John Deere

Ove mazalice su dobra zamisao koja kratko traje. Ja sam imao isto tako i trajalo je jedva do kraja sezone. Onda sam kupio dugacko crevo montirao na letvu i sad tako podmazujem slamodrme.
 
Posto nemam kombajn, mogu samo da pitam.Po kazivanju jednog mehanicara rezervni d. kod J.D. kostaju tri puta vise ali i traju tri puta duze nego kod laverde.Da li jeto istina?
 
Današnji teren negde u Bačkoj
img1092.jpg

img1093.jpg

I stručnjaci nekada zapnu;
img1094.jpg

img1095.jpg

Merenje broja obrtaja odbojnog bitera:
img1096.jpg

Merenje broja obrtaja slamotresa:
img1097.jpg

Vadjenje slamotresa:
img1098.jpg

img1099.jpg
 
  • Like
Reagovanja: 740
Šta "ponekad"? Stručnjaci uvek zapnu, samo što paparaco zataji te ne ovekoveči svaku priliku. :p
 
Ne znam ja ko je taj bećar na slici (svega mi :p), samo konstatujem činjenicu da stručnjaci vazda zapinju ali se retko kad njihov trud i ovekoveči. Tako je to uvek bilo... :p
 
Današnji teren negde u Bačkoj
I stručnjaci nekada zapnu;
Merenje broja obrtaja odbojnog bitera:
Merenje broja obrtaja slamotresa:
Vadjenje slamotresa:
img1098.jpg
i mn interesuje...sta uradite ako slucajno ne stima broj obrtaja na primer...kod slamotresa....

---------- Poruka napisana u 20:11 ---------- Prethodna poruka je at 20:08 ----------

koliko treba da bude broj obrtaja na osovini slamotresa/min.....i koliko na remenici? ili lancaniku(posto ja ima lancanik na slamotresima)
 
Poslednja izmena od urednika:
Meri se na odbojnom biteru i na osovini slamotresa.Kada ne štima mi podesimo da štima.
Broj obrtaja na remenici i na lančaniku je isti i ne može biti razlike pošto su osovine povezane sa salamotresima.I ovde je lančanik na prednjoj osovini kao i na ostalim serijama a pozadi je remenica.Merimo na remenici zato što je pristupačnije.
 
case ih@ uzmi od lima savij vinklu 3sa 3 cm i zaseckaj ga da dobijes kao krokodilska leda i zasarafi ga na prvu sekciju slamotresa koji je do bitera nece ti toliko slame da pada na sabirnu ravan i dobijas i malo na ucinku jer se brze odstranjuje slama od bitera , kod mene isto bilo kao kod tebe bez toga , kad sam to stavio dobio maltene drugi kombajn , slame na situ skoro da i nema puno lakse i brze precisti seme i puno brze i izprazni slamotrese .
 
Prosli vikend dolazili mi u poseti kolege iz nemackog dela, inace u Srbiji iz okoline Pozarevca. Neki Zlatan i neki Ziva, bave se uvozom kombajna. Ja ih vodio svuda gde god sam znao , da ima Kombajni JD na prodaju. Uglavnom su trazili stare i jeftine modele.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh