Jagode-opšta tema

nadam se da ce mi neko odgovoriti uskoro vec sutra planiram to da odradim..
Znaci pitanje moze li bakarnioksihlorid(galenika)zajedno sa Nural D ..planiram dva tretmana za dva dana koja koncetracija cega itd??
 
Uz svaki kupljeni preparat dobijas i uputstvo tamo ti pise sa cim moze i NEMOZE da se mesa ustvari pise ti sa kojim aktivnim materijama nemoze da se mesa vidi koja je aktivna materija nuralD i pa proveri na uputstvu.
 
nadam se da ce mi neko odgovoriti uskoro vec sutra planiram to da odradim..
Znaci pitanje moze li bakarnioksihlorid(galenika)zajedno sa Nural D ..planiram dva tretmana za dva dana koja koncetracija cega itd??
Malopre sam zvao prijatelja koji se u to razume malo bolje,i on kaze da nebi preporucio da se bakarni preparati mesaju,ni sa drugim bakarnim preparatom,ni sa drugim sretstvima,kaze da je najbolje da svaki preparat koristis odvojeno....A sto se koncetracije tice kaze da mora da pise na preparatu koliko i na koliko vode ide...nadam se da sam ti pomogao,,naravno ako neko ima bolje iskustvo neka napise svako misljenje je dobrodoslo...
 
nadam se da ce mi neko odgovoriti uskoro vec sutra planiram to da odradim..
Znaci pitanje moze li bakarnioksihlorid(galenika)zajedno sa Nural D ..planiram dva tretmana za dva dana koja koncetracija cega itd??
Ja koristim Fungoran-OH ili Kocid od toga ide 2.5 do 3 kg/ha sa dosta vode. Na primer ja mogu da potrosim i do 1000l vode po ha kada prskam protiv botritisa. Ali za bakar ti ne treba toliko. Msm da ja 400l dovoljno.
 
@nebojsa
Imam jedno pitanje : sta Mislis da li je kasno ili nije da se prska jagoda bakrom ili da preskocim bakar i prskam sa insekticidima,posto su jagode vec uveliko krenule.
Drugo pitanje da li znas kako neutralisati krtice u zasadu jagode.pozdrav
 
Po meni nije kasno za bakar. A sto se krtica tice, mrka kapa. Ima na forumu tema o krticama pa pogledaj

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Kod mene u Prijedoru kiša svaki dan, još nisam ni jagode ošišao, a ne znam ni kad ću jer najavljuju kišu sledećih dana, a tek onda bakar i ridomil.
Hoće li biti koristi od svega toga ?
Hladno je vrijeme i jagode nisu puno krenule sa vegetacijom.
 
I kod mene nista nije krenulo,nisam osisao jagode jos cekam,zanima me posto vidim da ovde ljudi posle bakra koriste RIDOMIL a ja kupio PREVICUR ENERGY,sta mislite sta je bolje od to dvoje.Pozdrav
 
RbXp3To.jpg


- - - - - - - - - -

1J0s5p9.jpg
cbK3hqy.jpg
cVbiD2D.jpg
RQCAiWG.jpg


- - - - - - - - - -

Danas ciscenje i dobile prehranu 15-30-15 nisam stigao bakrom i totalom izmedju redova oprskati .Nadam se sutra ako nebude kise.

- - - - - - - - - -

s4tRTIb.jpg
LSQdo8W.jpg
KLw9cb8.jpg
T253UrJ.jpg


- - - - - - - - - -

Poslednje tri slike jagode sadjene krajem avgusta.

- - - - - - - - - -

Ociscene prosle nedelje.
 
Lepo, lepo... bas sam hteo da kazem da prskas totalom :)

Cile, ridomil

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
neznam kod vas al danas zavrsavao 2 reda sa ciscenjem lisca i u njima 40posto poteralo ronde grane i preko 20 je i procvetalo
pretpostavljam da ce one imati ove godine manje roda jer ce to izmrznuti zar ne
jel jos neko ima isti problem
 
neznam kod vas al danas zavrsavao 2 reda sa ciscenjem lisca i u njima 40posto poteralo ronde grane i preko 20 je i procvetalo
pretpostavljam da ce one imati ove godine manje roda jer ce to izmrznuti zar ne
jel jos neko ima isti problem
Izvini ali ja mislim da je to nemoguce...nismo jos imali vremenske uslove da jagoda pocinje da cveta. Da nije mozda cvetovi ostali od prosle godine? Da li si to dobro pogledao?
 
To su ti rodne grane i cvet od prosle godine koji je krenuo i nije u potpunosti bio vidljiv jesenas ,kad je zahladilo biljka je stala sa razvojem samim tim je i cvet i rodne grane stale sa daljim razvojem posto su bile zaštićene sa lisnom masom dodaj tome blagu zimu i to ti je objasnjenje.Napomenuo sam ranije da se to javlja uglavnom u novim zasadima
 
Čitajući na ovom forumu, dosta sam naučio od Boomsyt-a, ali odavno ga ne vidim da nešto komentariše, zna li neko šta je sa njim ?
 
Čitajući na ovom forumu, dosta sam naučio od Boomsyt-a, ali odavno ga ne vidim da nešto komentariše, zna li neko šta je sa njim ?
I ja sam naucio masu stvari citajuci forum,i zahvalan sam svim clanovima ovde,jel koliko god neko imao znanja i iskustva,,opet je bolje cuti jos necije misljenje i iskustvo a to puno znaci...ZATO HVALA SVIM CLANOVIMA... Usput jedno pitanje jel neko gaji jagodu albion??/
 
Nazad
Vrh