Jagode-opšta tema

Kakav je predusev beli luk za jagode,sadio bih ga jesenas pa posle na leto na tu parcelu jagodu.
 
Mislim da ne bi trebalo da bude problema. Nema nekih zajednickih bolesti

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
image-2d7b6970a809d122b8.jpg
[/IMG]
image-ff7faa56ba8ace56b8.jpg
image-d436645d417db32130.jpg

Ljudi sta li mi ovo grize jagode cime sad one treba da se prskaju sto se tice zastite.Nisam dezinfikovao zemlju pred sadnju niti sam ih umakao u neko sredstvo pa mozete li mi nesto preporuciti sto se tice stetocina i bolesti,inace ovo je kleri 10 dan od sadnje.Poydrav
 
Da li ima neko tu blizu mene okolina Novog Sada da jos nije sisao jagodu i da ima stolona? Jolly Asia ili alba u pitanju.
 
Posađene 27.07. 10-ak dana skoro da i nisu rasle (šok od onih prevelikih vrućina početkom avgusta), poslednjih nedelju dana se ubrzano razvijaju (uz moju malu pomoć).
 
Poslednja izmena:
Druze, jel ti to planiras jesenju berbu ili...?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ima intersad u rumenci

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Kako stojite jagodari? Ja sledece nedelje planiram da pustim K i polako zavrsim za ovu godinu sa prihranjivanjem.
 
Pozdrav.Pocetkom maja ove godine zasadio sam 1000 sadnica jagode sorte kleri,primile su mi se negde 800 prskane su humi-startom i 10-15-10(valjda tako nije kod mene kesa da proverim)od fitoferta.Prskane su kasnije za prihranjivanje preko lista i jednom ridomilom.Nisam stavljao foliju a ni KPK sistem zato sto je u njivi bunar pa polevam rucno.E sad problem je sto mi se pojavila obicna pegavost lista na svim vecim listovima,kako da suzbijem tu bolest sto pre?Cime da prskam jos sad u jesen?ove godine nisam imao plodove mada ove sto su se primile lepo su se razvile.Da li da ih pokrivam slamom ili da pustim da ih pokrije sneg i da ih sneg sacuva od suvomrazica i izmrzavanja?Usput pre par dana sam "pikirao" oko 600 sadnica sorte alba u kontrjnercicima.Koliko treba da budu u kontejnercicima pre sadnje ja sam nesto cuo mesec dana ali da nije hladno da ih nosim na njivu krajem oktobra kad je hladno da ne izmrznu?Moze li da budu blizu kleri jagoda ne smeta sorta do sorte?Evo slika zasada naravno treba da ih oplevim jer izrasla trava od ovih kisa poslednjih dana.Potpuno sam nov u ovom poslu i jos se ucim pa su mi svi saveti dobrodosli,zato sam i posadio 1000 kom da vidim umem li:osmeh:
 
Pozdrav.Pocetkom maja ove godine zasadio sam 1000 sadnica jagode sorte kleri,primile su mi se negde 800 prskane su humi-startom i 10-15-10(valjda tako nije kod mene kesa da proverim)od fitoferta.Prskane su kasnije za prihranjivanje preko lista i jednom ridomilom.Nisam stavljao foliju a ni KPK sistem zato sto je u njivi bunar pa polevam rucno.E sad problem je sto mi se pojavila obicna pegavost lista na svim vecim listovima,kako da suzbijem tu bolest sto pre?Cime da prskam jos sad u jesen?ove godine nisam imao plodove mada ove sto su se primile lepo su se razvile.Da li da ih pokrivam slamom ili da pustim da ih pokrije sneg i da ih sneg sacuva od suvomrazica i izmrzavanja?Usput pre par dana sam "pikirao" oko 600 sadnica sorte alba u kontrjnercicima.Koliko treba da budu u kontejnercicima pre sadnje ja sam nesto cuo mesec dana ali da nije hladno da ih nosim na njivu krajem oktobra kad je hladno da ne izmrznu?Moze li da budu blizu kleri jagoda ne smeta sorta do sorte?Evo slika zasada naravno treba da ih oplevim jer izrasla trava od ovih kisa poslednjih dana.Potpuno sam nov u ovom poslu i jos se ucim pa su mi svi saveti dobrodosli,zato sam i posadio 1000 kom da vidim umem li:osmeh:
Sto se tice monilije prskaj merpan 80. Provo ne znam zasto si sadio u maju ali nema veze a ovo sto si sada pikirao i hoces da sadis za mesec dana zavisi kakva ce biti zima da li ce da izdrzi ali ciszo sumnjam jel nece imati dovoljno vremena da se razbokori i da pusti dovoljan korenov sistem plus to ce ti i da utice jako na rod tako da neces imati ni 100gr po zivicu (to ti kazem iz iskustva) tako da po meni je najbolje vreme za sadnju za kontejnerske od avgusta pa max do septembra. I ne treba ti nikakva slama bice snega valjda pa ce biti sve ok.
 
Nazad
Vrh