000ljudova i 2 semafora a na otvorenom 6-6.5
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

ja vozim fiat punto 1.9 2001 god i mercedes 123 200dizel 1980 god.!!! obozavam mercedesa on je preso negde oko 2 500 000 km!!
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

volkswagen je :D dugo godina sam menjao golfove a jesenas presao na pasata 4.jutros u pola 5 na -16 wrooom ::svaka cast::
 
Nazad
Vrh