John Deere

Po meni odlicno samo zavisi na kakav naletis.Ne poznajem bas puno John Derre ali pisem po onom sto sam video.
 
Kakav je John Deere 1085? ? ? Kako se pokazao u radu? ? ?
Kolko sam ja cuo moj drugar je radio kod ujaka svog a on je imao taj 1085 ne znam jeli ga prdao (radio je s njim oko 400-500jutara godisnje) i stalno ga je nesto zezalo,i malo malo pa mi je pricao kako nesto prave,a valjda je bio hidro i problem je bio prici svemu jer je sve sa jedne strane i zapleteno,i sad sam video pre jedno dva mesaca bio je da radi uslugu neku u mom kraju taj covek i uzeo je 1177.
E sad dal je bas bio naleteo na nekog loseg ili slicno to vec ne znam ali kod nas u selu ima 3 komada 1177 i ljudi su zadovoljni sa njima.
 
JD 1085 je kombajn starije generacije i proizvodio se u Evropi.To je kombajn satangencinalnim bubnjem sa 8 šina sa prečnikom bubnja od 61 cm i širinom od 156 cm. Ima šest slamotresa i podesivo i gornje i donje sito.Proizvodnja je prestala 1988 godine kada ga je nasledio 1188 kombajn.Motor je šestocilindrični turbo, a snaga je sa mehaničkim pogonom 170 ks a sa hidro poronom195 ks.Od elektronskih uredjaja ima jako malo i to uglavnom za kontrolu obrtanja osovina vršalice.Sve ručice (podizanje vitla, podizanje hdera ...) su mehaničke, znači sajla je zakačena za ručicu i ide ispod bunkera do hidrauličnih ventila koji se nalaze pored motora.Kombajn je pouzdan i lak za održavanje jedini problem su cene delova koje su znatno veće od Zmaja , a ležajevi su standardni i mogu se obezbediti i kod nas.
Navedeni kombajn JD 1177 je novije generacije i manjeg je kapaciteta jer ima 5 slamotresa i ima motor isti kao i ovaj 1188.
 
Zna li neko gde mogu da nadjem,polovnu kosu za heder od 3.6m zamog john deere 955,prosle godine u zetvi sam iseko drvenu telefonsku banderu u zitu,koja je bila presecena tik 10-centimetara iznad zemlje i nisam je vido,kada sam je tresnuo preseko sam je celu,ali mi je pukla kosa,zavarili smo je da bih zavrsili sezonu,ali ne valja mnogo lupa i nije sigurna.Plasim se da pozovem res-trade da ih pitam,posto su jako jeftini:osmeh:
 
Zar nije svejedno kakav je prut na kosi, samo da je glava kose od tog kombajna?

Ja sam u svog zmaja ugurao schumacher kosu s fahra za probu i nije mi pasao polozaj FAHR glave, stavio staru ZMAj i radilo je... kosu sam skinuo i ostavio sa strane, jer nisam imao velikih nitni da zanitam glavu kako treba.
 
Ja kolko znam zmaj 133 ima kosu od 3m,kosa je ista kao i na zmaja samo je glava drugacije,ja sam hteo negde da nadjem original,ako ne onda cu neku da nadjem od 142 i da je skratim,nema druge.Ova original kosa je neverovatno elasticna i laka,takva na zmaju sto posto nije posto sam imao zmaja.
 
NIje tema, ali rijedji su puno mali zmajevi s 3.6 hederom, vecina je imala 3m, a 780 ima 2.8m.

3.6 heder je bio pravljen samo za vrsidbu rize (pirinaca), ali mnogi su kosili sve zivo s takvim kombajnima.


Sto se kose za JD tice... ako ti glava pase i debljina pruta, nema prevelike veze elasticnost, ali ima veze lakoca... teza kosa, prije ode reduktor ili ciganka, no ne znam da je to neka velika razlika u tezini tako da ce vise-manje biti svejedno, samo da ti glava pase...
 
Leti na mjestima gdje je riijedak sklop,gdje dođe malo više mase odma smanjuje brzinu..
Ubiti ništa posebno ide ko i neki Zmaj 133...
Prijatelju ne znam dal ti imas kombajn i koji,al da uporedjujes jd i zmaj 133 to ti je isto kao da uporedjujes mercedesa i jugo.Naime na prethodnom snimku se vidi da je zito vise nego veliko i gusto a da brzina kombajna nije bas spora a i moze vise jer ga imam i znam,tu mi 133 isla veoma veoma sporo.Posto sam imao zmaj 133 i 135 znam koje su njihove mogucnosti ne kazem da su losi kombajni,ali uporedjivati babe i zabe ne ide:osmeh:
 
@Panonstib : jel znate možda koliko konjskih snaga ili kilovata ima ovaj moj jd 1169 SII(hydro4) majstor in novokomerca rekao 175, mislim nije da je bitno, ali zanima me.
 
E druze ovako....:) ja sam za nas 952 napravio novu kosu...uzmes sinu kose od zmaja na vasaru,kupis nove SOLINGEN nozeve i sa originala prebacis glavu kose na novi i eto ti nove kosa za JD955 :)

---------- Poruka napisana u 09:54 ---------- Prethodna poruka je at 09:48 ----------

A kada smo vec kod zelenih...evo naseg u kukuruzu :)
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=wsoA-JMXpzQ" target="_blank">

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=GllHYMNd3mc" target="_blank">


---------- Poruka napisana u 13:12 ---------- Prethodna poruka je at 09:54 ----------

@Panonstib : jel znate možda koliko konjskih snaga ili kilovata ima ovaj moj jd 1169 SII(hydro4) majstor in novokomerca rekao 175, mislim nije da je bitno, ali zanima me.
koliko ja znam 125 KS ima

---------- Poruka napisana 28-02-12 u 20:29 ---------- Prethodna poruka je 26-02-12 at 13:12 ----------

detalji generalnog remonta John Deere 952:bravo:






 
hvala...a to je tek pocetak:osmeh: u stvari sredinaposla...neki delovi su vec na mestu...

---------- Poruka napisana 01-03-12 u 21:46 ---------- Prethodna poruka je 28-02-12 at 20:57 ----------

i kako napredujem u slobodnom vremenu.....




---------- Poruka napisana u 21:53 ---------- Prethodna poruka je at 21:46 ----------

i evo jedne slike sa OM-352 meckom na JD-u


---------- Poruka napisana u 21:58 ---------- Prethodna poruka je at 21:53 ----------

i jedna slika...posto sam rodjen tu.... :)
dscf1038.jpg


---------- Poruka napisana 02-03-12 u 19:25 ---------- Prethodna poruka je 01-03-12 at 21:58 ----------

i napredujem......:osmeh:

 
i evo...iznutra gotovi limarsko-farbarski radovi
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
i motor je gotov(generalni remont)


---------- Poruka napisana 06-04-12 u 21:15 ---------- Prethodna poruka je 05-04-12 at 05:05 ----------

i napokon motor na mestu sa svim agregatima....sutra stavljam i slike....

---------- Poruka napisana 07-04-12 u 21:55 ---------- Prethodna poruka je 06-04-12 at 21:15 ----------

evo i slika kad je mecka vec na svom mestu:osmeh:




---------- Poruka napisana 08-04-12 u 13:12 ---------- Prethodna poruka je 07-04-12 at 21:55 ----------

i slamotresi gotovi.....
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]


 
Nazad
Vrh