Jagode-opšta tema

Napokon i ja stigao kuci. Ovde kod nas krenuo kisa da pada danas sam uspeo sve jagode da pokrijem. Obv sto nisam pokrio juce video sam na nekim cvetovima da je bilo mraza ali koliko je steta tek cu da procenim kad budem sve sklonio. Sve sam pokrio i necu da skinem dok ovaj talas ne ode. Koliko sam danas citao na internetu i pricao sam sa proizvodjacima dosta jagoda je ponistio mraz jbg sad po kojoj proceni to ne znam. U Poljskoj je sve izmrzlo u Spaniji puno propalo. Ja mislim da cemo ovu godinu da pamtimo. Onaj ko ce kod nas sacuvati jagode sada moze da se nada da ce cena bude dobra. Veci deo Sabca je isto otislo novi pazar koliko cujem bilo oko -2. Kod Aleksandar(boomsyte) iz Blace 4.5ha nekih 50%ocistio kraljevo i okolina isto cujem da je u problemu. E sad mozda je nekome ostalo ali koliko cujem oni koji su bili blizu reke ili neke vode bili su ugrozeni jako i ne znam koliko je tamo stradalo..A pitanje sta nas ocekuje ove nedelje.ja mislim da ce mi biti ova nedelja najteza u zadnjih 6 god od kada radim jagodu. Ako neko zna neke informacije u vezi mrazeva neka napise. A ko moze da sacuva nek je sa srecom. Budite strpljivi i borite se kako god mozete.
 
borim se stavljam agro foliju nemam je za celu povrsinu ovo je izgleda da je ovo kraj moje jagode (a bila je u punom cvetu) obrao je mraz a jos crnji dzni do utorka dolaze
 
Poslednja izmena:
Napokon i ja stigao kuci. Ovde kod nas krenuo kisa da pada danas sam uspeo sve jagode da pokrijem. Obv sto nisam pokrio juce video sam na nekim cvetovima da je bilo mraza ali koliko je steta tek cu da procenim kad budem sve sklonio. Sve sam pokrio i necu da skinem dok ovaj talas ne ode. Koliko sam danas citao na internetu i pricao sam sa proizvodjacima dosta jagoda je ponistio mraz jbg sad po kojoj proceni to ne znam. U Poljskoj je sve izmrzlo u Spaniji puno propalo. Ja mislim da cemo ovu godinu da pamtimo. Onaj ko ce kod nas sacuvati jagode sada moze da se nada da ce cena bude dobra. Veci deo Sabca je isto otislo novi pazar koliko cujem bilo oko -2. Kod Aleksandar(boomsyte) iz Blace 4.5ha nekih 50%ocistio kraljevo i okolina isto cujem da je u problemu. E sad mozda je nekome ostalo ali koliko cujem oni koji su bili blizu reke ili neke vode bili su ugrozeni jako i ne znam koliko je tamo stradalo..A pitanje sta nas ocekuje ove nedelje.ja mislim da ce mi biti ova nedelja najteza u zadnjih 6 god od kada radim jagodu. Ako neko zna neke informacije u vezi mrazeva neka napise. A ko moze da sacuva nek je sa srecom. Budite strpljivi i borite se kako god mozete.
Ko ti kaže da je u okolini Sapca stradalo?
80% jagode u Šabačkom kraju, je u mojoj okolini, a kod nas nije stradalo ni 5%.
Inače jagoda kod nas 250 Din.

Послато са LT26w уз помоћ Тапатока
 
kod nas po brdima se bjeli snjeg spustio se skroz skoro do moji jagoda juce bilo mraza al nije ostetio ih . brinu me naredni dani kako gledam vremensku prognozu americki satelit ne mase ni sekund .tacni su naredni deset dana najavljuju kisu i susnjezicu sve do subote i temperature oko nule a u subotu minus sedam . mislio sam da kupim neku foliju da ih pokrijem al posto nemam lukove bojim se ako preko njih stavim da ce ih kisa spljostiti i zanimame dal ce ta tanka folija ih sta zastititi . i susnjezica i snjeg kolko cine stetu jagodi .
 
kod nas po brdima se bjeli snjeg spustio se skroz skoro do moji jagoda juce bilo mraza al nije ostetio ih . brinu me naredni dani kako gledam vremensku prognozu americki satelit ne mase ni sekund .tacni su naredni deset dana najavljuju kisu i susnjezicu sve do subote i temperature oko nule a u subotu minus sedam . mislio sam da kupim neku foliju da ih pokrijem al posto nemam lukove bojim se ako preko njih stavim da ce ih kisa spljostiti i zanimame dal ce ta tanka folija ih sta zastititi . i susnjezica i snjeg kolko cine stetu jagodi .

Ne razmisljaj vec kupuj sto deblji i postavljaj.Dal treba da dozvolimo posle ovoliko muke da nam propadne.Bitno je da uradis sve sto mozes a posle je sve u Bozijim rukama.SAMO JAKO i bez predaje kolege jagodari.
 
Ko ti kaže da je u okolini Sapca stradalo?
80% jagode u Šabačkom kraju, je u mojoj okolini, a kod nas nije stradalo ni 5%.
Inače jagoda kod nas 250 Din.

Послато са LT26w уз помоћ Тапатока

Aleksandar kaze iz Blace da je pricao sa ljudima iz okoline sabca. Oni koji su imali blizu reke bilo je mraza. A kako ste prosli danas? jel bilo kod vas snega? ovde pada pa kisa pa vetar. sve je doslo sto ne treba....
 
To pored ima štete, ali jako malo ljudi tu i sadi jagode baš zbog mraza.
Pada kiša i poneka pahulja snega, ali ga nema po zemlji. Jutros ga je malo bilo po krovovima.

Послато са LT26w уз помоћ Тапатока
 
Suva planina, juce. Juce bio do jagoda, senga(na) jos nije otvorila cvet, tek ovde onde po neki. Kad bi sacekala jos 3-4 dana pa tek onda nek cveta.
8dda8dd0537346dc547e2c0612c53d6c.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Kod nas u Leskovcu sneg,malo kiša pa susnezica! Katastrofa,moje jagode ionako slabe prva im je godina. Hoće li biti dovoljno samo signum posle ovih padavina? Ili da kupujem jos nesto?
 
Drugari, ima li leba od košenja jagode posle ovog mraza? Da li je neko ikad probao? Pitao sam i italijana od koga sam uzeo sadnice, on kaže da Clery može?!
Inače, mraz mi je juče obrao hektaripo jagode u Mačvi, daleko od reke.
 
Nazad
Vrh