Jagode-opšta tema

Prosle godine je moj drugar prvi put primenio agril. Na -5*C nista nije stradalo ispod agrila na oko pola zasada. Ostalo prekriveno strec folijom, cela prva tura cvetova izmrzla. Ove godine je agril stavio jos pre mesec dana. Sklonio ga dok je bilo lepo vreme, ali ga je pre 7 dana vratio. On bez agrila vise ne planira rabotu oko jagoda.
 
Kako je stavljao strec foliju, posto je ona od pola metra da se spoji 2 reda reda i dobije metar i na krajeve stave daske, i o tome sam nesto razmisljao. Sad me razocara. I prskati vodom i slamu zapaliti okolo
 
Meni su juče u poljo apoteci preporucili epin extra, kao kako kazu vrsi zastitu od mraza. Gledao sam na njihovom sajtu da zaštićuje do -4 . E sad kad bi to bilo stvarno onda nema zime. Ja sam agril još juče stavio i ne skidam ga do nedelje.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ja sutra stavim agril na 2ha. I necu da skinem do petka sigurno. Covek ko je koristio agril imao je krastavac kaze da -2 nije bilo nista. 19g trebalo bi i -3 -4 da izdrzi. Videcemo. Ovde isto prognoza 0 -1. Srecno svima. Ovo stvarno nama nije trebalo...

Koliko te košta agril za 2 ha u Eurima, i koristiš li kakve lukove ispod agrila, a preko jagoda ?
 
Onaj ko bi napravio preparat koji spusta tacku mrznjenja na - 4 bi dobio nobelovu nagradu. Nazovi ti njih i pitaj hoce li napismeno da ti garantuju i da ti nadoknade stetu u slucaju da ti usev propadne na - 4, pa ces videti sta ce ti reci. To bi trebalo tuziti za obmanu potrosaca

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Onaj ko bi napravio preparat koji spusta tacku mrznjenja na - 4 bi dobio nobelovu nagradu. Nazovi ti njih i pitaj hoce li napismeno da ti garantuju i da ti nadoknade stetu u slucaju da ti usev propadne na - 4, pa ces videti sta ce ti reci. To bi trebalo tuziti za obmanu potrosaca

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока

e svaka ti cast, bravo.
 
Nece nama da pomogne ni jedan preparat,,pogotovo za tako kratko vreme,,nego da se nadamo da nece da bude takvih mrazeva i da se snalazimo kako ko moze i ume da se spasi sto se spasti moze...
 
A kako mislite da ne skidate agril 3-4 dana, a oprasivanje, doduse ako kisa pada slabo je oprasivanje ali ako stane kisa mora se otkriti da bi doslodo oprasivanja. Ili mozda grijesim?
F
 
Nazad
Vrh