John Deere

Na repicu sam zaboravio. Ima da bude ovo duga zima, a i prolece.
 
[h=2]
empty.gif
[/h]
John Deere 1450 cws. Jel to dobar stroj ? Ima li netko iskustva s njime ? Čitam nešto po forumu da kao nije nešto, ali opet..pa ne bi valjda John deere stavljao svojen ime na bilo što ? Ja sam u nabavci kombajna i radio bih 100 ha pšenice i 100 ha kukuruza na godinu.

http://www.agriaffaires.de/gebrauchte/maehdrescher/1753657/john-deere-cws-1450.html
 
Stigli delovi za hidrauliku od varijatora vožnje sa kombajna 1065 i sutra montaža.Nek gospodinu Crni Gruja vodi računa kakvo će vreme biti.Nisam rad da radim u minusu i magli.

U pitanju su o-ring gumice, manžetne, semering i back up ring i seger, ali je na žalost sve cilovna mera i nema zamene.

---------- Poruka napisana 03-12-11 u 17:38 ---------- Prethodna poruka je 02-12-11 at 18:23 ----------

Danas teren negde u Jugo Zapadnoj Bačkoj.Montiranje remontovanog varijatora vožnje.





Uploaded with ImageShack.us
Kombajn je sklopljen i jedva sam uspeo da pokupim alat da ga ne izgaze jer su odmah otišli da rade kukuruze!
 
U rezervoar hidraulike smo dosuli 11 litara hidrauličnog ulja.Jedino što nisu oprali, ali i alat sam jedva sakupio jer su oni po završetku posla upalili kombajn i otišli da krune kukuruze.
 
Jel znate neki JD kombajn koji ima godinu proizvodnje iznad 2000-te godine i spada klasu sa 171 ili nešto slično???
 
Zmaj je za mene prevaziđena stvar ja godišnje s njim kosim oko 400 jutara i jedva stigo prošle godine srećom nije bilo padavina al kvarova kolko oćeš još mi curilo ulje kod kaiša za istovar pa mi proklizavao poslednjih 6 jutara kukuruza sam kosio sa traktorom i prikolicom odmah pored kombajna još što hoću da se rešim slame niko neće da uzme jer ja u slami nemam ništa zeleno(korov) tako da.......
 
Ako čovijek može kupit novu mašinu to je puno bolje, ti imaš novi stroj i nemaš šta sređivat, samo podmaži upali i gass i ti nestaješ na njivi, prijatelj jedan je kupio nov kombajn Deutz Fahr 6090 HTS kada je žetva soje poćela, radi 250kj a kupio je taj kombajn i adapter 6 redi Capello, soje uradio oko 80kj, i kukuruza oko 60, dal mu je to isplativo ja neznam nisam htio ispitivat, al reko je kada je počeo radit s tim kombajnom odmorio se ! :)
 
Sve je to lepo nema sta, novo je novo, ali je razlika u ceni drasticna.
U ostalom kako ko voli i kako sta ima pa nek kupuje.
 
Nazad
Vrh