Jagode-opšta tema

samo kada je jako sunce i visoke temperature otvaras a do tada po poterbi ili kad vrsis prihranu preko lista ili druge radove,,,
ja cu zbog lakeseg otvaranja i zatvaranja a i zbog vetrova foliju ukopati samo sa jedne severne strane dok cu otvarati ovu drugu,,,
mada sam video da je neki uopste ne trpaju zemljom ni sa jedne strane meni je to rizicno zbog vetra

- - - - - - - - - -

cime prskate pegavost lista?
 
Imas temu o prepoznavanju bolesti i zastiti jagode pa prelistaj. Preventivno moze i obican mankozeb, ako je vec zarazena onda quadris ili jos bolje score

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Koja je osigurana suma, kolika je premija?
totalna steta bude oko milion dinara.platim osiguranje oko 800e 40 posto drzava vrati opstina da 50 posto tako da mene kosta nekih 10 posto i ako bude malo grada odmah prijavljujem stetu pa sta priznaju priznaju

- - - - - - - - - -

osiguranje pokriva stetu od grada pozara i groma a imas dodatno osiguranje od kasnih mrazeva ja to ne osiguravam neznam kako ide znam da i ono kosta oka 800e po hektaru. a od poplave nemam pjma kako ide znam da od kise i trulezi nema osiguranja


- - - - - - - - - -

Zna li neko ima li u B i H sada kupiti frigo sadnica jagoda ?[/QUOTE]

- - - - - - - - - -

attachment.php
ja sam to radio na 30ari dok ma mraz nija opalio 10 aprila 2012 skinuo 50 posto cvata a ovima sto je bila na otvorenom nesto malo po neki cvet promrzo

- - - - - - - - - -

evo 1 obavestenje neki dan je bila prva televizija emisija domacin, kod mene pravila prilog o jagodi pa ce verovatno biti sad u subotu pusteno
 
Da ja imam tolike subvencije za osiguranje, ja bih osigurao od svega sto se nudi

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ja sam juce ocistio jagodu i sada cekam da stanu ove kise pa da krenem sa prihranom kroz sistem i da poprskam bakrom. Dok sam cistio jagodu i podsadjivao tamo gde se po neka osusila primetio sam da u zemlji ima nekih malih glista, znaci nisu neki sitni crvi vec neke minijaturne kisne gliste, oko 3-4cm duzine. Zanima me da li trebam da stavljam nesto u sistem protiv njih i ako treba sta? Hvala
 
Pusti te gliste nek' zive i moli boga da ih imas sto vise

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Pa to znam, a od opstine imam ...pip :D

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Kolege potrebna mi je pomoc. Kako da resim travu u medjuredu i po obodima bankova. Da li mogu da koristim neki herbicid bez posledica po jagode?
 
Plus neki stitnik na prskalicu, bilo kupovni bilo improvizovani. I bilo bi bolje ako nema rose

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
danas krenuo da cisitim stari list i na sigurno 10% zivica vec uveliko ima cvetnih zametaka a na nekim i otvorenen cvet
da li ce to uticati na kolicinu roda i da li je jos neko to primetio kod sebe
 
To je cvet koji je prezimio i koji nije smrzao tokom zime od njega nema nista imao sam ga prosle godine.A imam ga i sada.Uglavnom se javlja u novim zasadima dok u starim ga nema u tolikom obimu.
 
Danas sam čistio jagode, i primijetio dosta vriježa ispod najlona koje su se primile između jagoda.
Nešto sam počupao ali nešto je i ostalo.
Da li one smetaju nečemu?
 
I ja sam danas čistio i primetio sam žutilo na mladim listovima kod onih jagoda koje sam očistio prošlog vikenda.Neki kažu nedostatk gvožđa,neki da je prevelika vlaga.jesenas je sađeno i u pitanju je Clery.
 
I ja sam danas čistio i primetio sam žutilo na mladim listovima kod onih jagoda koje sam očistio prošlog vikenda.Neki kažu nedostatk gvožđa,neki da je prevelika vlaga.jesenas je sađeno i u pitanju je Clery.
To je nedostatak gvozdja. I ja imam isti problem da je biljka hloroticna. Treba uzeti neki kvalitettniji gvozdje sa helatom na primer od yare i to pustiti kroz sistem. Samo sto je pitanje kada. Biljka tesko usvalja gvozdje dok je temperatura zemljiste ispod 10 stepeni
 
Arnold123 da li može preko lista da se nešto uradi,jer nisam stigao ni sa plavim da isprskam,tek sam juče završio sa čišćenjem,zbog ove kiše
 
Nazad
Vrh