Jagode-opšta tema

Radasine perfektno zaista,nikad mi nece biti jasno kako dobijete ovako gustu lisnatu masu.Koja je ovo sorta?
 
Sorta je Alba. Roxana mi je 50% bujnija (bujnija je sorta). Šta se radi? Ništa specijalno... Redovna prihrana, praćenje samih biljaka svakog dana i tako... Ako fali gvožđa negde, daš joj gvožđe, ako je visok ph, ubaciš malo kiseline, dodaš malo mikroelemenata, malo aminokiselina, u startu fosfora, kasnije 3x20, posle 16:8:32 (ili nešto slično), onda ja idem jednom kalijum, jednom kalcijum (naizmenično), bor za oprašivanje... Dobra zaštita se podrazumeva (Quadris, Signum, Switch...). Sve ti je ovo uopšteno, naravno, ali to je u suštini to, nema tu nikakvih specijalnih tajni.
 
@ Branko dj

Roxana je krupnija od Albe, slađa od Albe (Alba je blago nakisela), daje veći prinos po živiću od Albe i sorta je (koliko sam ja primetio) koja ima najmanju razliku u kalibraži između prvog i poslednjeg branja. E sada ide (kao i uvek) jedno veliko - ali... Veoooma je zahebana za zaštitu od truleži (pogotovo kada je kišna godina)! Znači, ako si pedantan i ažuran - možeš je saditi. Ako baš i nisi, izbegavaj je u širokom luku.
 
Ljudi imam 2000 sadnica jagode postavljenih u niske tunele...Sta sad da radim,koliko cesto da ih otkrivam?One cvjetaju....Pomagajte ako Boga znate
 
Kuree po meni ti je rano da ides sa kalijumom,treba jos da ides sa 20-20-20.

Pa nemam pojma ,mislim da su i azot i fosvor sasvim dobri i da nema potrebe da ,,guram,, time.Takodje ne bih vise da mi biljka raste zbog provetravanja i slicnog ,a mislim da i nema potrebe vise sa rastom biljke.
 
Ima istine u tome sto pricas,video sam tvoje bankove odlicni su,kao radasinovi,sve pohvale za obojicu.Ali koliko vidim nema plodova jos ti je u fazi cvetanja,sa kalijumom tretiras kad se pojave zeleni plodovi.
 
fotografija0051.jpg
fotografija0049.jpg
fotografija0048.jpg

Jagoda slikana juče Alba i Azija u plasteniku.
 
Pozdrav forumasi! Pitanje: Da li vredi pokusati sadnju zivica koji nisu firgo, vec iskopani sada, da li ce se primiti i mogu li da ocekujem neki rod uopste. Vidim na oglasima ljudi prodaju pa reko da probam sa jedno 3.000 kom ali vredi li to pokusavati ili cekati jesenju sadnju. Najbitnije da li ce biti nekog roda uopste na leto, ako se sad posadi. Pozdrav nadam se da nisam skrenuo sa teme.
 
Da li bujna zelena masa na bankovima ima veze sa rodom jagoda,u smislu ako je bujnija da je rodnost veca i obratno?
 
@ ivan43
Pretpostavljam da se radi o onim cupanim sadnicama koje su se uhvatile izmedju redova. Ja se ne bih nadao nekom rodu ako sad posadis. Jedino sto bi mogao dobiti sadnjom u ovom roku je da ce se bolje primiti nego ako posadis u leto i bolje se razviti do zime.

@ edward 79
Ne mora da znaci. Pitanje koliko ima cvetova. Ako nije bacila dovoljno cvetova, dzabe lisna masa
 
Ja sutra radim sledece Captan 25 g + Afinex 2,5 g + Humistart 30 ml + Bor Max 20 20 g u 10 l vode. Jagoda mi je u predcvetanju.ima i po koji cvet.Do sada sam prskao prvo bakar cuprablau z bakar 25g na 10L vode ,humistat 50ml na 10l vode ,citran 3ml na 10L vode.Potom samo jednom pustio po malo vise od 1g po biljci 10-40-10 i humistart.Po teoriji sam prihranu trebao jos jednom ,ali nisam ,jer mi jagoda lepo krenula ia i puna je djubriva od prosle godine i plus zemla lepo nadjubrena stanjakom.Sutra se mislim da uz prskanje ubacim malo prihrane 10-40-10.Ali sto kaze boomsyte ipak ne bih mesao i rizikovao.

Kuree,
Vidim da saradjujes sa Agromarketom kao i ja,da li imas kompletan plan i program pripreme i zastite za prolece.
Koji si Captan koristio 80wg ili 50wp?
 
@ ivan43
Pretpostavljam da se radi o onim cupanim sadnicama koje su se uhvatile izmedju redova. Ja se ne bih nadao nekom rodu ako sad posadis. Jedino sto bi mogao dobiti sadnjom u ovom roku je da ce se bolje primiti nego ako posadis u leto i bolje se razviti do zime.

Nebojsa hvala na odgovoru.
Evo sta mi nude za sadnju i "kao" garantuju nekakav rod oko 100 grama mada i ja sumljam, pa pitanje sta vi mislite kao iskusniji u svemu ovome
11gh73m.jpg
"]
34j4r5c.jpg
[/URL][/IMG]:
11gh73m.jpg
[/IMG]
2dsi6c1.jpg
[/IMG]
 
nisam sigurna kojoj temi pripada pa dodjoh ovdje.Jagode su mi u tunelima i po savjetu ih otvaram ujutru i zatvaram navece.In teresuje me sledece: da li je povecana vjerovatnoca za trulez korijena?:sta: Ja se napatila da ih stavim u tunele i sva sretna da sam uspjela a onda mi kazu da sam se zeznula i natovarila vise bolesti na jagodu....::pomoc:;U sistem KPK sam ubacila Ridomil gold ...sad sam u dilemi.
 
Vise rizikujes trulez ploda zbog monila laxa nego trulez korena. Ako otkrivas, onda ne bi trebalo da imas problema. Uglavnom prskaj Signum, Switch i Teldor. Za trulez korena si dobro uradila sa Ridomilom.
 
Vise rizikujes trulez ploda zbog monila laxa nego trulez korena. Ako otkrivas, onda ne bi trebalo da imas problema. Uglavnom prskaj Signum, Switch i Teldor. Za trulez korena si dobro uradila sa Ridomilom.
Ubacila bih slike ali nesto ne moze:sta:,izgledaju super sobzirom da su pokrivene relativno kasno.Jedino mi je nejasno sto je lisne mase manje nego prosle god.a vise i prije cvjetaju... Prosle god. mi je trulez odnijela mnoooogo jagoda i pola dzigere:haha:. Imam neke sorte koje nigdje ovdje nisam vidjela ,bice da postoje samo kod mene i mog prodavca.Dora,Pati i Rekord .POznaje li iko:sta:
 
Nazad
Vrh