John Deere

Ja se izvinjavam ako sam vas od'o gde ste bili, a zena cita. Da se ispravim, bili ste u Bukunu u Mostongi. Jel moze tako ?
 
E, tako već može.Još da me provali pa da klečim na kukuruzima, ali da više ne idemo u off vraćamo se temi!
 
Na Geringhoff rota-disk adapterima kada se radi adaptacija za suncokret potrebno je ubaciti ploče za odsecanje glava suncokreta i plastične ploče na "zube privodnih lanaca


Uploaded with ImageShack.us
U zavisnosti od tipa menjača koji poseduje izmedju 2 i 5 brzina biramo prvu brzinu odnosno 473 o/min kod dvo brzinskog ili prvu 428 ili drugu 502 o/min kod petobrzinskog menjača. i Ne smanjuju se samo obrtaji rota-diska nego komplene baterije odnosno otkidačkih valjaka, rota-diska i spirale.

samo da jos nadodam da se ubacuju i plasticni klizaci ili medjuploce,distanceri,kako li ko to vec zove..da se lanac primakne drugom lancu pa da bolje rade...
19121574.jpg

buduci da se kompletan adapter sporije vrti,time i nozevi,valjalo bi malo sporije terat kombajn da bolje sjeku,na videu mi je kombajner malo potero stroj,pa ostaje cirkus iza njega....
 
Jeste u pravu ste gospodine @Peter ovo što se vidi jeste sabirna ravan i umesto talasastog lima ima spirale koje "nose" ovršenu masu na sita, ali isto tako ima i ravan ispod slamotresa u kojima se nalaze isto ovakve spirale koje isto "nose" masu sa slamotresa na sita.
jd.jpg

Sa leve strane se vide korita za spirale od sabirne ravni, a sa desne strane su korita za spirale ispod slamotresa.
 
Jučerašnja zanimacija.Remont vodene pumpe na John Deere kombajnu.Najduže traje skidanje jer je sve zapeklo a i dosta guma i šelni drži farba pa to pričinjava problem.Sam remont traje kratko, ali vraćanje traje isto dosta jer je sve nepristučno.
Evo delova koji služe za remont vodene pumpe:
Stara osovina sa impelerom i semeringom koji je dosta oštećen, a ležaj nepostoji jer je u delovima izvadjen

slika002a.jpg


Novi impeler pumpe:


Uploaded with ImageShack.us
(Nije od ovog modela vodene pumpe ali je išao na teren jer nisam znao koji je model ugradjen)
Semering sa alatom za ugradnju semeringa:
URL=http://imageshack.us/photo/my-images/827/slika004z.jpg/]
slika004z.jpg


Uploaded with ImageShack.us
Sam alat koji je korišćen pri ugradnji:


Osovina sa pripadajućim ležajevima (ima ih više u zajednočkoj spoljnoj košuljici)

Zaptivači ili dihtunzi :

[/URL]
 
Jučer na sajmu sam se podvlačio pod ovaj kombajn John Deere T-670, sviđa mi se sve kako neće ipak je to novi kombajn samo ima dosta nekog remenja nekih kardana okolo motora i svašta je nabijeno tamo cijenu neznam jer ovi iz Novocommerca su čudni, ćini mi se da kombajn nije novi vidi se na uvlačnom grlu da je farba izguljena kako je masa ulazila gume su onako vidi se da je stroj koji je radio, još me dojmio levator ovršene mase koji sam gledo ima lopatice unutra skoro kao berači kukuruza u velikom levatoru sve u svemu fin kombajn ..
 
Milina za oci. 2 Belarusa i 2 John Deere-a. ne mogu da navuku kolko 2 kombaja urade.
[video=youtube_share;WWU_h4pwLQc]http://youtu.be/WWU_h4pwLQc[/video]
 
trebam pomoc. Tko zna neko pomaže. Imam JD 1169SII koje ulje ide u hidromotor i pumpu.. u njemu je bilo neko zelenkasto. Pita sam par ljudi svi dali svoju verziju pa tko zna nek pomaze. Uglavnom mi smo nalili hidraol hd46 (INA) koje nam je reko lokalni majstor, a ovi iz novokomerca su rekli transhidrol jd50. Tak da??
 
Poslednja izmena:
U sve John Deere kombajne u hidro statičku transmisuju se sipa ulje JD HY-Gard
http://www.deere.com/wps/dcom/en_US...aulic/transmission_oil/transmission_oil.page?
Ako je neko ovlašćeni distributer ove mehanizacije mora da prodaje i nudi ovo ulje, a Vi možete na svoju odgovornost da sipate i druga ulja istih ili sličnih karakteristika.Tako da je predloženo ulje od Novokomerca su dali predlog za ulje približnijih karakteristika nego ulje koje ste vi sipali
http://www.maziva.hr/web/images/stories/tehinfo/INA_Transhidrol_JD_50.pdf
http://www.maziva.hr/web/images/stories/tehinfo/INA_Hidraol_HD.pdf
Daleko od toga da kombajn neće ići sa ovim uljem, ali najdalje je od preporučenog ulja za Vaš kombajn.Nadam se da sam Vam bar malo pomogao. :osmeh:
 
Evo današnjeg posla.
slika002.jpg

Neću vam postavljati kviz pitanje šta je ovo, jer se mnogi nisu susreli sa tim u životu pa što da vas masiram.Ovo je glavčina remenice varijatora vožnje kod kombajna John Deere 1065 Revermatic i služi za sprovodjenje ulja i potiskivanje klipa a samim tim i širenjem i skupljanjem remenice varijatora vožnje, a samim tim i promenom brzine kretanja kombajna.
Otkaz je u propadanju dve O-ring gumice, dva Back UP prstena, jedne manžetne i zamena dva semeringa koji su oštećeni prilikom demontiranja glavčine.Od delova trenutno imam samo jedan O-ring (u kesici), a ostalo se čeka da dodje od preko.
Ovaj kombajn još nije završio žetvu, ali ipak mora da čeka.
 
A kako nam se cini nece zavrsiti tamo negde do maja, pa samo promeni korpu, skine blinde, zakaci zitni heder i malo presteluje sta vec treba da steluje, i onda u novu zetvu. E to se zove iskoriscenje masine, a ne mi neradnici vec smo i kobasice napravili(aaau sto su dobro, morate malo probati).
 
Kada budem ovo sklapao svratiću da probam kobasice, mora se malo i odmoriti, a ne samo opravljati.Ovde kraja nema, tačno je da kada ovo završe uradi se defektaža i zamenu korpe prešteluje za pšenicu i kreće u uljanu repicu.
 
Nazad
Vrh