Jagode-opšta tema

Taj sajt uglavnom pogodi za kisu, ali za temperaturu znaju da omase.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Da li može agril direktno na jagode ili moraju lukovi preko da se postave?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovi sa vremenskom prognozom nisu normalni pre par dana su za petak najavljivali minus 3 a jutros -1, uopste nisu pouzdani
 
Jutros u 6 led na soferki

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Mene zanima ako je ko upucen u te vremenske uticaje i mozda je malo glupo pitanje al to mi nije jasno . Znam kad izvedri i ode u minus da pada mraz . Al me zanima jel nanosi stetu i u kojoj mjeri cvatu jagode kad je oblacno a temperatura padne recimo minus 2 .
 
Kod mene planirana odbrana danas pokrivka. Agrilom paljenje starih guma i slame al dzaba nocas je obrao mraz oko 70%.
 
Evo kolega zoran kaze da je plod osetljiviji od cveta, pa da se ja ogradim.
U svom bavljenju jagodom 3 sezone sam imao mraz. Ne znam sta kaze knjiga po tom pitanju, ali meni se nikad nije desilo da mi stradaju plodovi velicine nokta, a znalo je da ode i 90% cveta. Ono sto je tek otrebilo latice i ne racunam u plod. Ovo je iskustvo i jos nekih kolega.
Ako se tebi desilo suprotno, stvarno sam iznenadjen.

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
ispravka....ovo za plodove se odnosi na tek zametnute plodove , ma sta to znacilo ,ali literatura tako kaze..iskreno receno za 30 godina nisam video plod koji ji stradao od mraza
 
0 jutros na otvorenom mi je njiva a u Rumenci imam treca im je god tamo ni pipnuo. Al dzaba kad mi je odneo na ceneju imam prvu i drugu god.
 
Nazad
Vrh