Jecam 2023/2024

Kod nas od jarog (proljetnog jecma) koji sijemo krajem 10. Ali najcesce pocetkom 11. Mj imamo sorte: planet, laureat, i quench. Od ozimog cassanova monroe i neznam sto jos s time da su jari pivarci pun pogodak, na nasem terenu kad se siju u tom periodu jer cure svega par % manje od zita a nemaju toliku potrebu za N gnojivom kao, sto psenica ima.
Kod nas je axxereal (francuzi) jedini glavni otkupljivac neznam tko je za Srbiju ali kako sam nacuo mislim, da su isto Francuzi samo im se valjda tvrtka drukcije zove.
 
Kod nas od jarog (proljetnog jecma) koji sijemo krajem 10. Ali najcesce pocetkom 11. Mj imamo sorte: planet, laureat, i quench. Od ozimog cassanova monroe i neznam sto jos s time da su jari pivarci pun pogodak, na nasem terenu kad se siju u tom periodu jer cure svega par % manje od zita a nemaju toliku potrebu za N gnojivom kao, sto psenica ima.
Kod nas je axxereal (francuzi) jedini glavni otkupljivac neznam tko je za Srbiju ali kako sam nacuo mislim, da su isto Francuzi samo im se valjda tvrtka drukcije zove.
Onda to nije jari nego ozimi pivarac,
 
Krenuli, Dragce se kuva u kabini

Sent from my motorola edge 50 pro using Tapatalk
3d7f77fca1c8a5e96d048633fe8f71cc.jpg
d921ec23911f4c8079b6c788c3ff3353.jpg
 
Ječam adalina i hannelore . Prosijek na jednoj parceli 7.5 t/ha . Na drugoj smo se iznenadili adalina 1.3 ha 12 tona ječma .prosijek 8t/ha . Gnojidba jesen stajnjak i kalfikacija . Proljeće dvije prihrana . Prva 250kg/ha . Druga 200 kg/ha . Herbicid tornado forte . Zaštite elatus era , custodia ,regulator rasta modus . Nešto smo išli sa falcon , ascra .Folijarna prihrana sa plonvitom .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
jel se vi uklapate sa prinosom i onim sto ste radili na zemlji tokom godine?

meni se cini da mnogi pisu o velikim prinosima a ustvari na cene i sve dobit veca ko zna kakva je

tu ljudi i pucaju,kredit ovo ono

al kad se napise 7,5 tona i vise onda si frajer ocigledno


ovo pisem i u temi psenice
 
Овде је код појединих заказало прскање са разним препаратима јечма и пшенице. Очекивали добар род али шта се десило ко зна, зивкају заштитаре још ће да им траже одштету...
 
RWA Sandra, sve friško sjeme, 350 kg/ha osnovne gnojidbe, kalcifikacija prije oranja, i dvije prihrane 200 i 100kg/ha, zaštita Falcon, Cyclone, Moddus, na kraju ispalo malo preko 6t/ha, i HL 66-67.
Prilično razočaran.
Pola parcela jeste bila lošija zemlja, a na boljoj zemlji je do prskanja regulatorom bio već prevelik radi visokih temperatura tokom zime pa je bilo i puno pologa. Cijena se ne zna ali bit će oko 130e/t tako da kad se sve zbroji i oduzme, plati usluga kombajna i prijevoza ostane nula. Subvencije i odšteta za sušu i oluju će samo malo popraviti stvar.
Lani nikad lošija godina što se tiče vremenskih uvjeta, ječam bio jako ružan i na izgled, manje gnojiva sam mu dao, a bilo je 5t/ha.
 
RWA Sandra, sve friško sjeme, 350 kg/ha osnovne gnojidbe, kalcifikacija prije oranja, i dvije prihrane 200 i 100kg/ha, zaštita Falcon, Cyclone, Moddus, na kraju ispalo malo preko 6t/ha, i HL 66-67.
Prilično razočaran.
Pola parcela jeste bila lošija zemlja, a na boljoj zemlji je do prskanja regulatorom bio već prevelik radi visokih temperatura tokom zime pa je bilo i puno pologa. Cijena se ne zna ali bit će oko 130e/t tako da kad se sve zbroji i oduzme, plati usluga kombajna i prijevoza ostane nula. Subvencije i odšteta za sušu i oluju će samo malo popraviti stvar.
Lani nikad lošija godina što se tiče vremenskih uvjeta, ječam bio jako ružan i na izgled, manje gnojiva sam mu dao, a bilo je 5t/ha.

140€ kod nas . Svake godine se isto radi prošle godine nam je ječam bil prosijek 5t/ha . Svaka godina je za sebe . Ova je odlična s prinosom . Tko hoće nek vjeruje tko neće ne mora . Ali ove godina bude odlična s urodom pšenice , ječma , uljane repice , kukuruzi za sad izgledaju jako dobro . Suše trenutno za sad nema .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
140€ kod nas . Svake godine se isto radi prošle godine nam je ječam bil prosijek 5t/ha . Svaka godina je za sebe . Ova je odlična s prinosom . Tko hoće nek vjeruje tko neće ne mora . Ali ove godina bude odlična s urodom pšenice , ječma , uljane repice , kukuruzi za sad izgledaju jako dobro . Suše trenutno za sad nema .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne znam i nije me ni briga, ali u jesenskoj sjetvi se jako šparalo, a sad svi imaju vrh prinose. Realnost je jedno, lovačke priče su drugo. Uostalom, tek je ječam pobran, i malo repice, tako da o prinosima se ne može pričati dok zadnje prikolice nisu odvagane.
Suše nema zadnja dva i pol mjeseca, ali prije toga su oborine bile puno ispod prosjeka. Ako si iz KC, onda smo jako blizu.
 
Dali se još nekom desilo da je posejao šestoredni a da je skidao dvoredni???? Sejao svoje seme od prošle godine tako da nije došlo do greške , dali je moguće da ga je zimska i prolečna suša uštrojila ???
 
Nazad
Vrh