Jagode-opšta tema

danas 13.03.2016 sadjene u avgustu

attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
 
Poslednja izmena:
Danas sam zavrsio sa ciscenjem jagode pre toga vec sam prosao sa bakrom i insekticidima koristio sam decis zajedno sa talstarom i ditan i jos sam stavio bakterije bacilus suptilis .To sam prskao pre 4 dana .Sada me interesuje da li mogu opet da prskam insekticidom planiram sa nurele i da ubacim drin sa njim.jer mi se cini da mi jagode imaju malo svetliju boju pa se razmislljam sta to moze da bude ,ako neko zna neka mi odgovori .I jos dva pitanja imam da li posle ovoga mogu da stavim ridomil gold da li nije kasno ?I kada bi mogla da se pocne prihrana jagode fertigaciono ?Toliko od mene pozdrav
 
Danas sam zavrsio sa ciscenjem jagode pre toga vec sam prosao sa bakrom i insekticidima koristio sam decis zajedno sa talstarom i ditan i jos sam stavio bakterije bacilus suptilis .To sam prskao pre 4 dana .Sada me interesuje da li mogu opet da prskam insekticidom planiram sa nurele i da ubacim drin sa njim.jer mi se cini da mi jagode imaju malo svetliju boju pa se razmislljam sta to moze da bude ,ako neko zna neka mi odgovori .I jos dva pitanja imam da li posle ovoga mogu da stavim ridomil gold da li nije kasno ?I kada bi mogla da se pocne prihrana jagode fertigaciono ?Toliko od mene pozdrav
To sto ti je svetlija jagoda verovatno nedostatak gvozdja zbog toga je hloroticna. A sto se tice insticida ne znam zasto tako forsirate. Ja ni insekat nisam primetio do sada. Jos je hladno... ali ti znas. A sto se tice bakra ja uvek prskam bakar posle ciscenja a ne pre. Pusti neki starter pa moze polako da krene prihrana ovih dana.
 
Juče očistio pola parcele jagoda, danas poprskao bakrom i pustio prihranu 15-30-15. Sutra čistim ostalo, samo ako vrijeme dozvoli.
 
Bas sam citao nesto... pa vas pitam, dali je neko probao da gaji jagode na balama slame, znaci ne radi se o malciranjem slamom, nego u samim balama. Izgleda interesantno, ljudi su probali sa krastavcem i paradajzom i kazu da je bilo dobro. A kako bi bilo sa jagodom?... neko iskustvo?
 
Meni se to ne cini kao najbolja ideja,jel jagode su dosta osetljive na viruse i ostale bolesti,a slama bi trebalo da bude cesto vlazna a to stvara povoljne uslove za razvoj raznih bolesti pa neznam bas,za papriku i kratavce ok,oni su sezonski,ali jagode su vec nesto drugo,,,videcemo mozda neko ima bolje iskustvo pa neka pise......
 
Ja danas pustio starter i primetio sam da su pojavile prvi pupoljci na cleryu. A sad za vikend dolazi neki mraz... na internetu pise do -1...koliko moze to da osteti? U jollyu jos nema nista mada jolly bi trebalo da stigne malo kasnije od clerya (5dana)
 
Ja danas pustio starter i primetio sam da su pojavile prvi pupoljci na cleryu. A sad za vikend dolazi neki mraz... na internetu pise do -1...koliko moze to da osteti? U jollyu jos nema nista mada jolly bi trebalo da stigne malo kasnije od clerya (5dana)

Mislim da ako su zatvoreni pupoljci da ne moze mraz da ih ošteti. Ja sam ipak pokrio agrilom za svaki slučaj.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
jel neko od vas osigaravao jagodu ove sezone ili je jos rano
Ja se raspitivao, osiguranje 3 dunuma jagode na sumu osiguranja ( 5.000 kg x 0,9 Eura = 4.500 Eura ), košta oko 400 Eura.
Ovo je samo za rizike požara, grada i udara groma. Za olujno nevrijeme i poplavu je već skuplje, a za rizik oštećenja od mraza uopšte ne osiguravaju.
 
da li neko zna neki kontak telefon ili neku firmu u okolini Novog Sada da kupuje za ruse ili izvozi za rusiju jagodu? Zamolio bi ga da me kontaktira preko privatne poruke...Hvala unapred
 
Nazad
Vrh