Jagode-opšta tema

Zašto bi kosio, ne kapiram?


Ako je zbog ponovnog cvetanja, mislim da se to uopšte ne isplati. Probaj, šta znam.
 
Poslednja izmena:
pre neki dan slusam na TV ,temperatura na 5 cm iznad zemlje minus 8, a bilo je nesto malo ispod nule po mjerenju, u mom kraju....oni koji planiraju zadimljavati ili orosavati,neka ne gledaju trenutnu temperaturu na internetu ,kao ja prije 2,3 godine,da nebi dosli u jagode koja se vec smrzla....mada je zadimljavanje uzaludan posao
 
Drugari, ima li leba od košenja jagode posle ovog mraza? Da li je neko ikad probao? Pitao sam i italijana od koga sam uzeo sadnice, on kaže da Clery može?!
Inače, mraz mi je juče obrao hektaripo jagode u Mačvi, daleko od reke.
Mozes da pokosis i time izazoves ponovo cvetanje jagoda ali ne znam kakav kvalitet ce biti.Ali ako ti je sve izmrzlo ja bih pokosio pa sta boude i ovako nemas nista
 
Vjeruj Zorane da zadimljavanje ni malo nije uzaludno ..ja sam prosle godine zadimljavala i nisam imala nista stete ,a bilo je izmedju minus dva i tri tu noc.
 
Mislim da smo svi sada shvatili sta je osiguranje nase jagode... osiguramo na otkupnu cenu od 1 euro... drzava vrati 50% i onda cekamo sta ce da se desi bez osiguranja zasada smo nemocni ... nesto smo naucili ove godine..
 
Mislim da smo svi sada shvatili sta je osiguranje nase jagode... osiguramo na otkupnu cenu od 1 euro... drzava vrati 50% i onda cekamo sta ce da se desi bez osiguranja zasada smo nemocni ... nesto smo naucili ove godine..
Ali Marko, kod mene u RS ni jedna osig. kuća ne osigurava štete od mraza, sve drugo može, požar, oluja, grad, poplava, ali od rizika mraza niko, iako su i kod nas subvencije na policu osiguranja do 50 %.

- - - - - - - - - -

Marko, ja sam zadimljavao prošle godine 3000 kv. metara. Ja i sin smo sa dvije strane jagoda ( sjeverna i zapadna ) odakle duva vjetar postavili po 5 automobilskih guma, zapalili ih oko ponoći, kad počnu da gore na te gume smo bacali stare i nakvašene trave i slame ( puno dimi, a gume sporije gore ). To smo radili od ponoći do 4 sata u jutro.
Napatili smo se i smrzli, ali smo spasili jagode pri temparaturi od - 3 stepena. I ove godine sam navezao guma i spreman sam.
 
POzdrav narode :) vidim kod svih veselo :) Kod mene nikad bolje, jescu jagodu mozda sledece godine:sjasi::udri:::lose::::lose::::lose:: Cuo sam se sa ljudima iz grusica i okoline, tu je dosta stradalo, kod nas je odneo, u malo starijim zasadaima i preko 70% a mladi su navodno po mojoj proceni mozda 10-20%, pokrio sam agrilom 3hektara ali ako bude ovaj mraz sto najavili preko -5, tesko cemo se mi najesti leba ove godine od voca. prskanje epin extra je fora za budale, 2 godine sam prskao sa njim i ni jedan cvet nisam spasio, ove godine bio -2 i sav cvet obrao a prskao sam 3 dana pre mraza
 
IMG_6364.jpg
[/URL] hosting ipremages[/IMG pre neki dan i danas . Ja mislim da je ovo izmrzlo
 
Mozes da pokosis i time izazoves ponovo cvetanje jagoda ali ne znam kakav kvalitet ce biti.Ali ako ti je sve izmrzlo ja bih pokosio pa sta boude i ovako nemas nista
Meni je jedan deo ostao otkriven i jedva da je nešto ostalo. Razmišljam da probam da pokosim neku vrstu. ako neko ima predstavu kako bi to trebalo da izgleda, da poskidam samo cvetove ili i lišće, i u kojoj meri. ili sve do patosa pa da krene sve novo?
Pa da krenem starter pa redom dalje
 
Aco, nije valjda opet!?
Ti dođeš na forum jednom godišnje, u ovo vreme "branja
pa tako nekako druze, jbg previse posla i obaveza da i ne sednem za kompjuter po par meseci, sluzi mi samo kao radio za slusanje muzike:haha: opet brate moj, ocisti kao da je nije bilo, a crna hronika da smo uzeli agril dan pre toga i p[lanirali da sve pokrijemo, jer niko nije najavio taj mraz u utorak, da sam znao, celu noc bi pokrivali i spasio bi bar 3hektara ali kad se nece ono se nece . . .
 
Danas stigao iz Perovca na mlavi,,pricao sa nekim ljudima koji gaje jagodu kazu ima stete samo se nezna jos uvek kolika je,,i oni strahuju za naredne dane da ce sve da ode ako vreme nastavi ovako,juce padao sneg a ovih dana jutarnji mraz,,moje se jos drze ovde nije temperatura padala ispod nule nadam se samo da ce tako i da ostane....
 
pa tako nekako druze, jbg previse posla i obaveza da i ne sednem za kompjuter po par meseci, sluzi mi samo kao radio za slusanje muzike:haha: opet brate moj, ocisti kao da je nije bilo, a crna hronika da smo uzeli agril dan pre toga i p[lanirali da sve pokrijemo, jer niko nije najavio taj mraz u utorak, da sam znao, celu noc bi pokrivali i spasio bi bar 3hektara ali kad se nece ono se nece . . .

I mene sjeba utorak ujutru. Mozda sam dzaba pokrivao posle taj dan videcemo al makar da se nejedem da nisam nista ucinio.
 
Nazad
Vrh