Jagode-opšta tema

Ja sad isao da pogledam moje jagode i na jednom malom delu sto nisam pokrio ne vidim da je cvet izmrzao.Meni izgledaju ok samo sto kreće hloroza od ovog hladnog vremena.
 
Poslednja izmena:
Ja danas kupio agril pa sutra pokrivanje za subotu ujutru najavljuju minus 3,do danas steta skoro nikakva samo da tako ostane..
 
I ja bio malo pre do jagoda, I nema neke stete, zenga nije jos u cvetu, a neka cacanka rana vec formirala jagodice velicine nokta, ali nema tragova mraza. Videcemo, spremni za dimljenje ako bude potrebno ;-)
fb9adc76b9c6e6bbe15f3296103482fe.jpg
48a5ecbda5e9f1081de54377ba910f32.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Danas sneg, kiša, grad , sunce, vetar i tako u krug od 1 do 7 popodne , leti agril po parceli natapa se vodom jedva ga postavismo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sladjan15, druze, ako zelis da zadimljujes, idi odmah kod nekog vulkanizera, jer sam ja danas jedva dosao do guma. Svi pricaju istu pricu, kazu sve gume ljudi pokupili ovih dana zbog opasnosti od mraza. :osmeh: Ja obisao 6 coveka dok nasao jednog da ima. A onda sam se vracao vise puta :haha:
Moje jagode su u punom cvetu. Ako ih zakaci, nece biti ni za probu.

- - - - - - - - - -

Marko, ja sam zadimljavao prošle godine 3000 kv. metara. Ja i sin smo sa dvije strane jagoda ( sjeverna i zapadna ) odakle duva vjetar postavili po 5 automobilskih guma.

haha, samo po pet, a ja spremio 54 gume, uglavnom petnaestice :osmeh:, 10 velikih bala slame i mnogo sena za istu povrsinu. Ima da napravim toliko dima da ce se dimiti do Prijedora.

Veceras samo dezuramo, sutra sigurno palimo, pa cemo videti za nedelju.
 
Sinoć kod druga smo postavili cevi za navodnjavane sa rasprskivačima dabi se zaštitio od mraza a drugi kolega palijo sinoć rolo bale slame da dime iznad jagoda kaže daće i veceras ako bude trebalo
 
Upravo stigao kući iz jagoda. Zapalio par vatri da dimi. Temparatura bila između -1 i -2, srećom kratko trajalo od 4 sata do 5 i 30.
Mislim da nije strašno, ali za sutra se spremam bolje. Javljajte kako ste prošli noćas.
 
Agril se najbolje zateze sa armaturom 6, napravis slovo p 30*20*30 i na svakih 3m zabijes u zemlju i nema mrdanja, ja sam pola slepera kamena stavio i opet dizao i sad sam ojacao sa zicom na svakih 5m i nema da mrdne
 
Mi cele noci dezurali zbog mraza, a pokrio nas sneg.
Ima ga preko celih jagoda. Bice mu bolje da se zadrzi do sutra, nadam se da ce nas spasiti od mraza.

Sta mislite, kolika moze biti steta na jagodama od ovog snega posto su u punom cvetu?
 
Mi cele noci dezurali zbog mraza, a pokrio nas sneg.
Ima ga preko celih jagoda. Bice mu bolje da se zadrzi do sutra, nadam se da ce nas spasiti od mraza.

Sta mislite, kolika moze biti steta na jagodama od ovog snega posto su u punom cvetu?
Posteno, ja mislim da sneg kolko.moze uzeti, toliko moze I sacuvati jagodu od mraza. Sledeca nedelja ce pokazati, jos je rano za prognoze.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh