Jagode-opšta tema

Koliko sadnica moze da zasadi prosecan radnik za jedan radni dan od 10 sati?
 
Kod mene su od 09.00 do 14.00 sati, cetiri radnika (bave se samo sadnjom jagode) posadili 9000 frigo sadnica.

Послато са SM-G350 уз помоћ Тапатока
 
To je to. Uvezbana ekipa od 8 radnica za 8 sati posadi jutro. I jos covek-dva da donosi gajbe sa sadnicama i rasporedjuje sadnice

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ljudi ja ne znam kako se vama isplati sve to da placate. Po meni jagoda zadnjih nekoliko godina ima veoma losu cenu i ne isplati se veliko ulaganje. Jedino sledeće godine da se izvuče ulozeno pa tek za dve godine zarada. Prvo frigo sadnice su preskupe drugo deset radnika da sade dvoje da donose. Ne znam vama svaka čast kako uspete da sve to isfinasirate i jos da vam se isplati.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ljudi ja ne znam kako se vama isplati sve to da placate. Po meni jagoda zadnjih nekoliko godina ima veoma losu cenu i ne isplati se veliko ulaganje. Jedino sledeće godine da se izvuče ulozeno pa tek za dve godine zarada. Prvo frigo sadnice su preskupe drugo deset radnika da sade dvoje da donose. Ne znam vama svaka čast kako uspete da sve to isfinasirate i jos da vam se isplati.


Sent from my iPad using Tapatalk

ako imas malu povrsinu (par ari) onda se isplati posto mozes prodati komsiljama ili pored puta ili na pijaci po relativno dobroj ceni. Ako imas velike povrsine isplati se tako da ide skoro sve za izvoz. Ako pocinje da pada kisa i ne ide izvoz onda si naj... ali sta je tu je. Ali ni to nije resenje da odustanes. Imam drugara koji je radio jagodu 2 god i odustao. Ni ja ne radim nesto dugo ali uvek se nadam da ce biti dobro...
 
16.000 živića - 13 dnevnica. Niko im ne nosi, nose sadnice u kofi sa sobom (potopljene pre toga u neko sredstvo). U Vojvodini je lakša zemlja, u mojoj smonici - nema šanse preko 1.500 po radnici da se posadi.
P.S. mene će zasad od 40a da iskošta do branja u maju oko 750.000 do 800.000 dinara. Rešio sam da sve bude urađeno u full-u, pa kom opanci - Tom i Džeri!
Videćemo...
 
Ja radim jagodu sest godina i svaka godina je sve gora i gora. To se odnosi na cenu posto ja svake godine pišemo na kraju prosek sve manji i manji a evro sve veći. Nemam ja neku veliku povrsinu pod jagodom nekih 15000 sadnica. I sve sami radimo iz kuće, naravno placamo branje. Sadnice sami proizvodimo i mislim da se jedino tako isplati jagoda.
Radashine ti si bogat čovek ja da imam tolike pare ne bi ništa radio.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Da sam imao prvu klasu ove godine, mogao sam svu (preko nekih prijatelja) da prodam od 1.1 do 1.3 evra. Rešio sam da je napravim za iduću godinu, pa ćemo videti, možda sam se samo šalio :) . Zato sam rešio da ovih 40a uradim školski, sve kako treba. I stajnjak i NPK i sredstvo za skidanje PH zemljišta (jako je visok), kiselina pri prihrani obavezno (PH vode mi je 8.1)... Kažem, videćemo da l' sam se zaheb'o, imaćete moje iskustvo za nauk ;-)

P.S. pitao me je na PP kolega da li potapam frigo živiće u nešto pre sadnje, pa da mu ovde odgovorim... Da, u Trianum (korisna gljivica, uništava patogene u zemlji, a ujedno je i biostimulator rasta).
 
118461736137553953944098.jpg
118462626137552887277531.jpg
118463656137553153944172.jpg
118461416137553320610821.jpg


ovako izgleda kod mene 11 dana nakon sadnje kontejnerski jolly sto sam ja proizvodio. do sada jako dobro!
 
jel neko koristio ph merac i merac vlaznosti u jagodama
vidim ima na trzistu neka pa me intersuje jel rade posao
 
Pozdrav svima, u jesen planiram da posadim 30a zenge oko 12-13000 zivica.
Planiram jednoredne, zivice ne kupujem, da li neko ima neke preporuke?
Takodje imam povrsinu od 40a na 20a su posadjene visnje sada im je bila treca godina, sta mogu da posadim u ostalih 20a?
Planiram cev da nabijem.
Ja sam razmisljao malinu, da li je isplativo saditi je(nemam iskustva sa njom) ili neku drugu vocku?
 
Preporuka je: sadi vec sutra

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ljudi jedan mi je strucnjak za trulez korenovog vrata preporucio clonotry da poprscem jel to efikasno,a imam zasad od 2 duluma koje je uhvatila grinja i malo pepelnica pa mi je preporucio neoram,jeli to samo fungicid ili bi trebao nesto posebno za njih uzeti inace ja sam te jagode vec osisao.Pozdrav i molim vas odgovorite mi.
 
Prvi put cujem za ovaj preparat. Sad sam pogledao na netu i koliko sam uspeo da skontam, to je preparat na bazi nekih gljivica. Verovatno nesto poput trifendera. Ima logike preventivno i po meni, samo kroz sistem. Ako imas zarazenih biljaka, onda samo hemija

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Da li ima Nero sredstvo koje leci trulez korena? Imam jednu parcelu gde mi je ove godine se pojavila, trebalo je da je obnovim a
I ipak nisam pa me sad zanima da li moze da se izleci. Ja sam pustao s proleca ridomil gold ali nije mi pomogao, da li ima neki novi preparat koji leci?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
U principu, kad uhvati tesko se izleci. Zavisi koliko je uhvatilo, nesto ce otici, nesto ce se oporaviti. Probaj aliet kroz sistem.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nemas sta da cekas, pogotovo ako imas bolesnih biljaka

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Sto je najgore ona je se oporavila posle branja da ne prepoznas njivu. Ali kad izcupam neku nije beo koren, nego nekako roze.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Nazad
Vrh