Jagode-opšta tema

Znaci otvorena sezona grada a ja jos nisam osigurao :sta:

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Bitno je da je OVAJ polozio kamen temeljac u Bubanj Potoku a to sto nisu imali da ispale danas ni jednu protivgradnu raketu to nikom nista !!!
 
Moraš da potrošiš 1kg/ha obavezno. Znaš koliki ti je utrošak vode za predmetnu parcelu, te izračunaj. Znači, bitno je da na 10a potrošiš 100g sredstva.
 
Jel ovo posledica grada ili mozda neka bolest?
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Da li moze Pehar da se koristi umesto Signuma ? Nije bilo signuma kod nas pa je cale uzeo pehar umesto toga
 
Drustvo zna li neko kolika je karenca kumulusa u jagodama.Prskao sam tri puta protiv pepelnice dva puta pressing jednom zato i opet primecujem da ima siptome pepelnice.poceo je da se uvrce list.

- - - - - - - - - -

moze da bude da je od mraza ili ga izela rutava buba ili cvetojed.
 
Postavio sam pitanje u temi zastita jagoda ima i slika insekta vidim niko neodgovara vec par dana jel moguce da se niko nije susreo sa tim insektom ranijih godina.

- - - - - - - - - -

Jel ovo posledica grada ili mozda neka bolest?
slike.php
[/URL][/IMG]

Kod mene ima takvih cvetova to je od rutave bube bar kod mene zadaje mi velike probleme i stete.
 
Ajmo redom...
Ovo ostecenje na cvetu ce pre biti od grada nego od rutave bube. Rutava ostavlja drugacije tragove.

Onaj insekt sto je neko pitao, je neka vocna osica i ne pravi stetu u jagodi. Bar nije do sada, ali ko zna :D
Sto se tice preparata protiv botritisa, sve sto nije signum i svic moze eventualno za prvo prskanje na pocetku cvetanja. Sledeca prskanja obavezno signum i svic (i teldor ako zatreba)

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ma zezam se ja za to željezo/gvožđe, isto je to meni , ja sam ti dete српскохрватског/hrvatskosrpskog jezika.
Može, ja sam tretirao Fe po dva puta u prethodne tri godine (imao sam jagode na jednoj problematičnoj parceli), od toga je jedno tretiranje uvek bilo u punom cvetanju. Nisam imao nikakvih problema. Pozdrav.
 
Nazad
Vrh