Jagode-opšta tema

Imamo domaće jagode za naše potrebe, niti se prskaju, niti se zalivaju, samo što dobiju kiše i to im je to, rađaju super. Ove sam uzeo čisto iz radoznalosti, malo da probamo nešto novo, a i lepo mi izgledaju, sada sam se malo razočarao. Neka ih, probacemo samo sa zalivanjem, pa šta bude.

Послато са SM-G386F уз помоћ Тапатока
 
Evo nekoliko slika. Prva 3 su clery druga godina a zadnja slika je jolly prva god tek sada picinje da cveta
1300055769.jpg
1297071469.jpg
1295738969.jpg
1295315369.jpg
 
Pozdrav, nov sam na forumu ali pratim ovu temu vise od godinu dana... imam posadjeno 3000 zivica jagoda sorte Clery ,1500 posadjeno u septembru i 1500 od pre 2 godine..
U prvoj godini sam imao 750kg roda na 1500 komada klerija,pritom je i meni bila prva godina rada sa jagodama.





Da li neko zna zasto mi zute listovi , da li je to nedostatak gvozdja ili nesto drugo...i prosle godine sam imao isti problem.







 
Arnold, kad si sadio ovu jolly ?
30 og jula prosle god. Nije isti dan slikano sa cleryem. Sad vec izgleda bolje mada jolly prve godine kako ja cujem nije nesto bujna i nema toliko cvetova kao clery ali zato su cvetovi jako krupni samim tim i plodovi su krupni. Prosek plodova bi trebalo da bude 50g i vise...ko ima vise iskustva neka postavi slike ili da napise svoje iskustvo
 
moze biti da si zakacio totalom ako si prskao izmedju redova ja sam moje malo zakacio izgledaju tako kao na tvojoj slici
mislio sam da je gvozdje i dodao sam i fertigaciono i folijarno ali nista nepomaze
 
Ali mladi listovi, iz sredine rozete. Ako su zuti stariji listovi, nije gvozdje u pitanju

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Hvala svima na odgovoru,od totala nije sigurno posto nisam ni koristio total...Uzeo sam neki preparat YaraVita Rexolin D12 Sastav Gvozdje (Fe) 11,6% ako je gvozdje u pitanju valjda ce pomoci...
 
Zavisi kakav ti je pH zemljista. Na alkalnim zemljistima treba koristiti Q40

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Jutros primetim na jagode na par mesta ovako izgoreli list. Pre dva dana sam prskao Signumom. Do sada sam Prihranjivao fosforom, dva puta azotom i sada sam polako presao na kalijum. Da nisam preterao ili je neka bolest?
 
Ljudi znate li sta mi je ovo crno na listovima.
b42d79b8a842a6351f100120ecf0efc1.jpg
9439850a5faf6f27a76c0e930689036e.jpg


Послато са ZTE Kis 3 уз помоћ Тапатока
 
Jutros primetim na jagode na par mesta ovako izgoreli list. Pre dva dana sam prskao Signumom. Do sada sam Prihranjivao fosforom, dva puta azotom i sada sam polako presao na kalijum. Da nisam preterao ili je neka bolest?

Palež lista, zanemari, ništa strašno.

Ljudi znate li sta mi je ovo crno na listovima.
b42d79b8a842a6351f100120ecf0efc1.jpg
9439850a5faf6f27a76c0e930689036e.jpg


Послато са ZTE Kis 3 уз помоћ Тапатока

Može biti mali nedostatak fosfora.
 
I upravo je zveknuo grad! Cacak i okolina. Cime da prskam sutra u p.m?
U ponedeljak sam prskao Signumom.
 
Adz5jU9.jpg


- - - - - - - - - -

Alba danas slikana dobro napreduje

- - - - - - - - - -

mZXTAyx.jpg


- - - - - - - - - -

ovo je slika od pre dva dana isto alba druga godina
prethodna slika je prva godina
 
Nazad
Vrh