Jagode-opšta tema

Ja sutra radim sledece Captan 25 g + Afinex 2,5 g + Humistart 30 ml + Bor Max 20 20 g u 10 l vode. Jagoda mi je u predcvetanju.ima i po koji cvet.Do sada sam prskao prvo bakar cuprablau z bakar 25g na 10L vode ,humistat 50ml na 10l vode ,citran 3ml na 10L vode.Potom samo jednom pustio po malo vise od 1g po biljci 10-40-10 i humistart.Po teoriji sam prihranu trebao jos jednom ,ali nisam ,jer mi jagoda lepo krenula ia i puna je djubriva od prosle godine i plus zemla lepo nadjubrena stanjakom.Sutra se mislim da uz prskanje ubacim malo prihrane 10-40-10.Ali sto kaze boomsyte ipak ne bih mesao i rizikovao.

Kuree,
Vidim da saradjujes sa Agromarketom kao i ja,da li imas kompletan plan i program pripreme i zastite za prolece.
Koji si Captan koristio 80wg ili 50wp?

E sad nemam pojma ,faktura mi nije tu ,a ni ambalaza ,ali mislim da je 80wg.inace koristim njihov program i mislim da cu biti zadovoljan.Od zastite sam radio prosle nedelje pyrus+quen+nurell i jos ubacio bormax i humistart.ove nedelje radim signum+akaristop i najverovatnije cu ubaciti calcijum 15.
 
ne uspevam da okacim slike
Greska

- - - - - - - - - -

142wr9f.jpg

2h5l2ld.jpg

ztxfgx.jpg


Evo su moje slikane pre par dana a inace su posadjene 10. Oktobra prosle godine!
 
Susumis fino izgledaju.A zasto samo jedan red jagoda,sto nisi isao sa dva?Mislim jesi na nekim slikama,a na nekim vidim samo jedan?I ja sam jedan deo parcele sadio prosle godine krajem septembra pocetkom oktobra,ali meni su i te procvetale,a tebi koliko vidim nisu?
 
Susumis fino izgledaju.A zasto samo jedan red jagoda,sto nisi isao sa dva?Mislim jesi na nekim slikama,a na nekim vidim samo jedan?I ja sam jedan deo parcele sadio prosle godine krajem septembra pocetkom oktobra,ali meni su i te procvetale,a tebi koliko vidim nisu?

Pre dve godine sam posadio nekih 600 sadnica na dvorednu a prosle godine sam nov zasad od oko 2500 stavio na jednorednu ( komsija preradio masinu za postavljanje folije a i ne gubi se nista na povrsini)! Procvetale su kao lude nego se na ovim fotkama ne vidi, imaju bas puno cvetonosnih grana!
 
Kod mene u jagodama su se nastanili zelembaci- Lacerta viridis. Koliko sam primetio, drze insekte pod kontrolom, sto mi se vrlo svidja. Jedino sam primetio Malinina muva galica (Lasioptera rubi). Da li ona moze da prouzrokuje stetu na jagodi? Sad ne mogu da prskam jer je plod vec poceo da se formira. Ima li neki insekticid za kratkom karencom za sadasnji stadijum jagode?
 
NEbojsa
Za sta sluzi taj sekvestren :sta:

POlke
Karate zeon ti je sa kracom karencom

Ivan

Druze moze da daju neki rod, max 100g ali ako ih posadis u roku od 5 dana, tj da bi ih obrao do kraja juna, vec ako imas rod u julu tu neces imati nikakvu vajdu jer su prevelike temperature. Sadnice su solidnog kvaliteta, bar ono sto si postavio na slici
 
Boom, hvala na preporuci. Imam trenutno Actellic 50 EC, a vidim da je kod komsija registrovan za voce i ima karencu 14 dana, tako da cu najverovatnije to primeniti u minimalnoj kolicini. Da li si ti imao problem sa tom osolikom muvom? Pored jagode je malina i prskana je dimetoatom, pa su sve muve preske kod mene. Najvise me brine da ne pocnu da mi buse jagodu.

Inace, sekvestren je gvozdje.

@nebojsa
TRAZEX kosta isto toliko, a sadrzi i veci procenat Fe i jos 5 mikroelemenata, tako da sekvestren ne bi usao u moj izbor.
 
Poslednja izmena:
Uh što volim kad vidim ovako lepo polje, pa još u rukavicama! :) Koja površina je u pitanju? I Čini mi se da si rekao da ti je pH nešto viši?
 
] ] Prve tri slike alba i clery druga godina.
DSCF3250.jpg
[/URL][/IMG] A ovo su sadjene prosle godine krajem avgusta isto Clery i alba
 
lepe jagode nema sta izgleda da nemate problema sa rutavom bubom posto nevidin ni jednu klopku a i cvetovi su lepi moracu okacit slike ovde kod nas prava najezda bube
 
Prosle godine sam imao velikih problema sa rutavom bubom ove godina sam vide nekoliko ali ne na jagodama nego na tresnji.Prosle godine sam stavljao plave kofe do pola napunjene vodom i ubacim jednu nero bonbonu do kraja dana puna kofa :-D
 
Ja sam prve godine mog bavljenja jagodom brojao cvetove. Sorta je bila Madlen i bilo je preko 100 cvetova. Nisam precizno brojao, dosadilo mi. Veliki, krupni cvetovi. Buba ih je masakrirala, ali opet je bilo dosta roda i bile lepe, krupne jagode. K je bitan za sintezu i transport secera, ali po neni je jos rano za neko gruvanje kalijumom. Sad joj treba azota, da to lepo napuni. I ne zaboravi kalcijum. Kalcijum-nitrat treba ubaciti u semu prihrane, ali ne mesati sa drugim djubrivima.
Evo jedna slika klerija u 4. godini
jase6uga.jpg


Nebojsa,i kod mene se pojavilo ovako izvijanje lista,ne lici mi na pepelnicu.Posto si ti iskusniji jagodar od mene,znas li sta bi to moglo da bude?

- - - - - - - - - -

Evo i mojih jagoda,ima korova izmedju bankova koje treba da resim.



Isto pitanje i za Edvarda,posto i kod njega vidim isto izvijanje.
 
Ako nema drugih promena na listu sem izvijanja ka unutrasnjosti, nemojte se brinuti.
 
Proizvodjaci, kada mislite da ce ove godine poceti prva berba jagode? Ima li sanse u prvoj nedelji maja? :sta:
 
Nazad
Vrh