Jecam 2023/2024

Bas bih voleo da vidim kako izgleda taj jecam od 5t po jutru

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Bas bih voleo da vidim kako izgleda taj jecam od 5t po jutru

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
Veruj mi da ima takvih. Imao sam pre neku godinu pivarski ječam NS 565 sa hl od 72 i 4800-5100 kg/kj. Pre neki dan sam skinuo jednu njivu pivarskog ječma,redak jadan hl 68 i 3700 kg/kj. Sledeću najzreliju sam danas merio vlaga preko 14%. Tu se nadam da cu preci 4000 kg/kj. Ne nadam se nekom strava prinosu ove godine.
 
Poslednja izmena:
Samo kazem da bih voleo da vidim kako to izgleda, ja sam najvise imao oko 7t po hektaru a to je izgedalo kao more, iglu da spustis nebi mogla da padne na zemlju a taj od skoro vagon po h ne mogu da zamislim
 
Bas bih voleo da vidim kako izgleda taj jecam od 5t po jutru

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока

Prije 7-8g sam vidio kod tog kolege preko 10 t/ha prosjek mu je bio jecma oko 9,5 t/ha tj ja sam bio u prijevozu pa znam koliko je predano i s koje povrsine..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Samo kazem da bih voleo da vidim kako to izgleda, ja sam najvise imao oko 7t po hektaru a to je izgedalo kao more, iglu da spustis nebi mogla da padne na zemlju a taj od skoro vagon po h ne mogu da zamislim
Taj što ti ima 7t po ha može isto dati 8,5t po ha jedino da zrno bude malo više naliveno i dobar hektolitar a gustina ista.
 
Danas ovrsen jecam, sa 1 Ha puna imt prikolica dubine 1.1m.
Kombajner kaze po bunkerima kaze da je prinos blizu 5 tona, zna li neko koliko je tezak kubmi metar jecma?
73bc73e094bd01101cac2f6b26f1fd27.jpg


Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
to nema veze

bitan ti je HL

imao sam pune zmajevke gde je bilo jedva 55meteri a bilo je i sa gotovo i skoro preko 70meteri
 
Ovih dana cu meriti hektorlitar.
Kada je ovako puna psenice ima malo preko 5 tona.

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh