Kada niste u traktoru, vozite

Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

Kvari se sve zivo na 4x4 tip mislim!

Ovakvog BMW-a sam vozio i kad ga deres zestoko trosi 6,5l :D
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

Ma isao je kao djavo nego decko koji ga je vozio pre mene mu je dusu izvadio tako da ja nisam mogao da ga ispopravljam.Kad sam skinuo lamelu na njoj nitne poispadale a za zubcastu letvu majstor nije mogao da veruje da nesto moze onako da se sjebe, ma svaki odmor sam presedeo kod mehanicara a i delovi su preskupi....
Post je spojen: [time]1260733520[/time]
_________________________________________________
smedic je napisao(la):
Kvari se sve zivo na 4x4 tip mislim!

Ovakvog BMW-a sam vozio i kad ga deres zestoko trosi 6,5l :D
Moj BMW je retko kad silazio ispod 10 a kamoli na 6,5...
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

samo nepoznavalac moze da kaze da se kvari 4x4 ... ne on se ne kvari .. u 4x4 mehanizmu ima neki tuki shto se menja svakih 90 000 km i lepo pishe kad se podigne hauba velikim slovima ... takodje sve 4 gume moraju biti potpuno iste jer calibra ima stalni pogon na sva 4 tocka ... znaci kad se menjaju sve 4 se uzimaju nove

i taj deo kad se sjebe ona postaje samo fwd(prednja vuca), kad se to zameni 4x4 i dalje je aktivan (menjanje tog dela spada u redovan servis samo shto to kod nas niko ne menja teraju svi dok se ne raspadne i onda se kao kvari)

proviricu pod haubu pa cu napisati ovde kako se tacno deo zove ...
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

SKEMBA je napisao(la):
Ma isao je kao djavo nego decko koji ga je vozio pre mene mu je dusu izvadio tako da ja nisam mogao da ga ispopravljam.Kad sam skinuo lamelu na njoj nitne poispadale a za zubcastu letvu majstor nije mogao da veruje da nesto moze onako da se sjebe, ma svaki odmor sam presedeo kod mehanicara a i delovi su preskupi....
Post je spojen: [time]1260733520[/time]
_________________________________________________
smedic je napisao(la):
Ovakvog BMW-a sam vozio i kad ga deres zestoko trosi 6,5l :D
Moj BMW je retko kad silazio ispod 10 a kamoli na 6,5...

BMW Samo sto sam ja mislio na dizel 2.0 150ks :D

Calibra Pa mozda je to u pitanju samo znam par ljudi koji su je imali i stalno neki problemi!
Kvari se sve zivo na 4x4 tip mislim!
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

smedic je napisao(la):
Calibra Pa mozda je to u pitanju samo znam par ljudi koji su je imali i stalno neki problemi!
Kvari se sve zivo na 4x4 tip mislim!

da nazalost morat cu se i ja prikljucit...kolega je imao calibru sa tim 4x4 pogonom...mal mal pa u kanal(onaj dio gdje popravljaju aute,rupa) cim ga je malo stisno odma puca ko repa.em odlazio diferencijal,menjač..kao sto je skemba rekao dva puta je bio sretan kada ga kupio i kada ga se rijesio...više puta je radio menjaca i diferencijala nego sto je ulje promijenio u motoru...inače motori su odlicni...
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

Zato kada uzimas auto,uzmi do 2000kubika i do 85kw snage i da te glava ne boli kada dodje dan za registraciju!
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

Ja sam prosle nedelje regisovao skodu 1896cm 64kw m 25700din (tehnicki, osiguranje vozila, osiguranje stakala, osiguranje putnika, zelena karta) :D
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

vidim da se spominje potrosnja,onda uzmes dizela,bilo kojeg,bez obzira na snagu,svaki malo trosi,ima momenta na niskim okretajima,jaka medjuubrzanja pri malim okretajima 1800,1900 vec poteze,a kao da vozis traktor,sve na malim okretajima.ja prije dok sam voziom pezoa (406,110ks hdi)sa benzincima od 130-140ks sam se igrao macke i misa,pogotvo na izlasku iz krivina,(ubrzanje je ipak druga prica)a potrosnja normalnom voznjom 5.5lit,Golf dvojka 1.6d 55ks se zadovolji sa 4.5,sa njim mogu samo obilazit po zimi kad nagruva snjega,kad se svi vuku po cesti sa 40km/h(stabilna je po losim uvjetima)a audi a6 2.5tdi(140ks) sa 6.2lit.kod mene se samo teraju dizelke...benzinac samo u vidu dvokotaca... ::namigivanje::
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

bare u pravu si ja otkako imam golfa 3 zaboravim kad sam sipao gorivo dok je na floridi moglo svaki dan da se sipa
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

eh,ja u dvojku ni nesmem pun tank nasut,auto poludi,povraca gorivo,do sutra ispod tanka fleka od goriva... ::namigivanje::....(curi kad predje pola tanka)
kad nas je puno ljudi poubacivalo plin.ja sam prije par mjeseci kupio audia,pa sam razmisljao da uzmem benzinca pa na plin,al valja platit ugradnju,pa homologaciju,pa prilikom svake registarcije +80eura sto je plin,pa ti zauzme boca gepek,pa bude nestasica,pa benzinci nemaju momenta kao dizel...pa plin malo pa malo steka,i svakim danom sve skuplji.tako da nakraju imam 3 dizelasa,a kad se popravi situacija nadam se terencu dizelu.sogor mi ima malu corsu 1.4i sa nekih 60-tak konja,sa ugradjenim plinom,i 100km puta ga kosta gotovo isto kao i mene sa 140ks,jos sad cujem plin opet ide gore...
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

Traktor je dizel,ja više volim benzin tj.vozim na plin i košta me kao da vozim dizela a ide bolje i još plus kada hoću malo oštrije i brže da vozim prebacim na benzin,dva u jednom ::namigivanje::
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

I ja sam sa mojom Suzom 1.6D zadovoljan, i stvarno zaboravim kad sam sipao goriva a sa "kecom" sam svaka 2-3 dana išao na pumpu... A u kakvim su nam stanju putevi voziti se brže od 120-130 je samoubistvo!
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

još pogotovo između bečeja i bačkog petrovog sela tek je taj put katastrofa mitijo
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

todor je napisao(la):
još pogotovo između bečeja i bačkog petrovog sela tek je taj put katastrofa mitijo
Da ta deonica je baš užasna... Tu netreba znak ograničenja brzine.... tu ko sme da vozi brže od 80 taj je lud!
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

I ja na Mercedesu zaboravim kad sam sipao benzin... Rezervoar mu 110 litara... :haha: :haha: A potrosnja 11 l! :udri: :udri: A registracija 66000. :udri: :udri:
 
Odg: Kada niste u traktoru, vozite....

MONTOYA je napisao(la):
Traktor je dizel,ja više volim benzin tj.vozim na plin i košta me kao da vozim dizela a ide bolje i još plus kada hoću malo oštrije i brže da vozim prebacim na benzin,dva u jednom ::namigivanje::

.......?jedino ako usporedjivas svoj auto sa pokvarenim dizelom....
jednom sam ja isao tamo negdje iza Beograda,racunao popnem se na autoput,imam 150km do tog mjesta ,vec sam zaboravio kako se zove,vozim 180,tamo smo za nesto manje od sat i po,kad ono....mauna.stvarno su ceste kod vas dosta lose,nisam mogao da idem preko 80...
 
Nazad
Vrh