Jecam 2023/2024

Jel to sticajem nekih okolnosti , ili namjermo jer se tako dobro pokazalo?
Namjerno,
jer usiju ozimi jecam u prinosu a kada bi ih sijali u 2. Mjesecu eventualno pocetkom 3. Gubio bi ladno, 25% prinosa naspram sjetve krajem 10. Mj pocetkom 11. Mj
U onom postu sam krivo napisao, znaci sjetva zadnjih 3 4 dana u 10. Mj i prvih 7 8 dana u 11. Mjesecu se smatra optimalnom sjetvom za takav proljetni jecam barem u nasem kraju koji je sirok sigurno 50 60 km zracne linije
 
Skinut stočni ječam zanzibar. Predusev suncokret, pred tanjiranje bačeno 15x15x15 (100 kg). 105 kg setvena norma, jednom trovali protiv miševa. U proleće prihranjeno sa 80 kg ana. Nije prskano ni protiv korova ni bolesti jer nije trebalo. Prinos 3720 kg, vlaga 10,7, hektolitar 66. Sve težine su po katastarskom jutru.
 
Danas skinuli Zebru, tavansko seme posejano na potanjirano sojište, pre tanjiranja 150 kg 3 puta 15, jedna prehrana sa 140 kg AN po jutru, protiv korova Galbenon, jedna zaštita sa Duet turbo, miševa nije bilo, prinos nešto preko 5 tona po jutru, vlaga 12, hektolitar 66.
 
I očekivao sam dobar prinos, ječam je čitavo proleće pa sve do sad jako dobro izgledao, a i sama njiva jednim krajem izlazi na kanal, možda i to ima nekog uticaja.
 
Ovrsio jecam kojeg je dovatio led prosle nedelje, 3700kg po kj, vlaga 10,50, hl 65. Sto se vrsi kod nas ovih dana prinosi su cujem oko 4t/kj


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja odradio više od pola,tri dana stojimo zbog kise.Do sad na 40 kj što sam skinuo rod ide od 2500 do 4300kg/kj rwa paradise
 
Nazad
Vrh