Jagode-opšta tema

Jesi li probao sa intersadom.

Pricali smo prosle godine oko toga a intersad i Privizer ukupno su imali 12Ha tako da oni su svaki dan imali kolicinu a nisu hteli kooperante. Za ove god ne znam samo sam video da je intersad smanjio povrsinu i to drasticno. Ne znam koliko imaju sada.
 
Nisu smanjili vec su stare zasade preorali ali su zasadili nove na novim njivama vukao sam im stajnjak pomagao sam drugaru da im izvuce na njivu parcele je bila od sest jutara.
 
Pozdrav kolege jagodari, pre svega zelim vam uspesnu godinu..:) Imam jedno pitanje, da li je tacno da sorta Arosa ne pusta stolone, nisam je radio, a planiram pa me zanima?
 
Kako je situacia kod vas? Kod mene clery poceo da cveta a na jolly imam pupoljke. Za par dana ce i tamo biti prvi cvetovi...
 
kleri 27,03,2016

attachment.php
attachment.php
attachment.php
 
Pozdrav kolege jagodari, pre svega zelim vam uspesnu godinu..:) Imam jedno pitanje, da li je tacno da sorta Arosa ne pusta stolone, nisam je radio, a planiram pa me zanima?
Pozdrav i tebi...,ja sam arosu imao pre par godina,nije losa sorta samo je kasna ali to je meni tada odgovaralo,a koliko se secam pustala je stalone.....
 
sinoc vidim reklamu na tv jagoda u tempu 250g u korpici 44,90din.posto li ce biti nasa kad stigne ovi dodina nasa na otvorenom je bila 200dinkg
 
Tek danas očistio jagodu i poprskao bakrom ( Zenga ), ali sam vidio par cvjetnih pupova, šta mislite hoće li im smetati bakar ?
 
Uporedio sam ove tvoje slike sa slikama iz kataloga i najvise odgovaraju slikama koje prikazuju kako izgledaju listovi jagode usled nedoststka azota
 
Otkrio sam problem falilo je gvozdja ja sam prskao sa wuksal ferro jer je jedino to imalo da se nadje u mom kraju , danas sam primetio kad sam prskao gvozdjem dosta paukova crnih e sad nisam video crvene ali planiram da ih prskam verimekom sta mislite dali je to dobro sredstvo za paukove?
 
Ovo na slikama NIJE hloroza, tj. nedostatak gvožđa. Kod te pojave, listovi su pravilni, ali sitni, lisni nervi su jasno izraženi i tamniji, ostali deo lista je žute boje. Pojava kreće od mladih listova, u kasnijoj fazi prelazi na celu biljku. Proveri ti to još jednom.
https://imgur.com/2hwfW91
 
Da li može Alba sa nekim minimalnim zalivanjem i bez ikakvog prskanja, da donese nešto roda? Posadili smo u bašti 50 kom za nas da imamo, ne bih hteo da prskam, pa me zanimaju iskustva.

Послато са SM-G386F уз помоћ Тапатока
 
pozdrav svima.simke budi siguran da nece roditi..provereno.ja albu imam 7 godina.i probali smo odvojeno u basti bez icega....
koliko para toliko muzike:)
 
Nazad
Vrh