Jagode-opšta tema

E vala sto kaze nebojsa, total ce morati da radi, ono sto je ostalo od jucerasnjeg mraza (nekih 10%), je ocisceno jutros jer je ponovo kovao mraz -2-3, tako, da sam ja, za ovu godinu, obrao 100-120t, za male pare ali sam je jos jeftinije prodao, ispod nabavne cene::lose::::lose::::lose::::lose::::lose:::udri::udri::udri::udri:::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::

@radashin

Taman posla da se ljutim prijatelju moj, jbg zivot ide dalje, :ppozdrav:

Sto se tice epin extra kao spasava do -3, on je u bocice po 50ml i kosta oko 10e, ja sam ga koristio u 2h dan pred mraz i tu mi je mraz skinuo oko 30% roda ali po pravilu 2 dana pre mraza terba da se prska da biljka usvoji
 
Ljudi,sta je sa ovim jagodama dal je moguce da ih je mraz dohvatio jer sam ja na 870n/m nekakve su nikakve, u pitanju je kleri sadjene u avgustu.Pozzz
ac9fa0c38788c6aa4384daafc249465a.jpg
c709a6727fb9e5175f4e2049f0f9f304.jpg
1b95301b473508582bea248f641d92a9.jpg
e05875dcf5cd62f3e83abefcdd31af93.jpg


Послато са ZTE Kis 3 уз помоћ Тапатока
 
Da li je pametnije staviti agril pre kise zbog mraza koji ce možda biti u utorak? A ako stoji agril a kise pada tri dana onda ce jagoda vise da truli. Kako ce te vi sad da uradite?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Dali je bolje prskati sa signumom pre ili posle kise koja se ocekuje u nedelju pa neznam Dali da cekam da prodje pa onda da obavim zastitu.
 
Najbolje i pre i posle. ☺️ Konsultovao sam neke stručnjake, meni je danas 7. dan od prošlog prskanja Switch/Quadris. Sada planiram Signum. Kažu - u ponedeljak, utorak, odmah po prestanku padavina. Kažem, biće to 9, 10 dana. Kažu - ako! Evo, sedim, pijem kafu i razmišljam šta da radim...

Vlado, staviš uveče, skineš ujutru, ko te pita što kisneš, vanredna je situacija na pomolu.
 
Agril kada je mokar možda i moze da se skine ali ne verujem da cu posle moći da ga vratim. Ja sam juče isprskao sa nekim novim bayerovim preparatom luna, a pre sam radio jednom signum i jednom swich.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Pre 8 Dana Sam prskao signum Qvadris danas planiram Sa swicom a posle Jos jednom signumom a po prognozi izgleda CE I za prvi maj kisa izgleda da nece biti Kao prosla godina..Hvala na odgovoru .
 
Pozdrav ljudi... Imam veliki problem ... Naime, imam malo jagoda koje sam usadio da imam za sebe... Medjutim, cim pocnu da mi crvene odmah mi ih ptice pojedu, najcesce svrake, ne znam sto da radim, postavcio sam strasilo i neke straske, ali sve je dzaba...
 
Pozdrav ljudi... Imam veliki problem ... Naime, imam malo jagoda koje sam usadio da imam za sebe... Medjutim, cim pocnu da mi crvene odmah mi ih ptice pojedu, najcesce svrake, ne znam sto da radim, postavcio sam strasilo i neke straske, ali sve je dzaba...
Kupi jednu gumenu zmiju ali malo vecu,i stavi je na vidno mesto,,mozda izgleda smesno ali ja sam se tako resio golubova....
 
posadi malo vise jagoda. tako da nema dovoljno ptica da pojedu pa ce ostati i tebi nesto hehe. uhvati 1 pticu zavezi je da ne moze da pobegne i da visi dok ne crkne 2-3 dana
 
Kod mene zenga posadjena u avgustu prošle godine, pušta stolone kao luda. Šta raditi sa stolonima, otkidati ili pustiti da rastu?
Smetaju li oni plodovima?
 
Nazad
Vrh