Jecam 2023/2024

Ja kad bih ulagao u jecam i psenicu kak se ovdje pise ja bih odavno propao…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam i nije me ni briga, ali u jesenskoj sjetvi se jako šparalo, a sad svi imaju vrh prinose. Realnost je jedno, lovačke priče su drugo. Uostalom, tek je ječam pobran, i malo repice, tako da o prinosima se ne može pričati dok zadnje prikolice nisu odvagane.
Suše nema zadnja dva i pol mjeseca, ali prije toga su oborine bile puno ispod prosjeka. Ako si iz KC, onda smo jako blizu.

Da , okolica kc . I ja ljudima nisam vjeroval dok kažu 9-10 tona po hektaru . Dok se ne uvjeriš svojima očima da je moguće .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja posejao semenski dvoredni pa izvukao premiju da idem po svim parcelama i čupam šestoredni, da se ne meša seme ako mislim da mi odobre proizvodnju. 😱
 
Više puta sam sejao ječam na ječam ili žito na žito_Ove god.ću imate žito na ječam na nekih 7,8kj samo tanjirača dva prohoda i to je to
 
Kod mene bilo ove godine jedna njiva ječam na ječam u samo istanjirano. Rod upola slabiji nego na ostalim ječmovima, pa i na istoj njivi prošle godine. Bez oranja nemere što se mene tiče.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Kod mene plug smanjuje rod ;-) danas jedan nudi plug,kao prodaje dobar plug,reko ćuti da te ne prijavim policiji da imaš plug u vlasništvu 😄
 
Nazad
Vrh