Jagode-opšta tema

jedino da pokosis pa kad ponovo malo krene trava TOTAL....visoka je trava moras spustiti visinu

Ovo je pored Jagoda, izmedju redova je pocisceno sve, nego cini mi se da je taj korov bio i izmedju redova pa zato pitam. Plasim se tog prskanja Totala izmedju pa sve trazim druge opcije, a na kraju morace Total :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovo je pored Jagoda, izmedju redova je pocisceno sve, nego cini mi se da je taj korov bio i izmedju redova pa zato pitam. Plasim se tog prskanja Totala izmedju pa sve trazim druge opcije, a na kraju morace Total :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
imas li neku frezu ili tanjirace da prodjes ili kosilicu pa pokosi da budu nize...onda total kad nema vjetra i sa manjim pritiskom u stvari ako su bar 2,3 metra od jagoda mozes odmah totalom po korovu
 
Poslednja izmena:
Sad bio do jagodnjaka, na nekoliko mesta primetio ovo. Sta mislite, sta im fali? Azot?
6d28a76c555ca421a120fcb2271f5f4b.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ја сам, тако нешто имао кад сам тоталисао прошле године, прсне мало тотала н лист.
Него мене занима како се јагода опрашује испод агрила? Видим комшија га не диже са јагода.
Јао што сам пре неки дан видео јагоду у пластенику, То само виси са стране. Ја онако вирнуо са пута у отворен пластеник. Па он ће за неки дан да бере.
Предиван призор.
 
Slađane,gledaj ceo zasad ako primetis iz sredine biljke da zute mladi listovi i da ti blede listovi na svetlo zelenu boju to ti je hloroza ili ti nedostatak gvožđa.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, ako vec tabanate peske po njivi, kupite ledjni atomizer. Tesko cete tom prskalicom utaditi kako valja a namucicete se

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Ljudi, ako vec tabanate peske po njivi, kupite ledjni atomizer. Tesko cete tom prskalicom utaditi kako valja a namucicete se

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока

Ja prskam 30a, nije da mi je nesto pretesko pogotovu kad radimo sa dve prskalice, ali sam bas pitao iz tog razloga, da ne bude da dzabe prskam, jer mlaz mi deluje slabasno, pa ne znam dal to prodje kako treba kroz onolike listove.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja prskam 30a, nije da mi je nesto pretesko pogotovu kad radimo sa dve prskalice, ali sam bas pitao iz tog razloga, da ne bude da dzabe prskam, jer mlaz mi deluje slabasno, pa ne znam dal to prodje kako treba kroz onolike listove.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Neprođe sigurno, ja radim sa traktorskom i kad je prskanje u punom cvetanju prskam sa 5 bara pritiskom i nikad nisam imao trulih jagoda.Četiri zastite cveta i ne brinem o trulim jagodama.
 
Bas cu otici opet da pogledam, na 24 ara sam nasao na 2-3 mesta. Ako ih ima jos vise onda ce biti to, ako ne, onda cu verovatno sumnjati na herbicid Cletox kojim sam prskao ...



Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Nece biti da je od kletoksa

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Ledjni atomizer za 0.1 do 0.5ha jagode je najbolje rjesenje. Sa obicnom prskalicom u jagodama se moze samo prskati korov totalom. Jedna računica, ledjni atomizer kosta 200e, to je 200kg jagode, na povrsini od 0.1 ha je prinos od 10% koji vrlo lako pojede trulež.

Čak 3. i 4. zaštita cvijeta sa ledjnim atomizerom je potrebno proći red sa obje strane, ako je u pitanju gredica sa dva reda.

Ne znam da li je neko probao sa traktorskim atomizerom za voće, recimo da radi samo sa po dvije donje mlaznice oborene na dole. Jedina je zezancija što se svaki red mora obići sa traktorom ali za razliku od ledjnog atomizera i propusta koje obična prskalica napravi i sa 5 bara, možda se isplati.
 
Nazad
Vrh