Jagode-opšta tema

Ljudi može li neko da mi kaže da li mogu da mešam mankogal 80 i akord zajedno da prskam?
 
Ljudi može li neko da mi kaže da li mogu da mešam mankogal 80 i akord zajedno da prskam?
mozes,bez problema...samo ne znam sto bih oba preparata kad im je namjena ista....oni se mjesaju u vocarstvu jer pokrivaju spektar bolesti koje kod jagode ne postoje...ali ipak ako imas simptoma pjegavoosti slobodno pomesaj...ditan je kontaktni a akord sistemik tako da ces dobiti kompletnu zastitu
 
Poslednja izmena:
Ljudi, od kud kod vas cvet, ja jagode tek očistio i dao starter. Cvet ni na pomolu.
Немам претходно искуство ал' све ми се чини да су то заостали (конзервирани) од јесенас. Лист је одличан али ти цветови ми баш не личе. Све се мислим да их покидам па да крену нови, уједначено.
 
@ Zoran r tako su mi rekli u apoteci,ali sam htela da čujem još nečije mišljenje! A zanima me i da li to može da se odrazi na cvet,vidim danas su neke i procvetale a neke još nisu ni pupoljak izbacile,Prva im je godina tek što sam im starter pustila!
 
Pozdrav svima.. Zanima me da li neko sa ovog furuma radi jagodu Senga Sengana? Zanimaju me velike količine zbog eventualnog otkupa (ja, odnosno mi smo potencijalni otkupljivči). Ili, da li neko zna nekog ko radi velike količine ove jagode.. Ovdje svako može da napiše da li radi i koliko radi, a za sve detaljnije info se čujemo preko telefona.
 
@ Zoran r tako su mi rekli u apoteci,ali sam htela da čujem još nečije mišljenje! A zanima me i da li to može da se odrazi na cvet,vidim danas su neke i procvetale a neke još nisu ni pupoljak izbacile,Prva im je godina tek što sam im starter pustila!
cvetu ne smeta ......to ti je idealna kombinacija...samo sam mislio da ides jednim radi ustede,ako vec nemas nikakvih simptoma bolesti...
 
E pa dobro,ako ne smeta! Vidim danas sve više procvetalih. A što se tiče bolesti,čini mi se da ih je sve živo stopalo!������
nije valjda,sta ima na njima,kad si toliko ocajna,imas neke slike ili objasnjenja da pomognemo dok se jos moze

- - - - - - - - - -

Pozdrav svima.. Zanima me da li neko sa ovog furuma radi jagodu Senga Sengana? Zanimaju me velike količine zbog eventualnog otkupa (ja, odnosno mi smo potencijalni otkupljivči). Ili, da li neko zna nekog ko radi velike količine ove jagode.. Ovdje svako može da napiše da li radi i koliko radi, a za sve detaljnije info se čujemo preko telefona.
ti bi drug da ti beremo onu sicu za jednu markicu, i da jos cekamo pare 3 mjeseca ili se mozda varam...mozda ste vi postena firma

- - - - - - - - - -

E pa dobro,ako ne smeta! Vidim danas sve više procvetalih. A što se tiče bolesti,čini mi se da ih je sve živo stopalo!������
uzmi onda Quadris i Score ,jedino oni mogu resiti probleme lista...Galenika ih proizvodi pod nazivom PROMESA I SEKVENCA

- - - - - -

- - - - - - - -
 
@zoran r
Nisam ona firma koja Vam je prosle godine nudila 1 km za jagodu, a bio sam ona firma koja Vam je dala sadnice. :)
Sada radim za firmu koja ima novaca da plati jagode i avansno..
 
@ Zoran r Ima dosta nagriženih listova i nešto preseče stabljiku pa vidim samo da list uvene,imam puno onih crnih skakavaca a i primetila sam da imam i krtica,ne znam kako njih da se rešim! Već sam prskala sa abastate i mankogal,ali ću morati da ponovim! Ne znam da li ima tema za krtice,ja nisam mogla da nadjem da vidim kako da ih se rešim?:sta:
 
15f3e80e3dbc17d98b690e0eb31aa403.jpg


Jel moze nesto od ovog korova da se suzbija nekim selektivnim herbicidom? Odnosno jel mogu da prksam neki selektivni da ne steti jagodama ako slucajno dospe koja kap na njih?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Немам претходно искуство ал' све ми се чини да су то заостали (конзервирани) од јесенас. Лист је одличан али ти цветови ми баш не личе. Све се мислим да их покидам па да крену нови, уједначено.

Nemoj da kidaš,ako su stari sami će da otpadnu i ne smetaju ostalima,a ako nisu ima da obereš prvi rod kao što sam ja prošle godine.
 
Nazad
Vrh