Jagode-opšta tema

Ledjni atomizer za 0.1 do 0.5ha jagode je najbolje rjesenje. Sa obicnom prskalicom u jagodama se moze samo prskati korov totalom. Jedna računica, ledjni atomizer kosta 200e, to je 200kg jagode, na povrsini od 0.1 ha je prinos od 10% koji vrlo lako pojede trulež.

Čak 3. i 4. zaštita cvijeta sa ledjnim atomizerom je potrebno proći red sa obje strane, ako je u pitanju gredica sa dva reda.

Ne znam da li je neko probao sa traktorskim atomizerom za voće, recimo da radi samo sa po dvije donje mlaznice oborene na dole. Jedina je zezancija što se svaki red mora obići sa traktorom ali za razliku od ledjnog atomizera i propusta koje obična prskalica napravi i sa 5 bara, možda se isplati.

Druze sa obicnom prskalicom traktorskom i dobrim diznama nema propusta.Šamara list samo tako
 
Ć
 
Ja sam imao ozegotine po jagodama.Sreca da mi je zasad u basti pa sam hladio foliju i jagode sa prskalicama.Jedino sto je dobro kod jednoreda da se lakse bere.Kad ti se zacepi crevo nema drugog da natapa moras ga menjati.Ako stavljas slamu vise ti slame ode na jednorede, veci posao.
 
Poslednja izmena:
Marsic 1. Ja imam jednorednu sadnju i izuzetno sam zadovoljan. Kod nas sam u poslednje 2 godine video da 90% ljudi sadi jednoredno. Nisam imao za sada problema sa ožegotinom,a na istoj parceli sam posadio 30% više sadnica nego u dvorednoj sadnji. Lakše se vrši zaštita (obuhvati se cela jagoda), lakše se bere, bolje je strujanje vazduha, nema zadržavanja vode na foliji kad padne kiša itd. Loše mane su što ima više međuredova,pa samim tim i više trave. Ali 30% je 30%.
 
Ljudi da li će neko uskoro da bere, mi imamo poprilicno plodova od 0,5 do 1 cm?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod nas na poljskoj jagodi već ima dosta zametaka po 1 cm veličine.
A veceraa čujem da je jedan dečko iz sela juče brao plastenicku jagodu.

Послато са LT26w уз помоћ Тапатока
 
Marsic 1. Ja imam jednorednu sadnju i izuzetno sam zadovoljan. Kod nas sam u poslednje 2 godine video da 90% ljudi sadi jednoredno. Nisam imao za sada problema sa ožegotinom,a na istoj parceli sam posadio 30% više sadnica nego u dvorednoj sadnji. Lakše se vrši zaštita (obuhvati se cela jagoda), lakše se bere, bolje je strujanje vazduha, nema zadržavanja vode na foliji kad padne kiša itd. Loše mane su što ima više međuredova,pa samim tim i više trave. Ali 30% je 30%.

Jednoredi su dobri ako imas dobru vodu a kod nas u Vojvodini voda iz bunara je puna gvožđenog oksida koji zapusava creva i pored filtera.Meni su bili siroki bankovi ljudi iz intersada mi postavljali nisu mogli uze pa mi jagoda bila na foliji nije bila ispod lista.Jedan dan bilo 30 stepeni kad sam poceo da berem ono sve zute fleke gde god je dodirivala jagoda foliju.Posle sam ladio po 2 do 3 minuta od 12 do 16 kad je na najtoplije na svaki sat sa prskalicama i nisam vise imao ozegotine ali zato mi korovi udarili između redova od vlage.
 
Nazad
Vrh