Jagode-opšta tema

Ljudi MOLIM VAS da mi pomognete,nemogu u blizini nigdje da nadjem Vertimec i Topas a nude mi Abastate i Akord, jesu li to ista sredstva sto se tice ucinkovitosti ako ne da idem traziti dalje. Pozdrav

Послато са ZTE Kis 3 уз помоћ Тапатока
 
cile1 abastate vertimec vertigo i armada su sve isti akaricidi razlicita imena i prizvodjaci.topas i akord nemaju istu aktivnu materiju ali deluju na skoro iste bolesti npr pepelnica pegavost lista mrka trulez.Samo sto ja znam da je topas ubica pepelnice broj jedan
 
Hvala ti Branko dj onda cu uzeti abastate a topas jos negdje traziti, a smiju li se mjesati npr akord i abastate. Pozzzz

Послато са ZTE Kis 3 уз помоћ Тапатока
 
Hvala ti Branko dj onda cu uzeti abastate a topas jos negdje traziti, a smiju li se mjesati npr akord i abastate. Pozzzz

Послато са ZTE Kis 3 уз помоћ Тапатока
cile 1 pogledaj na pakovanjima koje su im aktivne materije,i proveri onda dali smeju da se mesaju,mada ti ja to nebi preporucio...
 
Kod nas je bio blagi mraz, ali kako je cvijet vec prosao, nadamo se da nece napraviti stetu. Medjutim, za sljedecu srijedu najavljuju -3, ne znamo sta uraditi? Ima li ko kakav savjet? Jagoda je na otvorenom.
 
Bilo mraza. Deo bez agrila prilicno stradao. Sto nije pojela buba, unistio mraz. 'bem ti maler

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Bilo mraza. Deo bez agrila prilicno stradao. Sto nije pojela buba, unistio mraz. 'bem ti maler

Послато са U8815 користећи Тапаток 2

Jesu li stradali plodovi ili cvat? I kod nas je tako, agrila nemamo, dio nam kloroza unistila, usporila rast, a najavljuju i jako niste temperature za nase podrucje, tako da i ovo sto je ostalo pitanje je sta ce prezivjeti.
 
ja jos nisam vidio stetu od mraza na cvetu jedino ako ne naskodi plodovima kao 2011 sto je bio za djurdjevdan 6. maja a trulez krenula 7 maja. danas sam radio signum i amino kiseline pa se nadam da nece ako ne bude jos koji
 
Ima jedan preparat koji resava vecinu problema u jagodama a jeftiniji je od ridomila, signuma, svica...

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
b90287b493da982b98601209c67951ed.jpg
d03b7705c75e5c5eb5ab9b75227268a6.jpg
3fe513765f19cd09db6186585c1a2344.jpg


Blace, naš drugar Aca (boomsyte) je nastradao skroz (7ha). Nadam se da se neće ljutiti što objavljujem javno ove fotke, poslao mi ih je privatno.
 
Galenika preporucuje ruski preparat za zastitu od mraza EPIN EXTRA. U BG kesica od 1ml 110 din.
 
Poslednja izmena:
Ako je kod Ace ovakva sva jagoda to je katastrofa, totalom da je prskana vise bi plodova prezivelo..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh