Jagode-opšta tema

18010866_1324236014320503_8119481316389196403_n.jpg


- - - - - - - - - -

i taman kad se vjetar smirio, naidje vihor i odnese 2 dunuma agri, napravi spoj na dalekovodu, visi svugdje .... ovo je ostalo na banderi, ostatak smo pocupali ... haha. ..oj ... m te poljoprivredom

- - - - - - - - - -

[QUOTE = prijedor neso; 1243383] Upravo stigao kući iz jagoda. Zapalio par vatri da dimi. Temparatura bila između -1 i -2, srećom kratko trajalo od 4 sata do 5 i 30.
Mislim da nije strašno, ali za sutra se spremam bolje. Javljajte kako ste prošli noćas. [/ QUOTE] nisam ja Neso htjeo da pametujem kasd sam rekao da je dimljenje uzaludno ... ja sam jednom dimio i nisam nesto imao uspjeha ,,,, prvo, okrenuo mi se smjer vjetra, ai islo je dosta previsoko..pozzz
 
Poslednja izmena:
Noćas kod mene jak mraz -3 stepena, ali trajao dugo: od ponoći do 6,30 sati. Ja dimio i palio slamu, pa ćemo vidjeti jesam li išta pomogao ?
 
Ljudi, ja koliko sam jutros primetio mraz mi nije mnogo nastetio, imamo agril preko cele povrsine. Interesuje me, kakva su vasa iskustva o smanjenom prinosu zbog pokrivenosti agrilom? I kolika je verovatnoca da pored 19gr agril ipak ima cvetova/plodova koji su izmrzli?
 
Trebao si da meriš temperaturu da znaš koliko je bila van agrila a koliko je pod agril da li si stavio lukove ili agril lezi direktno na jagode velika je razlika kad se stave lukovi znam po bostanu. Mislim ako je vani -1 da ce se spasiti pod agril ali opet je bitno kolika je relativna vlažnost vazduha. U temi lubenice i dinje Član indur je postavio sliku na strani 88 1752 post. Kolika je temperatura vani a kolika pod agril i streč foliju na lubenici Dupla zaštita.
 
Agril je direktno na jagodama. Napolju je bilo -3/-4. Posto se agril preklapa nanekim bankovima, koji su duzi od 100m, tu gde se preklapaju se zadrzao mraz jutros.... Naravno jagodama smo radili punu pripremu u vidu prihrane i zastite, cak smo i actiwafe davali, 2x
 
Naravno preporucljivo je odmah posle ako vec nisi tri dana ranije sto je bolja varijanta.Ja sam prskao pre ovog hladnog talasa pa ću u ponedeljak zajedno sa signumom cim skinem agril.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Sta raditi sa promrzlim cvetovima poskidati sa biljke ili ostaviti tako da stoje?I da li nesto znaci oprskati sa bormax-om.radi pospesivanja biljke ka daljem cvetanju
 
Ne to je u utorak ujutru a ja ga postavio popodne. Imam i mali deo koji nisam uopste pokrivao na istoj parceli i posle utorka iako je bilo 2 dana 0 nista nije vise stradalo. Od onog sto sam pokrio.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Na drugoj parceli bez agrila sve ove dane, vazdusne razdaljine 1,5km ni tackice na cvetu.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Pre postavke utorak ujutru, agril postavljen utorak popodne

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Ne to je alba, i nije iz dobrog ugla slikano ima mnogo vise cveta pa cak i cvet koji je bio zatvoren je stradao.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
To sam ja pravio sadnice kontejnerske 2 god.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Brojao sam danas preko 60 cvetova po sadnici sve krupan cvet.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh