Jagode-opšta tema

Arnold123 da li može preko lista da se nešto uradi,jer nisam stigao ni sa plavim da isprskam,tek sam juče završio sa čišćenjem,zbog ove kiše
Ja mislim da ne. Mozda neko bolje zna. Ali ako si vec ocistio nema lisne mase pa nece bas nesto preko lista da primi. A bakar sluzi samo za dezinfekciju. Moja preporuka je preko sistema ici gvozdje a ne folijarno. Folijarno tek onda kada ce vec imati vecu lisnu masu.
 
Ovo vreme je sve ludo... Ja jos ne mogu da pocnem sa ciscenjem starog lisca... Mnogo blato ne vredi ds se glibim...
 
Verme poludelo nacisto,ja sam ocistio stari list ali nikako da stignem da poprskam bakrom...,,genca gde prodajes jagode ako nije tajna????
 
Evo ovako da se i ja ulkjucim u temu trenutno jos nista nisam krenuo da radim u jagodi zbog ovih kisa ali kada se ukaze prilika krecem sa ciscenjem starih listova
pa odmah posle toga planiram da prskam bakrom i ridomilom za zastitu korena.
 
Evo poceo sam i ja danas sa ciscenjem starog lista. Evo nekoliko slika :
idei2-f6e3d4.jpg
idei3-6b56db.jpg
idei4-0da848.jpg
idei1-d80734.jpg
 
Uh, da je meni 18 ljudi za čišćenje. Koliko ih plaćaš u Eurima, i da li je ovo previše skidanja lišća ?
ja ih plaćam 170 din znaci oko 1.3 eura po satu. Sto se tice ciscenja po mom misljenju je to idealno posto pre 2 godine sam ostavio vise lisne mase i jako veliki problema sam imao sa botritisom. I mnogo teze ide onda zastita...
 
Arnold koje su jagode u pitanju, koja godina, i sklanjaš li ovo staro lišće ( ošišano ) između redova?
2 slika je 1godine jolly a 3slika je 2godine clery. Ne uklanjam stari list. Nikada nisam ni radio. To za nedelju dana se osusi sto vetar odnese a ostalo mi se ne smeta. Mislim nikada nisam imao problema ni posle berbe kada je veca kolicina lisne masa i to ostavljam tamo.
 
Dali je bolja Jolly ili Clery?
Iskreno da kazem prva berba ce mi biti ove godine jollya. A koliko sam video kod drugara i kod drugih proizvodjaca meni je jolly buducnos. Tako da naj naj sorta. Krupna i jako dobrog ukusa. Daje vise od clerya i mnogo su krupniji plodovi bez obzira da li je prva ili druga godina dok je clery hoce da bude sitnija i onda tesko ide rusima i ne postize dobru cenu...
 
E drage kolege, malo manje od 50 ari mi je bilo poplavljeno u ponedeljak. Ispumpao sam vodu.... Sta sad???????????
 
Sad stani u red kod Vucica, vidim da deli i kapom i sakom i to na svakom kanalu i sve se hvali kako ima para. Tugo moja...
Zao mi je sto se to desilo, vi bar mozete da naplatite osiguranje. Meni se to desilo dva puta (i to u punom rodu) ali osiguranje ne priznaje jer nije doslo do izlivanja vodotoka vec je od padavina i podzemnih voda jer kanalska mreza ne funkcionise kako treba.

Kad se povuce voda i malo prosusi, pusti fosfor i ridomil ili poprskaj ridomilom ili alietom. Aliet ne smes mesati sa djubrivom.
Ima tu jos iskusnih clanova pa nek iznesu svoje misljenje (sto se tice djubriva i zastite :D)



Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
I u mom slucaju kanalska mreza nije funkcionisala, usled ljudskog faktora (citaj pametnih komsija koji su zatrpali ispust za odvod bujicne vode). Da li bi mozda trebao da pojacam djubrenje...racunam da je voda isprala bankove.
 
Pa nesto je isprala sigurno, sad koliko, ko zna. Ne bih ja tu nista pojacavao, samo nastavi redovnu prihranu. I tako je na pocetku vegetacije. Posto je zemlja vlazna, mozes pustiti vecu koncentraciju, t.j. sa manje vode.

Nego... rekoste li da je rano ocistiti u februaru??? Kako je krenulo ko nije ocistio, nece do aprila :D

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
ja sam uzeo bakarni oksihlorid(galenika) moze li nurel D zajedno sa njim?[/QUOT

Samo sam siguran za ovu moju kombinaciju da može,za ostale moraš da pitaš nekog iskusnijeg i ko ima iskustva sa preparatima.Ja uglavnom koristim iste već par godina i trudim se da ih nađem po apotekama kako ne bih koristio zamene koje nude,jer je njima u interesu samo da prodaju preparat i baš ih briga koji problem ti imaš
 
Nazad
Vrh