Jecam 2023/2024

Kod nas od 13 do 18 vlaga.Ima dosta proraslica koje dižu vlagu plus zelena slama.
 
Da li imate problem da je izbio divlji ovas koje je sad u mlaku a psenica/jecam su zreli za vrsaj

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
I ja sam prskao sa hussar star ali je probio divlji ovas i sad mi stvara probleme

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Ja sam isao sa husarom i bile ciste njive i od poslednjih kisa tamo krajem maja probio je i sad mi zadaje muke

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
na ovom forumu citam muke sa nekim problemima sa travama i zaista kao i sad kad procitam nesto pitam se kakve su to te vase njive?

kod nas roknes sa tezisom ili metmarkom(tezis bolji za jecam) i gotovo

citam prskaju sa sekatorom,lancelot ovim onim,gde ima toliko trave neznam zaista
 
Ma kaka vlaga moze da bude vetar do daske i sve to izduva,a koliko ja vidim po njivama divlji ovas je vec uzreo i vecina semena mu je opala

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Žetva gotova....

Barun od 7,5 t/ha (skinuto prije leda) (redovno sijan 8,3 t/ha a kasniji, tj presijan zbog miševa 2-3 tj kasnije 6,8 t/ha)
Proljetni ječam 2,9 t/ha (nakon leda)....

Sve je postrno soja posijana
 
Nagodinu, imas dijelova rh gdje je u 4 gpdine 3 puta totalna steta bila. Nemoj u znju osiguranja ici, eno izvarali ljude na lubenicama samo tako a i na proljetnim usjevima
to sam cuo neke price za croatia osiguranje...da kao ne priznaju sad totalnu stetu od leda na suncokretu, kukuruzu i soji jer nema cvijeta, mahuna itd
 
Nazad
Vrh